,

نکاتی چند در مورد حسابداری بیمه

حسابداری بیمه

نکاتی چند در مورد حسابداری بیمه:

امروزه افزایش شعب بیمه‌های خصوصی را در کشور شاهد هستیم.گسترش این کسب و کار پرسود برای نمایندگان پیچیده گی های خاصی را به همراه دارد.معمولا این نمایندگان بازاریابان خوبی هستند و به تقویت مهارت های مذاکرات خود می پردازند و یا به دلیل مراحل سخت صدور بیمه نامه های مختلف،به شدت درگیر آن هستند.غافل از اینکه به بخش مالی و حسابداری خود بی توجهی میکنند و به این ترتیب ممکن است ضرر شوند.بخش عمده ای از حسابداری های بیمه بر عهده شعب بیمه است..
اما شناسایی و درک جریان های مالی سبب فهم عمیق از کلیه تراکنش های شرکت بیمه میشود و گام مهمی برای رسیدن به موفقیت مالی برای کلیه نمایندگان بیمه است برای موفق بودن در عملیات حساب داری بیمه ابتدا باید دانست که تفاوت چندانی با حسابداری ندارد.

برای یک کاربر مبتدی بعد از خرید نرم افزار حسابداری محک و تسلط بر آن باید اصولی را رعایت کند از آن جمله شناسایی کلیه ورودی ها و خروجی های مالی و زمادر این مقاله به بیان هزینه های مختلف از جریان درآمد و خسارت اشاره میکنیم این هزینه ها موارد اصلی در ترازنامه است .

حسابداری بیمه

هزینه صدور: تمامی هزینه های مرتبط با صدور بیمه نامه مانند تبلیغات،بازاریابی،کارمزد و غیره هزینه صدور حساب می شوند.
هزینه بیمه: مبلغی است که بیمه گزار بابت خرید بیمه نامه به شرکت بیمه پرداخت می نماید.
هزینه بیمه اضافی : مبلغی است که بیمه گر بابت قبول ریسک یا خطر اضافی و یا تمدید بیمه نامه با سرمایه بیشتر ، از بیمه گزار دریافت می نماید.
هزینه بیمه برگشتی: قسمتی از حق بیمه که به دلیل فسخ بیمه نامه یا کاهش خطر ویا کاهش سرمایه ، به بیمه گزاربرگشت داده می شود.
هزینه بیمه عاید نشده و ذخیره حق بیمه:نسبتی از حق بیمه ها که مربوط به طول مدت اعتبار بیمه نامه ها در دوره مالی بعد میباشد و به حساب درآمد سال بعد منتقل میگردد.
هزینه بیمه مازاد : به معنای آن است که از بیمه گذار به علت موقعیت ویژه وی ، بیشتر ازمیانگین رشته بیمه مربوط، حق بیمه دریافت شود.
هزینه بیمه شده (در بیمه اموال) :ارزش واقعی شی مورد بیمه بوده یا مبلغی است که بیمه‌گر تعهد می‌کند در صورت وقوع حادثه تا آن میزان به بیمه‌گذار یا ذینفع قرارداد بیمه خسارت بپردازد
هزینه خسارت: مبالغی که بیمه گر در پی وقوع خسارت میابد پرداخت نماید و یا وجوهی که به موجب شرایط قرار داد بیمه پس از وقوع حادثه برای بیمه شده میپردازد.
هزینه‌های بیمه ای (عملیاتی): مجموع یا تفاضل هزینه خسارت سهم نگهداری و هزینه (درآمد ) کارمزد و کارمزد منافع سهم نگهداری به علاوه خالص سایر هزینه‌های بیمه ای است.

