,

مدیریت کارمندان فروش

مدیریت کارمندان فروش

مدیریت فروش به فرآیند توزیع کالا از تولید کننده تا مصرف کننده نهایی اشاره دارد.طبق نظریه E.F.L.Brech مدیریت فروش به کل فرایند فروش گفته می شود و فقط به استفاده تخصصی فرآیند مدیریت در کل اشاره دارد.مدیریت فروش دارای مسیولیت های زیر است:

۱٫ تولید حجم فروش

۲٫ گسترش نیروی کار فروش

مدیریت کارمندان فروش

موفقیت در تولید حجم فروش به توسعه نیروی کار و فروشندگان بستگی دارد. مدیریت موثر نیروی فروش یکی از وظایف مهم مدیریت فروش می باشد. مدیریت نیروی فروش شامل برنامه ریزی، هدایت و کنترل فعالیت های فروش حضوری یک واحد تجاری که شامل انتخاب نیرو، آموزش،تجهیز،گماشتن،مسیرگزینی،نظارت،پرداخت حقوق و انگیزش نیروی فروش میباشد. بنابراین وظیفه مدیر فروش ، تعیین تعداد کارمندان مورد نیاز بخش فروش و برنامه ریزی،سازمان دهی و هدایت فعالیت های کارمندان بخش فروش می باشد تا بتواند به اهداف فروش برسد.

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

تصمیمات مدیریتی در مورد کارکنان فروش در شش مورد بررسی میشود:

۱٫ جذب نیرو و انتخاب

۲٫ آموزش

۳٫ پاداش و هزینه ها

۴٫ نظارت و هدایت

۵٫ ایجاد انگیزه

۶٫ کنترل و ارزیابی

۱- جذب نیرو و انتخاب

پیش از مرحله انتخاب، مدیر فروش باید تعداد مورد نیاز نیروی کار و اینکه دقیقا چه کاری باید انجام دهند را تعیین میکند. به این بخش برنامه ریزی نیروی کار می گویند.

تحلیل گر شغل داده های مورد نیاز درباره شغل از قبیل عنوان شغل ، مکان شغل ، وظایف ومسیولیت های شغل را مشخص میکند سپس توانایی هایی که هر فرد (تحصیلات دانشگاهی، دانش فنی و تجربه،دیدگاه روانشناختی،معیارهای فیزیکی و…) برای اجرای موفقیت آمیز شغلش باید داشته باشد را تعیین میکند.

جذب نیرو و انتخاب

مرحله بعدی در فرآیند انتخاب فروشنده پیداکردن منابعی برای تامین نیروی موردنیاز می باشد. منابع جذب نیرو را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

منابع داخلی(دورن سازمان) و منابع بیرونی(خارج از ساختمان).

  • منابع دورنی: پر کردن سمت های خالی در شغل های بالاتر، از درون سازمان را استخدام از منابع درونی می گویند. در این روش جاهای خالی توسط ترفیع کارمندان یا انتقال آنها پر میشود.

یک کارمند از یک شغل به شغل دیگر با وظایف مهمتر، تسهیلات بیشتر و حقوق بالاتر ارتقا می یابد.

  • منابع بیرونی: منابع رایج بیرونی برای استخدام عبارتنداز:
  • تبلیغات: آگهی در مجلات تجاری و روزنامه ها و بیان شغل های موجود،درآمد،قابلیت ها و تجارب و سایر موارد
  • تبادل استخدام: افراد جویای کار در تبادل استخدام ثبت نام میکنند و نام آنها به همراه حرفه موردعلاقه شان ثبت میشود.
  • موسسات آموزشی: در این مورد کارفرمایان ارتباط نزدیکی با موسسات آموزشی دارند و دانشجویان مورد نظرشان را در طی سال تحصیل شناسایی می کنند.
  • سازمان های رقیب: هنگامی که فروشنده ای از شرکت رقیب قصد استخدام در شرکت شما را دارد ، مدیر فروش باید دلایل وی را برای ترک شغل قبلی بررسی نماید.
  • کارمندان فروش از شرکت های غیر رقیب
  • متقاضیان ناخواسته: متقاضیان ناخواسته در فرآیند جست و جوی استخدامی با مدیر فروش از طریق تلفن یا حضوری تماس برقرار کردند. در صورتیکه شغل مناسب برای این افراد موجود باشد، برای استخدام در نظر گرفته می شوند.

انتخاب ، مرحله گزینش بهترین فرد برای یک شغل خاص است. انتخاب افراد شامل چند مرحله میشود، از آن جا که در این مرحله بیشتر افراد رد می شوند تا  استخدام افراد صورت گیرد ، به این مرحله یک فرآیند منفی می گویند. اولین مرحله فرآیند گزینش، تکمیل درخواست است. پس ازآن تقاضانامه ها باید با دقت تمام بررسی شوند تا افراد مناسب و واجد شرایط برای مصاحبه انتخاب شوند. در مرحله مصاحبه، استخدام کننده از نظر فیزیکی و ذهنی افراد را بررسی میکند، بنابراین در این مرحله درصد بالایی حذف میشوند.از افرادی که در مصاحبه مقدماتی قبول شده اند آزمون روانشناسی گرفته میشود تا توانایی ها و مهارتهای داوطلب ارزیابی گردد. آزمون مهارت یا تخصص برای اندازه گیری مهارت ها و توانایی های داوطلب انجام میشود و شامل یک آزمون بازرگانی است که از رفتار افراد نمونه برداری می کند. آزمون چابکی یا زبردستی ، برای فهمیدن سرعت و کفایت داوطلب در استفاده از دستان و انگشتانش مفید میباشد. آزمون استعداد شامل آزمون هوش، آزمون شخصیتی و آزمون کاری میباشد. آزمون شخصیت به دنبال قابلیت های شخصیت فرد میباشد. آزمون کاری یا حرفه ای برای اندازه گیری علایق داوطلب در یک شغل یا حرفه خاص است. پیش از مصاحبه استخدامی، کارفرما تحقیقات جامعی در مورد مشاغل قبلی داوطلب، تحصیلات،اعتبارسنجی شخصی،پیشینه قضایی، معرفان و غیره انجام می دهد.

انتخاب نهایی

توسط یک یا چند نفر انگیزه ها ،شخصیت ، زرنگی، هوش و دیدگاه کلی افرادی که برای مصاحبه استخدامی انتخاب میشوند مورد بررسی قرار می گیرد. در مرحله بعد معاینه پزشکی متقاضیانی که انتخاب شده اند صورت میگیرد. اگرچه معاینه پزشکی معیار مهمی برای انتخاب نهایی است، اما نباید از آن به عنوان ابزاری برای رد پذیرش استفاده کرد.

پس از اینکه داوطلب موارد فوق را با موفقیت پشت سر گذاشت در شغل آگهی داده شده استخدام میشود. پس از تعیین جایگاه شغلی دوره آشنایی با سازمان و محصولاتش شروع میشود.

ادامه دارد..