هزینه های کارشناسی بیمه:هزینه هایی که موسسه بیمه به منظور ارزیابی موردبیمه قبل از صدور بیمه نامه و همچنین پس از خسارت متحمل خواهد شد.
هزینه خسارت: هزینه وقوع حوادث مورد بیمه (هزینه خسارت)، مهمترین هزینه شرکت‌های بیمه ایست.
هزینه خسارت واقع شده:جمع تمامی خسارت پرداخت شده در طی دوره به همراه هزینه های رسیدگی به این خسارت پس از تعدیل لازم در مورد ذخیره انتظارات معوق ابتدا و انتهای دوره
هزینه خسارت واقع شده اما پرداخت نشده:خسارات ناشی از حوادث بیمه شده ای که قبل از پایان دوره مالی اتفاق افتاده است و به نمایندگی بیمه اعلام نشده است.
هزینه خسارات معوق: شامل خساراتی است که موسسه بیمه در پایان سال مالی پرداخت نکرده است و باید در سال آتی پرداخت نماید.
هزینه ذخیره خسارت معوق:ذخیره ای که بیمه گر برای تسویه خسارت نگهداری میکند.مثل: خسارتی که تا پایان مالی اعلام شده ولی پرداخت نشده است.خسارتی که هنوز مبلغ آن ارزیابی و تعیین نشده است.خسارتی که واقع شده اما هنوز به بیمه گر اعلام نگردیده است.
هزینه استهلاک: چنانچه بعد از حادثه و تعویض یا تغییر اموال آسیب دیده ، بیمه گذار در وضعی بهتراز قبل از حادثه قرار گیرد، مبلغی از خسارت ها به صورت هزینه استهلاک کسر می شود . این کار باعث جلوگیری از سوء استفاده از بیمه و ایجاد حوادث عمدی می شود.

 

حسابداری صدور بیمه نامه

حسابداری صدور بیمه نامه:
بیمه گر باید بداند، حق بیمه به سه صورت نقدی، نقدی-اقساط و تمام اقساط پرداخت می شود.
• چنانچه پرداخت به صورت نقدی انجام شود، حساب بانک بدهکار و حساب حق بیمه صادره – شخص ثالث، بستانکار می شود.
• مابقی به صورت تعهد باشد، برای ثبت دریافت نقدی، حساب بانک بدهکار، حساب درآمد حق بیمه بستانکار می شود. برای ثبت حسابداری تعهد، حساب بدهکاران بیمه (مطالبات) یا اسناد دریافتنی، بدهکار و حساب درآمد حق بیمه، بستانکار می شود.
• در صورت پرداخت تمام اقساطی، حساب بدهکاران بیمه (مطالبات از بیمه گذاران) یا اسناد دریافتنی بدهکار و حساب حق بیمه یا درآمد حق بیمه، بستانکار می شود. در زمان وصول اقساط، حساب بانکی بدهکار و حساب بدهکاران بیمه یا اسناددریافتنی بستانکار می شود.
• در زمان وقوع خسارت و پس از قطعی شدن مبلغ هزینه خسارت، دستور پرداخت صادر می شود. پس از دریافت دستور پرداخت توسط واحد حسابداری، مبلغ خسارت پرداخت و همزمان سند پرداخت ثبت می شود. در سند مذکور، خسارت پرداختی (با توضیحات رشته هزینه) بدهکار و حساب بانک بستانکار می شود.

استاندارد ۲۸ حسابداری

استاندارد ۲۸ حسابداری:
هدف از این استاندارد تجویز روش‌هاى حسابدارى براى حق‌بیمه، خسارت و مخارج تحصیل بیمه‌هاى عمومى مستقیم و اتکایى و همچنین افشاى اطلاعات این نوع فعالیتها در صورت‌هاى مالى شرکت‌ها و مؤسسات بیمه است. الزامات سایر استانداردهای حسابداری درصورتی برای فعالیت‌های بیمه عمومی کاربرد دارد که توسط این استاندارد جایگزین نشده باشد.

,

مشخصات فاکتورهای فروش مورد تائید اداره دارایی

فاکتورهای فروش مورد تائید اداره دارایی

مشخصات فاکتورهای فروش مورد تائید اداره دارایی

در هر کسب و کاری وجود فاکتور تبادل کالا یک ضرورت غیر قابل انکار است فرقی نمی کند که معاملات جزئی یا کلی باشند در هر صورت باید فاکتورهای خرید فروش در بازار طبق استاندارد قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد. هر فروشنده‌ای که از ارائه فاکتور رسمی خودداری کند، مشمول جریمه خواهد شد. لازم به ذکر است این فاکتورها که از آن به عنوان فاکتور رسمی یاد می‌شود شامل فاکتورهای مالیاتی، دارایی، صورتحساب فروش کالا و خدمات هستند. ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده در این باره توضیحات زیر را می‌دهد:
تمام کسانی که به عرضه کالا و خدمات مشغولند (واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات) باید صورتحسابی را طبق قانون نظام صنفی خود و حاوی مشخصات طرفین معامله و کالا و خدمات مورد معامله ارائه دهند. این صورت حساب‌ها یا به صورت فاکتورهایی است که جزئیات آن دستنویس خواهد بود و یا مستقیماً از نرم افزارهای صندوق فروش چاپ خواهند شد.