 

 

 

,

چرا درکارتیمی دچار مشکل میشویم؟

whyteamworking 845x321 - چرا درکارتیمی دچار مشکل میشویم؟

کارکنان شرکت یا سازمان ما آدمهای خوبی هستند اما در کار تیمی دچار مشکل می شویم!

اگر شما هم با خواندن این جمله به یاد آخرین بحث، تنش و محل کار خود افتادید باید بدانید تنها نیستید و سازمان های زیادی در سراسر دنیا با مشکلات تیم خود دست و پنجه نرم می کنند. بیایید سفری به سیلیکون ولی داشته باشیم و ببینیم کار گروهی در آنجا چطور پیش می رود.

پاتریک لنچونی مدیر و بنیان گذار شرکت مشاوره مدیریت تیبل گروپ ونویسنده کتاب 《بازیکن تیمی ایدئال》 در این کتاب، داستانی از مواجه یک مدیر جوان با چالش بزرگ کار تیمی و راهکارهایی که می یابد را تعریف می کند که برای یک مطالعه آموزنده و سبک عصرانه بسیار مناسب است .

چرا درکارتیمی دچار مشکل میشویم؟

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

 

جف ، مدیر جوان و فعال حوزه آی تی برای کمک به عموی خود که شرکت بزرگ عمرانی دارد و در حوزه ساخت و ساز مشغول است به شهری کوچک نقل مکان می کند و ناگهان خود را پشت میز مدیریت یک شرکت ساختمانی با دو پروژه بزرگ و تعداد زیادی پرسنل تنها می بیند. به سرعت دست به کار می شود و با کمک مدیر اجرایی و مدیر نیروی انسانی شرکت به وضعیت نیروی انسانی شرکت سر و سامان می دهد ؛ چون معتقد است آنها میتوانند با یک کار تیمی قوی این دو پروژه را به ثمر برسانند . آنچه جف و دو مدیر دیگر شرکت کشف می کنند این است که صرفا شعور ملاک توانایی کار تیمی نیست ، آنها به افرادی فروتن ، پرولع و هوشمند نیاز دارند .

بیایید ببینیم هرکدام از این فضائل چیست و در کار تیمی چه نقشی دارد ؟

فروتنی:

فروتنی ، بزرگترین خصلت منحصر به فرد برای بازیکن تیمی است که به راحتی نمی توان از آن صرف نظر کرد. فروتنی به معنی این نیست که فرد خودش را کوچک به شمار آورد ، بلکه این است که کمتر به خودش فکر کند. فروتنی علاوه بر کار در تمام زندگی ما اثری معجزه گر دارد و حافظه تاریخ پر است از بزرگانی که با فروتنی جهان را بهتر و زیباتر کرده اند.

به نظر شما چطور می توانیم این ویژگی را در خودمان ایجاد یا تقویت کنیم؟

پرولع بودن:

هیچ مدیری علاقه ای به استخدام افراد بی انگیزه ندارد اما تشخیص افرادی که واقعا دنبال بیشتر بدست آوردن و بیشتر یاد گرفتن هستند و در عین حال فروتن هم هستند در یک مصاحبه یک ساعته کار دشواری است .

شما برای استخدام افراد پر ولع چه راهکاری دارید ؟

intalgent - چرا درکارتیمی دچار مشکل میشویم؟

هوشمندی:

کارنامه تحصیلی کارمندتان را کنار بگذارید . باید ببینید او در روابط بین فردی چقدر هوشمند و توانمند است و چگونه میتواند تعارضات و مشکلات تیمی را حل کند.

اما مساله این است : چگونه می توان افرادی هوشمند را پیدا یا تربیت کرد که از هوش خود سوء استفاده نکنند ؟

و سوال آخر اینکه آیا داشتن هرکدام ازین ویژگی ها باعث می شود ما بازیکن تیمی خوبی شویم ؟ یا راز یک عضو موفق تیم داشتن هر سه ویژگی است !؟

کتاب 《بازیکن تیمی ایدئال》 در دو بخش داستانی و آموزشی تمامی این سوالات را پاسخ می دهد . داستان سرایی ابتدای کتاب باعث می شود که به آرامی وارد گود چالش ها شوید ، راه حل ها را گام به گام با قهرمانان داستان کشف کنید، گاهی هم به داستان سازمان خودتان بیاندیشید و در نهایت راهبردهای کتاب را برای همیشه به یاد بسپارید.

شاید روزی شما هم راه حل هایی را کشف کنید که تکمیل کننده این کتاب باشد. اما قبل از شروع اکتشاف پیشنهاد می کنیم این کتاب را بخوانید و محکم تر بگوییم حتما بخوانید.

شاید بپرسید چرا باید در دنیای پرتلاطم کسب و کار امروز کتاب بخوانیم و چه دستاوردی برای یک مدیر دارد !؟

دنیای امروز دنیای رهبران است ؛ رهبران برتر میخوانند ، می نویسند ، فیلم میبینند ، پادکست گوش می کنند ، در جلسات تبادل تجربه شرکت می کنند و همیشه خود را بروز نگه می دارند تا سازمان خود را درست بسازند، از همان سوراخی که دیگران یکبار گزیده شده اند گزیده نشوند و برای بحران ها آماده باشند و برای تک تک افراد و البته کل مجموعه برنامه راهبردی مشخص و بهینه ای داشته باشند. نتیجه تمام این فعالیتها تیمی سرزنده و پویا است که بالاترین بهره وری را دارند و بهترین ها را خلق می کنند.

دنیا منتظر شماست! آیا برای رهبر/بازیکن تیمی ایدئال شدن آماده اید !؟

کتاب بازیکن تیمی ایدئال

,

بحران نیروی کار سال ۲۰۳۰

شاید غیر قابل باور باشد، اما تا سال ۲۰۳۰ اکثر اقتصادهای بزرگ جهان بیشتر از تعداد نیروی کار در جهان شغل ایجاد خواهند کرد. در این سخنرانی تد که یکی از پر بیننده ترین سخنرانی های TED در حیطه کسب و کار است ، متخصص منابع انسانی، “راینر استراک” برای حل این موضوع پیشنهادهای مختلفی می کند.

او نتیجه سال ها تحقیق و آمارگیری خود را درباره ی موضوع مهم نیروی کار با ما به اشتراک می گذارد.او اثبات می کند که چگونه فناوری جای بسیاری از شغل ها را نه تنها در بخش تولید بلکه کارمندان اداری را می گیرد و آن ها را در معرض خطر قرار می دهد.همچنان که تا به امروز کارهای زیادی توسط فناوری و تکنولوژی پیش می رود بدیهی است که آنها ربات بگذارند، هوش مصنوعی، داده های عظیم و ماشین کاری! پس، سوال اصلی ما این نیست که آیا این کار می کند یا نه اما این است که چه زمانی، چه سرعت و چه اندازه؟ به عبارت دیگر آیا تکنولوژی مشکل نیروی کار را رفع خواهد کرد؟

 

 

 

شما می توانید بهترین سخنرانی های TED را به صورت دوبله فارسی در سایت ایران تداکس ببینید

www.irantedx.com

ایران تداکس مرجع فیلم های تد در زمینه کسب و کار،کارآفرینی ، توسعه فردی با دوبله فارسی

برای دانلود فیلم برروی لینک زیر کلیک کنید

دانلود فیلم آموزش تد

,

کار تیمی نجات دهنده ی کسب و کارها

کار تیمی نجات دهنده ی کسب و کارها

کار تیمی یکی از موضوعات مهم در فضای کسب وکار دنیای مدرن می‌باشد. تمامی مدیران تراز جهانی، یکی از رموز موفقیت خود را تسلط بر تیم سازی و کار تیمی می‌دانند. در ایران نیز مدیران علاقه‌مند هستند تا با استفاده از الگویی مناسب وضعیت کار تیمی شرکت خود را ارزیابی نموده و با استناد به آن تصمیمات مناسب مدیریتی جهت تسهیل و تسریع روند فعالیتها و تحقق اهداف اتخاذ نمایند.

فواید کار تیمی در کسب وکار ها بسیار زیاد است و اگر ازاین ظرفیت استفاده شود می تواند تحول عظیمی ایجادکند. اگر شما مدیر کسب و کار هستید و یا مدیر یک تیم می باشید می دانید که هر چه شما بتوانید از ظرفیت های موجود تیم استفاده کنید، بهتر می توانید موفقیت کسب نمایید.

کار تیمی نجات دهنده ی کسب و کارها

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

 

اما تیم سازی به سادگی صورت نمی‌پذیرد. شناخت روانشناسانه از اعضای انتخاب شده برای عضویت در تیم، یکی از وجوه تیم سازی است اما از آن مهمتر اینکه اعضای انتخاب‌شده چقدر اصول کار تیمی را بکار گرفته و مورد تأکید قرار می‌دهند و برای دستیابی به تیمی مناسب باید کدام اصول را بکار برد تا با کمترین هزینه، بیشتر توان تیم سازی به دست آید.

هیچ کار تیمی در دنیا از لحظهِ اول تیم سازی شکل نمی‌گیرد و لازم است برای رسیدن به تیمی حرفه‌ای، اقداماتی انجام پذیرد. مجموعه این اقدامات که شامل تست و ارزیابی، برنامه‌ریزی، آموزش و تمرین است را نقشه راه کارتیمی می‌نامیم.

در این مقاله سعی شده که مواردی از مزایای کارتیمی را برای شما وسازمانتان بازگو کنیم
کار تیمی نه تنها فرصتی عالی برای پیشرفت حرفه ای است، بلکه یک وسیله برای ساده تر شدن کار شماست.

ویژگی های کار تیمی برای مجموعه ی شما :

افزایش کارایی

هنگامی که در یک تیم کار می کنید، به یک هدف مشترک یا مجموعه ای از اهداف دست می یابید. کل فرآیند کار شما کارآمدتر می شود.

داشتن اعضای تیم چندگانه در هیئت مدیره به شما اجازه می دهد تا کار را با مسئولیت های مشترک سریع تر انجام دهید. از منظر مدیریتی، تشویق کار تیمی در محل کار به شرکت یا بخش شما اجازه خواهد داد که کار اضافی را انجام دهد و به نوبه خود درآمد اضافی را بدون نیاز به استخدام کارمندان بیشتری به دست بیاورد.

خلق ایده و ارزش

یکی از بزرگترین مزایای کار در تیم، الهام و ایده هایی است که می تواند از بحث های تیمی حاصل شود. وقتی که ایده های یک و دیگری را اجرا می کنید، دامنه ی بیشتری برای خلاقیت در مقایسه با کار بر روی یک پروژه به تنهایی وجود دارد. در یک محیط تیم موثر، اعضای کادر احساس اعتماد به نفس می کنند تا ایده های خود را بیان کنند. زمانی که در یک محیط تیمی فکری می کنید، مفهوم پیشنهاد ایده های خلاق و منحصر به فرد مورد استقبال قرار می گیرد.

تیم افرادی را از زمینه های مختلف و همچنین سطوح تجربه ای متفاوت که می تواند در ایجاد راه حل های مطلوب کمک کند، به ارمغان می آورد.

کار تیمی نجات دهنده ی کسب و کارها

یک تجربه یادگیری

همانطور که در بالا ذکر شد، کار تیمی در محل کار بسیار مهم است زیرا افراد را از زمینه های مختلف و سطوح تجربه متفاوت به ارمغان می آورد. در نتیجه، پروژه هایی که شامل کار تیمی می شوند نیز به عنوان یک فرصت برای توسعه حرفه ای و یادگیری نیز به سازمان خدمت می کنند. این ممکن است یادگیری آگاهانه در طول یک جلسه یادگیری باشد که حتی بدون درنظر گرفتن فهرستی به دیگران رخ نمی دهد. این کاملا منطقی است که شما می توانید از دانش دیگران یاد بگیرید، که به مهارت و توانایی خود برای رشد می انجامد. بیلی نوردمیر اضافه می کند که “اعضای تیم به عنوان منابع آموزشی به سایر کارکنان در یک محیط تیمی خدمت می کنند”. همچنین توجه داشته باشید که آگاهی کارکنان و اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد. این می تواند به بهبود نگرش آنها و همچنین افزایش رضایت شغلی آنها کمک کند که یک فرصت شغلی برای کارفرمایان است.

ارتباطات پیشرفته

ارتباطات کلید موفقیت بسیاری از پروژه هاست

پس چرا در فعالیتی دخیل نیستید که بتواند مهارت های ارتباطی شما را افزایش دهد؟

فعالیت های کار تیمی مانند جلسه با هم برای بحث در مورد ایده ها و یا همفکری برای کمک به یک پروژه نیاز به مهارت های ارتباطی کلامی و کتبی دارد . کارکردن به طور منظم در این حالت به شما کمک می کند تا مهارت های خود و نیز کسانی که در تیم شما هستند را توسعه دهید.

شبکه پشتیبانی

شبکه پشتیبانی

به یاد داشته باشیم که حمایت و حس تعلق در محل کار می تواند به رضایت شغلی بسیار کمک کند. یک محیط تیمی قوی می تواند به عنوان مکانیسم پشتیبانی عالی برای اعضای تیم عمل کند. اعضای گروه به یکدیگر کمک می کنند، به یکدیگر متکی هستند و اعتماد درون گروه ایجاد می کنند. در طول زمان های چالش انگیز، حمایت برای موفقیت پروژه حیاتی است؛ هنگامی که اعضا قادر به راهنمایی یا حمایت از یکدیگر هستند، تمرکز می تواند بر روی هدف کلی باقی بماند. اگر یک چالش به صورت جداگانه انجام شود، شما در معرض خطر غرق شدن و تصمیم گیری های نامعقول هستید.

حال که از مزایا و ویژگی های کار تیمی مطلع شدیم ، برای شروع این فعالیت یا بهبود آن به چه نکاتی احتیاج است؟

اصول هفت گانه کار تیمی :

۱٫ انعطاف‌پذیری: کار تیمی با خشکی و انعطاف‌ناپذیری سازگار نیست. اگر بخواهید با دیگران کارکنید و در تیم عضوی مؤثر باشید باید از انطباق بر تیم ابایی نداشته باشید.