مشخصات فیزیکی فاکتور:

در هر صورت فاکتورهایی که به مشتری ارائه می‌کنید باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

۱٫نوع کاغذ می‌تواند کاغذ تحریر ۶۰ گرمی باشد. این نوع کاغذ برای فاکتورهایی که با دست جزئیات کالا را می‌نویسید کاربرد دارد. در فاکتورهای دستی حتماً باید از کاربن استفاده کنید البته استفاده از کاربن امروزه دیگر قدیمی شده است و فاکتورهای دستی از کاغذ کاربن لس ( خود کپی ، کاربن دار ، بدون کاربن وNCR) تهیه می‌شوند.
۲٫ برای فاکتورهایی که از صندوق ها چاپ می‌شوند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی اندونزی باید باشد.
۳٫ تعداد برگ‌ها از هر نسخه فاکتور ۲ یا ۳ برگ فاکتور چاپ شود.
۴٫ اندازه فاکتورها معمولا در سایز A5 هستند ودر موارد کم A4 چاپ می‌شود که رسمی تر است.

مشخصات نوشتاری فاکتور:

مشخصات فاکتورهای فروش مورد تائید اداره دارایی
۱٫ درج تاریخ: زیر شماره سریال درج می‌شوند. درفاکتورهایی که به صورت اتوماتیک چاپ می‌شود، به دلیل تعداد فاکتورهای بالای روزانه، ساعت صدور آن هم به طور دقیق نوشته می‌شوند.
۲٫ درج شماره سریال: تمامی فاکتورهای فروش باید در بالای سمت راست چپ صفحه به صورت برجسته و با چاپ افست به صورت برجسته و قرمز رنگ باشد. این شماره سریال ها توسط سر ممیزی‌های اداره دارایی کنترل خواهد شد. فاکتورهایی که توسط صندوق‌های فروش چاپ می‌شوند دارای شماره سریال‌هایی هستند که به صورت اتومات زده می‌شوند.
۳٫ درج مشخصات فروشنده و خریدار: این سمت باید شامل مشخصات کامل شخص حقیقی با حقوقی همراه با کد اقتصادی او، شماره ثبت شرکت،آدرس کامل او باشد.
۴٫ درج مشخصات کالا: شامل شرح کالا،کد کالا ،تعداد و مقدار و اضافه کردن واحد اندازه گیری کالاست است، این قسمت که بعد از ستون ردیف و در کنار کد کالاست پر کردن دقیق آن بسیار حائز اهمیت است و از مشکلات احتمالی در تعویض و عودت کالا جلوگیری می‌کند.
۵٫ درج قیمت: شامل مبلغ هر واحد ،مبلغ کل و مبلغ تخفیف داده شده ،درصد و یا مبلغ مالیات بر ارزش افزوده ،کلیه عوارض و مبلغ نهایی است که مشتری باید پرداخت کند.در پایان هم مجموع مبالغ در زیر ش درج می‌شوند.
۶٫ شرایط معامله: که بصورت نقدی و در غیر این صورت شرایط غیر نقدی آن نوشته می‌شوند.
۷٫ مهر و امضا فروشنده و خریدار:که در شرایط خرید و فروش کلی، امضای هر دو لازم است.

,

۵ روش جامع برای کنترل استرس‌های کاری

کنترل استرس

۵ روش جامع برای کنترل استرس‌های کاری

استرس در وضعیت فشار روانی یا عاطفی یا تنش‌های ایجادشده ناشی از شرایط نامناسب زندگی‌مان روی می‌دهد. وقتی احساس تنش می‌کنیم، بدن واکنش‌های خود را شروع می‌کند ضربان قلب تندتر و افزایش فشارخون و در موارد استرس‌های شدید تر به سردردهای طولانی و میگرنی و دردهای عضلانی و حتی بیماری‌های وخیم‌تر می‌انجامد.