۲٫ مشارکت و همکاری: اول باید با یکدیگر کارکرد، بعد با یکدیگر برنده شد. همکاری توأم با همدلی اعضا وجود داشته باشد. همکاری توأم با همدلی یعنی اینکه با دل‌وجان با یکدیگر کارکنیم.

۳٫ تعهد: تعهد راستین امری احساسی نیست بلکه ریشه آن در منش ماست. تعهد معمولاً درگیر و دار سختی خود را نشان داده و به استعداد و توانایی بستگی ندارد. تعهد براثر انتخاب ایجاد می‌شود، نه براثر شرایط، تعهدی می‌ماند که مبتنی بر ارزش‌ها باشد.

۴٫ ارتباط: کار تیمی نمی‌توان کرد، مگر اینکه اعضا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. اگر ارتباط نباشد تیمی در کار نیست، بلکه جمعی از افراد هستند که پیوندی با یکدیگر ندارند. داشتن مقاصد پنهان و ایجاد ارتباط از طریق شخص ثالث مناسبات تیم را تضعیف می‌کند.

۵٫ شایستگی: اعضای باکفایت هر تیمی توانایی و صلاحیت انجام کار را در بهترین وجه ممکن آن دارند.

۶٫ قابل‌اتکا بودن: اعضای تیم قابل‌اعتماد هستند، احساس مسئولیت نشان می‌دهند.

۷٫ منضبط بودن: انضباط، انجام کارهایی است که نمی‌خواهید انجام دهید تا دست به انجام کاری بشوید که می‌خواهید انجام دهید.

۸٫ ارتقاء دیگران: اعضای تیم، کسی را که بتواند آنان را بالا ببرد و بر توان و ظرفیت آن‌ها بیفزاید دوست دارند و می‌ستایند.

۹٫ اشتیاق: تیمی که محفل مشتاقان باشد نیرویی شگرف می‌یابد و چنین نیرویی منشأ قدرت می‌شود.

۱۰٫ هدفمندی: تیمی موفق می‌شود که اعضای آن برای رسیدن به مقصد مصمم باشند و هوش و حواسشان به کارشان باشد.

,

از مذاکره تا افزایش فروش

از مذاکره تا افزایش فروش

همیشه فروش برای همه ی صاحبان کسب و کار مشکل و دشوار بوده، (به ویژه در این چند سال اخیر) به جز خوب نبودن وضع بازار و اقتصاد و یا افزایش تعداد رقبا ،سطح انتظارات مشتریان هم بیشتر از قبل شده است.این موضوع باعث شده که فروشند ها با دانش بیشتری کالا یا خدمات خود را ارائه دهند و بتوانند در زمان فروش مذاکره خوبی را با مشتری داشته باشند تا به فروش دست پیدا کنند.

مسیر مذاکره برای فروش کلا یا ارائه خدمات چیز عجیبی نیست. ما به ذات فردی مذاکره کننده هستیم و در طول روز، همواره در حال مذاکره با افراد دیگر می باشیم مذاکره با دوستان، خانواده، همکاران و….

از مذاکره تا افزایش فروش

مذاکره مانند کلیدی است برای باز کردن قفل ارتباط با دیگران تا به منافع مورد نظر برسیم.

تمام فعالیتهای ارتباطی ما در محیط کار به نوبه خود یک مذاکره است. مذاکره برای استخدام، دریافت پاداش، دریافت وام، دفاع از برنامه پیشنهادی، خرید و فروش محصولات و خدمات سازمان. راز موفقیت فروشنده‌ حرفه‌ای در بکارگیری تکنیک‌های مذاکره، در زمان و مکان مناسب می‌باشد.

مهارت مذاکره فروش برای دستیابی به نتیجه برد-برد دو طرف است.اگر دو طرف مذاکره ، مهارت کافی مدیریت مذاکره را نداشته باشند، حتما در طول زمان، این مذاکره به جهت‌هایی غیر سازنده و نامرتبط متمایل خواهد شد.

مذاکره خوب و اثربخش در حوزه فروش به‌راحتی می‌تواند ۱۰٪ و بیشتر افزایش فروش ایجاد کند، که مسلماً به باعث افزایش سود خواهد شد.

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

 

دانلود فایل صوتی مقاله

 

خوب چگونه مذاکره فروش را آغاز کنیم تا فروش خوبی داشته باشیم؟

اولین پیشنهاد در مذاکره موفقیت در فروش را تضمین می کند. پیشنهاد اولیه باید برگرفته از شناختی صحیح از خریدار یا سازمان خریدار تهیه و مطرح شود. پیشنهاد اولیه می‌تواند شما را در مذاکره برنده یا بازنده کند. لذا در ارائه پیشنهاد اولیه به خریدار خود دقت لازم را بکار گیرید.

برخی از مهمترین نکات برای داشتن یک مذاکره فروش عالی:

اول مشتری بعد شما :

شما وارد یک مبادله شده‌اید و مشتری راغب علاقه‌ای خود به مذاکره را اعلام نموده، پس هردو وارد گفتگو می‌شوید.بر اساس تفکر سنتی بین فروشندگان غیرحرفه‌ای، فروشنده برای انطباق سریع بین نیاز مشتری با محصول، پیشنهاد تخفیف را ارائه می‌دهد، حتی پیش از اینکه دهان خریدار باز شود. فروشنده حرفه‌ای اول گوش می‌دهد و بر اساس جملات مشتری، پاسخی به مشتری ارائه می‌نماید. باید به تفاوت گوش دادن به شنیدن نیز دقت نمایید.

اولین پیشنهاد خریدار را نپذیرید:

رد کردن اولین پیشنهاد خریدار قدم بزرگی در مذکره فروش است. چراکه در صورتی که با اولین شرایطی که مشتری برای خرید محصول شما اعلام می‌کند موافقت کنید، آن وقت مشتری را تشویق می‌کنید که برای گرفتن تخفیفات و امتیازات بیشتر، باز هم تلاش کند. مخالفت با اولین پیشنهاد خریدار به او می فهماند که شما برای محصولتان ارزش قائلید و قیمت و شرایطی که اعلام کرده‌اید حساب شده و واقعی است.

داشتن چند پیشنهاد برای مذاکره

داشتن چند پیشنهاد برای مذاکره

قبل از مذاکره فروش باید پیشنهادات خود را به ترتیب دسته بندی کنید. برای این کار بهتر است اجازه دهید اول خریدار شرایط خود را اعلام کند. در این صورت می توانید با ذهنیت مشتری و انتظارات او آشنا شوید و دسته بندی خود را بر اساس شرایط مشتری تنظیم کنید. پیشنهادات خود را از سختترین شرایط به آسان‌ترین شرایط دسته بندی کنید. مثلاً ممکن است دسته‌بندی پیشنهادات فروش به این صورت باشد:

دسته اول: قیمت محصول ۱۰۰۰ تومان، نحوه پرداخت نقدی و هزینه حمل با مشتری
دسته دوم: قیمت محصول ۱۰۰۰ تومان، نحوه پرداخت نقدی، هزینه حمل با فروشنده

به صورت حدودی پیشنهاد تخفیف ندهید:

حتما مشتری به دنبال تخفیف و کاهش قیمت به مقداری پایین‌تر از قیمت پیشنهادی شماست. در این حالت، یک عدد ثابت، برای تخفیف در نظر بگیرید و هرگز از یک محدوده استفاده ننماید. مثال : شاید بتوانم به شما ۲۰% تا ۲۲% تخفیف بدهم. حتما مشتری ۲۲% تخفیف را مبنا می‌گیرد.
اصلا چرا دو عدد را بیان می‌نمایید؟ یک عدد ثابت را پیشنهاد نمایید و بعدا آن را در طی قرارداد افزایش یا کاهش دهید. استفاده از کلمه “بین” یا “تا” برای تخفیف دادن اشتباه محض می‌باشد.

حد وسط در پیشنهاد ممنوع

بر اساس روانشناسی فروش ، پیشنهاد قیمت/تخفیف با نصف کردن پیشنهاد خریداری بیشتری از اینکه مفید باشد، مضر خواهد بود. مثال: قیمت محصولی ۱۰۰۰ تومان و مشتری راغب از شما ۵۰% تخفیف می‌خواهد، اما فروشنده پایین‌تر از ۷۵۰ تومان نمی‌تواند محصول خود را بفروشد.
فروشنده غیرحرفه‌ای : می‌توانم به شما ۲۵% تخفیف دهیم (نصف درصد موردنظر مشتری : مساوی باقیمت کف).
فروشنده حرفه‌ای : می‌توانم به شما ۱۷% تخفیف دهم (عددی مغایر با نصف درصد پیشنهادی مشتری : بالاتر از قیمت کف).
هرچه عدد تخفیف به سقف قیمت نزدیک‌تر باشد، احتمال پذیرش مشتری بیشتر خواهد بود. در این حال کل حاشیه سود یک‌دفعه با شمشیر تخفیف از بین نمی‌رود.

قیمت پیشنهادی بالا تر از واقعیت

اگر مجبور شدید اول شما شرایط فروش محصول خود را به خریدار اعلام کنید، باید اولین پیشنهادی که مطرح می‌کنید بیش از آن چیزی باشد که انتظار دارید. دلیل این امر آن است که معمولاً خریداران به دنبال گرفتن تخفیف و یا امتیازات دیگر هستند و اگر شما شرایط مورد انتظار خود را در ابتدای مذاکره اعلام کنید آن وقت دیگر جایی برای امتیاز دادن و مذاکره وجود نخواهد داشت و این می‌تواند مشتری شما را از خرید منصرف کند. ضمناً چنانچه مشتری با اولین پیشنهاد فروش شما موافقت کند ممکن است بعداً خود را سرزنش کنید که چرا محصول خود را با شرایط بهتری به فروش نرساندید.

با اعتماد به نفس بفروشید:

هرگز به مشتری نگویید که نیازمند فروش محصول خود هستید و اگر نتوانید آنرا تا زمان معینی بفروشید با مشکل مواجه می‌شوید. با این کار مشتری را در نقطه قدرت قرار داده و او را برای گرفتن امتیازات بیشتر تشویق می‌کنید. هرگز به دنبال جلب ترحم نباشید بلکه ضمن احترام به مشتریان، با اطمینان و از موضع قدرت مذاکره کنید.

احترام به مشتری مقدم تر از فروش

احترام به مشتری مقدم تر از فروش

در جریان مذاکره فروش هرگز از ادب و تعادل خارج نشوید. کنترل خود را حفظ کنید و عصبانی نشوید. چنانچه مشتری پیشنهادی غیرمنطقی مطرح کرد به شخص او حمله نکنید. بلکه توجه و تمرکز خود را بر روی موضوع مذاکره حفظ کنید و سعی کنید با توضیحاتی که در مورد مزایا و قابلیتهای محصول خود می‌دهید ارزش محصول را در ذهن مشتری افزایش دهید.

,

حامیان محیط زیست

حامیان محیط زیست

دنیایی که هر روزش با نابودی جنگل‌ها ،آلودگی در زمین و هوا و دریاهایش طلوع و غروب می‌کند، حفاظت از محیط زیست یکی از مسائل مهم روزمره اش خواهد بود. در اجلاسی تصمیم می‌گیرند برای تولید گازهای گلخانه ای تلاش کنند و رییس جمهوری که با بی اعتنایی کامل تصمیمات را کنار می‌گذارد و تولید گازهای گلخانه ای را مسئله ایی مهم نمی داند وکشورش در صدر این تولیدات باقی می ماند، قطعا حفاظت از محیط زیست کار ساده ایی نیست و عزم جهانی و منطقه ایی می خواهد.
در این گیرودار که همه ی موجودات زنده به غیر از انسان در خطر انقراض هستند و زندگی هایمان مصرف گرا شده است، حفاظت از محیط زیست را جدی تر از گذشته باید بدانیم و برایش تلاش کنیم.

حفاظت از محیط زیست

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

 

دانلود فایل صوتی مقاله

از این رو حفاظت از محیط زیست به تدریج به گروه های مردمی کشیده شد و در یکی از دغدغه های مردم تلاش برای آینده ایی بهتر رقم خورد. سازمان های مردم نهادی از دولت ها برای فعالیت های مردمی شان مجوز گرفتند واین آغازی برای حرکت هایی نوین در زمینه حفاظت از محیط زیست بود.

حامیان محیط زیست

زباله‌های پلاستیکی یکی از بزرگ‌ترین معضلات زیست‌محیطی را در جهان امروز به‌وجود آورده‌اند. این مصنوعات به علت قابلیت‌های فراوان و قیمت ارزان به‌شکل‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دامنه‌ی این محصولات از وسایل و ابزارهای پیش‌پاافتاده و روزمره تا وسایل فوق پیشرفته و استراتژیک را شامل می‌شوند. استفاده از مواد پلاستیکی به حدی روزمره شده که هیچ‌کس نمی‌تواند بدون کاربرد روزانه از این مواد زندگی کند. طبق آمار جهانی روزانه ۵/۳ میلیون تن زباله در سراسر دنیا تولید می‌شود. پلاستیک امروزه به‌عنوان یکی از مشکلات زیست‌محیطی شهرهای کشور ما به‌شمار می‌رود. از سوی دیگر، وجود این مواد پلاستیکی در میان سایر زباله‌ها موجب ایجاد آلودگی محیط‌زیست شده است.

زباله‌های پلاستیکی

جمع آوری درب بطری پلاستیکی با هدف کمک به محیط زیست و نیازمندان ایده ایی بود که با دقتی بسیار زیاد در کشورهای مختلف طراحی و اجرا شد. ایده ایی که ناخودآگاه مردم را در برابر یک کار خیر و عام المنفعه قرار می داد و آنها بدون آنکه تصور کنند در مقابل یک فعالیت محیط زیستی ایستاده اند فعالیت محیط زیستی خود را آغاز کرده بودند و رضایت بعد از انجام چنین کاری باعث می شد تا با این گروه ها ارتباطات بیشتری داشته باشند.