امروزه دشوار است فردی را پیدا کنیم که در کار و یا زندگی شخصی استرس نداشته باشد. با رشد‌‌‌‌‌ و‌ توسعه‌ی جوامع، ساعات کاری بیشتر وجنبه رقابتی آن‌ها زیادتر شده‌اند. همچنین عواملی مثل شرایط کاری بد، اوضاع نامساعد اقتصادی، محیط کاری بد، دستمزد پایین و.. ما را دچار استرس شغلی می‌کنند علاوه بر آن راندمان کاری را نیز پایین می‌آورد، استرس‌های کاری، استرس‌های شایعی در روزمرگی ماست. درحالی‌که شواهدی وجود دارد که برخی از استرس برای ما مفید است، استرس طولانی‌مدت و یا مزمن می‌تواند برای سلامتی ما زیان‌آور باشد.

در مشاغلی که در آن‌ها ارتباط انسانی مطرح است، استرس بیشتری وجود دار د زیرا استرس می‌تواند بر کیفیت تعاملات ما با دیگران اثر بگذارد هرچقدر بهتر بتوانیم استرس خودرا مدیریت کنیم، تأثیر مثبت‌تری بر اطرافیان و شغل خود خواهیم داشت.
در این مقاله به ۵ راهکار جامع برای کنترل استرس کاری بیان می‌کنیم.

۱٫ مقایسه:

گاهی اوقات ما با یک وضعیت استرس‌زا روبرو می‌شویم و واکنش‌های سریع و نادرست از ما سر میزند. مثلاً اگر سهام شرکتمان یک روز کاهش شدیدی را تجربه کند. ما به‌سرعت دچار تپش قلب می‌شویم و افکار منفی از عواقب آن ساعت‌ها ذهن ما را در برمی‌گردد. در این مواقع بهتر است یک مقایسه از یک فاجعه‌های بسیار بد بشریت مانند (۱۱ سپتامبر، مسائل پزشکی، یک فاجعه طبیعی) در ذهن مجسم کنیم تا با مقایسه عواقب آن آرامش میابیم. درواقع می‌بینم چیزی را از دست ندادیم. ما سالم و تندرست هستیم و قادریم شرکتمان را از وضعیت بد نجات دهیم. کافی است کمی زمان بگذرد و در کمال آرامش کنترل شرکت و بازار را بر عهده بگیریم.

۲٫ نفس عمیق:

مطالعات نشان می‌دهد که نفس عمیق کشیدن یا تمرین یک مدیتیشن کوتاه در مواجهه با استرس به ما کمک می‌کند تا به‌طور واضح فکر کنیم و استرس‌ها را کاهش دهیم. در میان بحث‌ها و برخورده‌ای کاری نفس عمیق را فراموش نکنیم.

 

۳٫ برنامه‌ریزی:

زمانی که احساس می‌کنیم که کارهایی زیادی داریم و زمان کافی برای انجام آن نیست، ایجاد برنامه‌ریزی روزانه در کنترل استرس کمکمان می‌کند. برنامه‌ریزی و نوشتن آن‌ها در دفتر یادداشت یا درگوشی و قبلت باعث می‌شود ذهن ما مطمئن‌تر از انجام کار روزانه باشد و آرامش یابد. این امر به‌خصوص اگر ما می‌دانیم زمان کافی برای انجام همه‌چیز وجود ندارد بسیار مؤثر است. بهترین برنامه‌ریزی آن است که زمانی را نیز به آرامشی اختصاص دهیم و شرایطی را برای خود ایجاد کنیم تا زمانی را در روز تفریح کنیم. این تفریح شاید خواندن یک کتاب، صرف یک نوشیدنی یا بازی‌ کردن با کودک دلبندمان باشد.

۴٫ کارهایی کمتر با تمرکز بیشتر:

اگر ما به مرحله ۳ برویم شاید متوجه شویم که واقعاً زمان کافی برای انجام همه‌کارهای خود نداریم، شاید ما باید کمتر کارکنیم. آیا موارد موجود در لیست کاری ما واقعاً برای موفقیت ما ضروری است؟ بهتر است وظایف روزانه خود را با دقت بیشتری انتخاب کنیم تا در طولانی‌مدت دچار استرس نشویم.