مشکلات زیست‌محیطی

آرتوان نام گروهی ست که مسئولیت جمع آوری درب بطری برای کمک به نیازمندان را در استان های خراسان شمالی، رضوی وجنوبی برعهده دارد و با اهداف بزرگی این مسیر را انتخاب کرده است. آرتوان فعالیت خود را از اول تیرماه سال ۹۴ با اهداف خیرخواهانه و محیط زیستی شروع کرده است و تا امروز نزدیک به ۵۰ ویلچر به توان‌یابان نیازمند این استان ها اهدا کرده است.

آرتوان

آنها از آغاز شروع این فعالیت همواره بدنبال انجام کارها و اهداف بزرگتری همچون ایجاد اشتغال بوده اند. چون اعتقاد داشتند که جمع آوری درب بطری از طرف مردم و آرتوانی ها و رسیدن آنها به بازیافت و انجام مراحل بازیافت و بازگشت سرمایه مالی و خرید ویلچر پروسه ایی سخت و مشکل است پس برآن بوده و هستند که باید از درب بطری هایی که جمع آوری می شود بهره بیشتری ببرند.

آنها با ساخت تابلوهایی بی‌نظیر از چهره انسان وحیوانات تا ساخت المان های نمادین و فروش آنها به موسسات، خیرین و شهرداری ها درآمدزایی از راه جمع آوری درب بطری را بالا بردند و با بخشی از درآمد حاصل از این کارهای هنری در سال ۹۵ یک کارگاه پرورش بلدرچین برای کارتن خواب های بهبود یافته تجهیز و به بهبود اشتغال آنها کمک کردند.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، درب بطری ها توسط مردم جمع آوری و به مکان های مشخصی که با نام آشیانه نام‌گذاری شده اند تحویل داده می شود و آرتوانی ها با انجام یک فرآیند کاملا داوطلبانه درب بطری های آشیانه ها را تحویل می گیرند و به مکان های دپو می‌رسانند و پس از آنکه درب بطری ها به مقدار مشخصی می رسد برای فروش آماده می شود و این درب بطری ها با فروش به مراکز بازیافت عملا دوباره به چرخه ی زندگی روزمره باز می گردند و آرتوانی ها از عواید بدست آمده از فروش درب بطری ها به کارهای خیرخواهانه و نیک شان می پردازند.

آرتوان بعد از حضور سه ساله اش در فعالیت های داوطلبانه محیط زیستی امسال قصد دارد با خرید یک وانت برای جمع آوری مستمر و منظم درب بطری ها در ایجاد اشتغال برای یک کارتن خواب بهبود یافته قدم بردارد و هم ورود و خروج دقیق تری از جمع آوری درب بطری در سطح شهر مشهد و بعد از آن سه استان خراسان که فعالیت می کند داشته باشد. قطعا با ورود وانت بحث جمع آوری درب بطری آرتوان از یک فعالیت داوطلبانه خارج و افراد داوطلب این کارگروه در کارگروه های دیگر به فعالیت داوطلبانه خود ادامه می دهند و یک کارگروه تخصصی با داوطلبینی که کار آمارگیری وآماردهی دارند ادامه خواهد یافت تا در آینده ایی نزدیک با ارائه نتایج دقیق و حساب شده به موضوعات محیط زیستی و فعالیت های داوطلبانه و مردمی بپردازیم.

فعالیت های داوطلبانه محیط زیستی

همچنین آرتوانی ها قصد دارند پس از خرید وانت برای سه الی چهار خانوار در حاشیه شهر اشتغال خانگی شکل بدهند و با سپردن کار تفکیک رنگ درب بطری ها به آنها و از اختلاف قیمتی که بین درب بطری مخلوط و تفکیک رنگ هست، شغلی به مراتب بهتر و با استاندارد بالاتری نسبت به آنچه در مراکز بازیافت انجام می شود را برای این خانواده ها داشته باشند.

قطعا این اول راه نیست و راه آرتوانی ها راهی نوین به دنیای حفاظت از محیط زیست خصوصا محیط زیست شهری خواهد بود و آنها در تلاش هستند که نام‌شان را در بازیافت این مرز و بوم برای همیشه جاودانه کنند.

,

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

ویدیو در سال ۲۰۱۷ بیش از هر سال دیگری دنیا را دگرگون کرد و اکنون در سال جدید یکی از پر طرفدارترین و مخاطب پسندترین فرمت های محتواست.شاید برایتان عجیبب باشد که بشنوید مشتریان از شما انتظار محتوای ویدئویی خواهند داشت! فروشندگان اکنون در برهه ی حساسی قرار دارند که باید به ویدئو به چشم یک الزام نگاه کنند، نه یک تجمل.

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

در گذشته ویدئو صرفا برای تبلیغات عظیم و همچنین برای شرکت های بزرگ یا بین المللی استفاده می شد اما اکنون اگر ویدئویی برای معرفی محصول خود نداشته باشید ۲۵ درصد مصرف‌کنندگان علاقه مندی خود را به برند شما از دست خواهند داد و این یعنی خیلی ها انتظار دارند ویدئو بخشی از تجربه‌ی خرید آن ها باشد. اما صبر کنید! ویدئو ها تنها برای مصرف‌کنندگان نیستند.در دنیای پر رقابت امروز برای یک محصول معمولی ۱۵ رقیب وجود دارد، مگر اینکه انحصار خاصی داشته باشید.

این رقابت فزاینده به این معنی است که برند شما باید از رقیبانش متمایز باشد، حضور اثربخش شما در فضای دیجیتال و استفاده از محتوای ویدئویی و بازاریابی آنلاین می تواند نمونه هایی از وجه تمایز شما با رقبا باشد.

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

 

دانلود فایل صوتی مقاله

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

فراموش نکنید که مزیت رقابتی در عرصه ی دیجیتال از الزامات حضور در این فضاست زیرا تبلیغات سنتی و تکراری دیگر برای مخاطبین جذابیتی ندارد و نه تنها منجر به افزایش فروش و جلب نظر مخاطب نخواهد شد بلکه ممکن است ضد برند باشد و مشتریان فعلی شما را هم خسته و پشیمان کند !

شرکت شما می تواند با ساخت ویدئوهای خلاقانه از این رسانه ی قوی در جذب ترافیک مستقیم به سایت ها، معرفی نام تجاری، جذب لینک های ورودی و رشد شبکه های اجتماعی به خصوص در اینستاگرام که شبکه ای بر مبنای به اشتراک گذاری تصاویر است ،استفاده کند.

ویدئو ، دارایی با ارزش شما در تجارت

نگرانی اکثر صاحبین کسب و کار در این باره وضعیت بودجه ی آن هاست و این که مدیران این کار را پر هزینه می دانند. یادتان باشد که تهیه‌ی محتوای ویدئویی لزوما نباید پرهزینه و به کیفیت تیزرهای تبلیغاتی تلوزیون باشد؛ ویدئوی معرفی محصول و خدمات توسط مدیریت و پرسنل، به سرعت در حال تبدیل‌شدن به ابزاری است که باعث افزایش فروش و برندینگ شرکت ها درپلتفرم‌هایی مثل فیس بوک، توییتر و اینستاگرام می شود.

در آخر باید بگوییم که ویدئو در حال تسخیر جهان محتوای دیجیتال است. مشتریان توقع دیدن آن را دارند، شبکه های اجتماعی به سرعت در حال جلو بردن آن هستند و تجارت‌های کوچک و بزرگ از آن برای برند سازی ، فروش بیشتر ، اعتماد سازی و وفادار کردن مشتریان خود استفاده می کنند.

ویدیو به دارایی با ارزش

مطمئن باشید که ویدیو به دارایی با ارزش شما در تجارتتان تبدیل خواهد شد.

,

فیلم های آموزشی تد”زبان بدن شما هویت شماست”

فیلم های آموزشی تد”زبان بدن شما هویت شماست”

دیگران شما را قدرتمند می دانند یا ضعیف؟

خودتان چه فکر می کنید ؟

 

در فیلم ” زبان بدن شما هویت شما را شکل می‌دهد ” که از پربیننده ترین فیلم های تد در دنیا است خانم اِمی کادی، روانشناس اجتماعی، نشان می‌دهد که چگونه حالت های ضعف و قدرت بدن می‌تواند درکسری از ثانیه بر هورمون های بدن و بر سطح تستسترون و کورتیزول در مغز تاثیر بگذارد و تاثیراتی بر فرصت‌های ما در زندگی می گذارد که یا از دست دادن و یا کسب بهترین موقعیت ها است .

 

فیلم های آموزشی تد”زبان بدن شما هویت شماست”

 

 

شما می توانید بهترین سخنرانی های TED را به صورت دوبله فارسی در سایت ایران تداکس ببینید

www.irantedx.com

ایران تداکس مرجع فیلم های تد در زمینه کسب و کار،کارآفرینی ، توسعه فردی با دوبله فارسی

برای دانلود فیلم برروی لینک زیر کلیک کنید

دانلود فیلم آموزش تد

,

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

جای هیچ شکی نیست که اینستاگرام توانسته رتبه اول را در تمام رسانه‌های اجتماعی موبایل به خود اختصاص دهد. اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر دارد که بیش از ۲۰۰ میلیون از آن‌ها کاملا فعال هستند از این تعداد حدود ۱۲ میلیون کاربر ایرانی که روزانه بطور میانگین، ۲ الی ۳ ساعت از زمان خود را در این رسانه اجتماعی سپری می کنند دارد، این شبکه اجتماعی به محیطی مناسب برای کسب درامد تبدیل شده است.اطلاع‌رسانی، جلب‌توجه مخاطب و بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی هر روز آسان‌تر می‌شود.اینستاگرام به تازگی محل مناسبی شده است که افراد می توانند در آن به خوبی بازاریابی کنند و فروش محصولاتشان را افزایش بدهند . هر چه قدر که برای این کار برنامه ریزی بهتری داشته باشید ، خیلی سریع تر می توانید موفقیت فروشتان را تضمین کنید .

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

روش های مختلف برای کسب درامد از اینستاگرام وجود دارد. اگر شما هم برای افزایش فروش و یا بهتر دیده شدن، قصد استفاده از اینستاگرام را دارید اما نمی دانید از کجا شروع کنید با ما همراه شوید.

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

روشهایی که می تواند شما را از رقیبانتان در اینستاگرام متمایز کند و افرایش فروش به همراه داشته باشند:

۱-مردم خیلی علاقه دارند که اطلاعات را به صورت تصویری دریافت کنند و آن را به اشتراک بگذارند ، که به این مسئله در اصطلاح ، اینفوگرافیک گفته می شود .

طرفدارهای تصاویر ، معمولا از اتفاقات زندگی روزمره خودشان و هر چیزی که دوست دارند ، عکس می گیرند و آن ها را با افرادی که دوست دارند ، به اشتراک می گذارند . بنابراین با توجه به امکاناتی که در اینستاگرام برای این کار فراهم شده است ، خیلی راحت می توانید مشخصات محصولاتتان را به همراه عکس هایی از زوایای مختلف آن ، به اشتراک بگذارید .

۲-مطالب انحصاری و متفاوت منتشر کنید: اگر اینتساگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی سایت یا فعالیت شماست، مطالب و محتوایی متفاوت از آنچه در حالت عادی تولید می‌کنید، در اینستاگرام منتشر کنید. حتما آن نوع محتوا صرفا خاص اینستاگرام تهیه و تولید شود. می‌توانید در سایت خود درج کنید که محتوای اینستاگرام در هیچ‌جای دیگری منتشر نمی‌شود.

ارائه مطالب انحصاری یکی از کارهای بسیار اشتباه که توسط بسیاری از بازاریایان اینترنتی انجام می‌شود، انتشار تمامی پست‌ها در تمام رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی است. یعنی فرض کنید شما یک فروش ویژه دارید. این مطلب را در فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و … اعلام می‌کنید. پس از مدتی کاربران می‌بینند که رسانه‌های اجتماعی شما کپی همدیگر هستند. بنابراین به این نتیجه می‌رسند که لزومی ندارد تمام آن‌ها را دنبال کنند. کافی است گاهی به یکی از آن‌ها نگاهی بیندازند. البته گاهی لازم است مطلبی را در تمام رسانه‌ها منتشر کنید، ولی در هر رسانه مطالب اختصاصی هم داشته باشید.

photo 2018 06 10 10 57 48 - اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

۳-در توضیحات درج شده هشتک بزنید: اینستاگرام قابلیت جستجو کلی را از طریق #هشتک به کاربران می‌دهد. هشتک را در کلمات کلیدی هدف فروش یا برند خودتان درج کنید. مثلا اگر فعالیت شما تدریس زبان است کافیست همین دو کلمه را با #هشتک تایپ کنید. هشتک عبارت است از تایپ کارکتر # قبل از کلمه‌ مد نظر.

۴-از متن‌های کوتاه استفاده کنید: اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است. از متن‌های طولانی در قسمت کامنت‌ها اجتناب کنید. معمولا کاربران با هدف دیدن تصویر از صفحه شما دیدن می‌کنند نه خواندن مقاله

۵-تصاویر بدون توضیح منتشر نکنید: برای هر تصویر توضیح کوتاهی درج کنید، مخصوصا اگر نیاز است که بیننده بداند موضوع یا هدف عکس چیست. بیان کاملا غیر رسمی، ساده و خودمانی داشته باشید. در اینستاگرام لحن دوستانه بهتر از برخوردهای رسمی تأثیر می‌گذارد.

۶-زمانبندی منظم برای بروزآوری داشته باشید: بطور منظم، پیوسته و در ساعاتی خاص اینستاگرام خودتان را بروز کنید. آمارهای کلی نشان می‌دهد ساعات پایانی روز و شب برای کاربران ایرانی بهتر است اما این یک قانون ثابت نیست. این زمانبندی را از بازخورد و سلیقه کاربران صفحه خودتان استخراج کنید.

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

۷-دیگران را دنبال (فالو) کنید: در شروع کار سعی کنید بیشتر شما دنبال‌کننده یا فالور دیگران باشید. افرادی را دنبال کنید که با هدف کاری و تجاری شما نزدیک باشند نه چهره‌های سرشناس سینما یا فوتبال! مثلا اگر به روزنامه‌نگاری علاقه‌مند هستید یا فروشنده لوازم اسپرت اتومبیل هستید فالو کردن افراد علاقه‌مند به این فعالیت‌ها، می‌تواند منجر به فالو مجدد شما شود.

 

کمی سخاوتمند باشید (اول آموزش، سپس فروش)

اپلیکیشنی ، قدرتمندتر از چندین بیلبورد

۸-در اینستاگرام به آموزش بپردازید. شاید بلافاصله بگویید کار من آموزش نیست. مثلا فروشگاه لوازم اتومبیل دارم. حتی اگر لوازم اتومبیل می‌فروشید کار اصلی شما آموزش است. البته منظور از آموزش ارائه نکات و ترفندهایی درباره لوازم اتومبیل است. همچنین می‌توانید نکاتی را بگویید تا مخاطب با خواندن آن بتواند خرید بهتری انجام دهد. در آموزش‌ها توضیح دهید چگونه می‌توان تشخیص داد محصول کیفیت مناسبی دارد یا خیر. درواقع اغلب خریداران به کمک و آموزش نیاز دارند و ترجیح می‌دهند محصول را از کسی بخرند که آموزش بهتری می‌دهد. یکی از دلایل موفقیت دیجی‌کالا همین است. اغلب افراد برای کسب اطلاعات درباره محصول و مقایسه محصولات به سایت مراجعه می‌کنند، سپس به خریدار تبدیل می‌شوند.

اگر بتوانیم از اینستاگرام درست استفاده کنیم و ترفندهای‌ آن را بدانیم به راحتی می‌توانیم برندمان را محبوب‌تر کنیم و همچنین محصولات و خدمات را بفروشیم. شما حتی اگر سایت نداشته باشید باز تا حدی می‌توانید از روش‌های بازاریابی با اینستاگرام استفاده کنید. اگر فرصت بازاریابی با رسانه‌های اجتماعی را از دست بدهید، یک ابزار تبلیغاتی رایگان و بسیار قدرتمند را کنار گذاشته‌اید.

,

افزایش فروش به وسیله شبکه های اجتماعی ( قسمت اول )

افزایش فروش بوسیله شبکه های اجتماعی

اگر شما صاحب کسب و کار یا مدیر یک مجموعه هستید و برای تبلیغات خود و افزایش فروشتان از تراکت و یا پیامک استفاده می کنید و یا هیچ برنامه متداولی را برای خود ندارید حتما این مقاله را بخوانید. در غیر این صورت کرکره مجموعه خود را برای همیشه پایین بکشید.

افزایش فروش بوسیله شبکه های اجتماعی

دغدغه همه صاحبان کسب و کار افزایش فروش و تبلیغات موثر است. خبر خوب یا بد این است که اکثر افراد راه مداوم و مطمئنی برای بهبود فروش خود ندارند. اگر چند دهه قبل را به خاطر بیاورید، یک فرد با عدم مهارت های فروش می توانست فروش خوبی داشته باشد. اما آن دوران خیلی زود تمام شد و حال اگر فردی با آن روش ها بخواهد چیزی را بفروشد دیگر جایی در بازار ندارد. سرعت رشد کسب و کارها در سال های اخیر به شدت زیاد شده و این نشان دهنده این است شما رقبای بیشتری نسبت به قبل دارید و با یک چشم بهم زدن شاهد این خواهید بود که مشتری شما به سمت رقبایتان خواهد رفت.

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

افزایش فروش بوسیله شبکه های اجتماعی

دیگر داشتن یک محصول یا تولید و … تضمین کننده فروش شما نیست! اصول فروش حرفه ای و همچنین استفاده از تکنولوژی و روش های مدرن تبلیغات، تعیین کننده برنده در این رقابت تنگاتنگ است. این موضوع هم می تواند شما را از بقیه رقبا متمایز کند، و هم می تواند شما در بازار کنار بزند. فاکتور مهم اینجاست که هر چه زودتر و قبل از رقبای خود به طور کامل به تمام تکنیک ها و اصول بازاریابی و فروش جدید مصلح شوید. امروزه فروش ایجاب می کند که همیشه به روز باشیم و از ابزارها و روش هایی که با آن ها به آسانی و هزینه پایین تر می توانیم به مقصد برسیم استفاده کنیم. یکی از روش هایی که این چند سال توانسته به خوبی باعث افزایش فروش شود، بازاریابی دیجیتال و یا شبکه های اجتماعی است.

افزایش فروش بوسیله شبکه های اجتماعی

داستان میوه فروش

چند وقت قبل برای خرید میوه به میوه فروشی نزدیک محل کار رفتم، زمانی که می خواستم پول میوه ها را حساب کنم، فروشنده با لبخندی پرسید: شما در کانال و اینستاگرام ما عضو هستید؟

با تعجب پرسیدم که مگر میوه فروشی شما در شبکه های اجتماعی فعالیت دارد؟

فروشنده گوشی موبایل خود را بیرون آورد و شبکه های اجتماعی میوه فروشی اش را نشان داد. جالب بود که دنبال کنندگان زیادی داشت. پرسیدم که: آیا به فروش شما هم کمکی کرده است؟

با حالتی رضایت بخش گفت: بله! خیلی از مشتریان من غیر حضوری خرید می کنند و من محدودیت زمانی برای فروش ندارم.
این میوه فروشی یکی از چند کسب و کار سنتی است که در سال های اخیر به خوبی در شبکه های اجتماعی فعالیت دارد و خود را با روش های جدید بروز کرده است. و مجموعه خود را به مشتریان جدید معرفی کرده ضمن اینکه این فعالیت و تبلیغات برای او بدون هزینه بوده است.

افزایش فروش بوسیله شبکه های اجتماعی

قدرت فروش در شبکه های اجتماعی به قدری زیاد است که خیلی از افراد مدعی هستند که فروش غیر حضوری آن ها خیلی بیشتر از فروش حضوری آن هاست. با همه این اوصاف اگر هنوز اقدامی برای فروش در شبکه های اج تماعی نکرده اید، حال زمان آن رسیده است که دست بجنبانید.

هنگامی که افراد جامعه بیشتر زمان خود را صرف استفاده از گوشی موبایل خود می کنند، شرایط حکم می کند که ما و یا مجموعه ما در آنجا ( شبکه های اجتماعی ) حضور فعال داشته باشیم.

در این مقاله سعی کردیم شما را با دنیای جدید بازاریابی و فروش آشنا کنیم و نشان دهیم که تکنولوژی و شبکه های اجتماعی چقدر می تواند در فروش ما تاثیر بگذارد. روشی کم هزینه، موثر، سریع و قابل اعتماد!

در مقاله بعد چند تکنیک برای افزایش فروش از طریق شبکه های اجتماعی را بررسی خواهیم کرد.