۵٫ کار تیمی:

گاهی اوقات فکر می‌کنیم که درخواست کمک آزاردهنده است و یا کاهش اعتبار کاری ما را به همراه دارد. درحالی‌که ممکن است درخواست کمک از دیگران علاوه بر سرعت بخشیدن و افزایش موفقیت کاری ما را نیز در پی داشته باشد. کار تیمی امروزه بسیار پرطرفدار است، زیرا علاوه بر خروجی باکیفیت، سبب یادگیری مستمر و کاهش استرس‌های فردی می‌شود. ما با گروه کردن خوشحال‌تر می‌شویم.

,

نقش مدیریت ارتباط با مشتری CRM در افزایش فروش شرکت‌ها

ارتباط با مشتری

فضای کسب‌وکار امروز، بیش از هر زمان دیگر رقابتی تر و خلاقانه‌تر شده است. مشتریان تنوع‌طلب به دنبال موقعیت‌های جذاب خرید هستند. نیازهای آنان بسیار سریع تغییر می‌کند و به‌سختی از یک خرید رضایت حاصل می‌کنند. در این شرایط شرکت‌ها با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شوند، آن‌ها باید برای به دست آوردن سهم بازار و پیدا کردن راه‌های جدید برای جذب، به دست آوردن، حمایت و حفظ مشتریان  جهت افزایش درآمد برنامه بازاریابی استراتژیک تدوین کنند که بخش بازاریابی و فروش را به سمت پیشنهادهای وسوسه‌انگیز به مشتری پیش ببرد. شالوده اصلی موفقیت در برنامه‌های بازاریابی داشتن حجم وسیعی از اطلاعات یکپارچه از رفتارهای مشتری است. تا بتوان بر مبنای آن‌ها درست تصمیم‌گیری کرده راه‌های جدید برای جذب، به دست آوردن حمایت و حفظ مشتریان  جهت افزایش درآمد را ایجاد کنند. تا درنهایت   افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه سربار و افزایش ارزش سهام را در پی داشته باشد. امروزه شرکت‌های بزرگ و کوچک در سازمان خود بخش مدیریت ارتباط با مشتری ایجاد کرده‌اند… مدیریت ارتباط با مشتری یا( Customer Realtionship Managemen) CRM، یک ابزار ارزشمند برای کمک به این تلاش‌ها است.

مدیریت ارتباط با مشتری ضرورت شرکت‌هاست و طبق تحقیقات استفاده از آن در درازمدت باعث افزایش ۶۰ درصدی فروش می‌شود؛ اما چرا چنین اتفاقی می‌افتد.

بی‌شک برای خلق چنین نرم‌افزاری که برای تعاملات با مشتری طراحی‌شده، استراتژی‌های اصولی به‌کاررفته است. استراتژی‌های که منجر به استفاده کارآمد از اطلاعات دریافتی از مشتری می‌شود. در این مقاله سعی داریم برای درک بیشتر شما با فرآیندهای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، به راهکارهایی که در سیستم مدیریت ارتباط با مشتری منجر به سودآوری و فروش بیشتر می‌شود اشاره‌کنیم.

اهمیت پیش‌بینی فروش:

برای موفقیت در کسب‌وکارها اولین هدف افزایش فروش است. برای اینکه این هدف مقرر شود نیاز است فرآیندهای بازاریابی و فروش را به‌دقت برنامه‌ریزی و سپس پیش‌بینی حجم فروش اتفاق افتد پیش‌بینی فروش در دو تکنیک صورت می‌گیرد:

a .پیش‌بینی کمی فروش: از روند دادهای قبلی فروش به‌پیش بینی فروش دست می‌ابند.

b .پیش‌بینی کیفی فروش: که مبتنی بر درک و قضاوت از رفتار مشتریان هستند.

طراحی پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری در راستای هر دو نوع از پیش‌بینی‌های فروش است. چراکه با ایجاد ارتباط تنگاتنگ با مشتریان و شناخت رفتارها و نیازهای او درباره خدمات و محصولات، دید شهودی از مشتریان به دست می‌آید. همچنین تمامی سیستم های مدیریت ارتباط با مشت‌تری دارای پلن فروش کمی هستند و به‌طور مداوم میزان فروش را با تمامی جزئیات گزارش می‌دهند

برتری اصلی یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری نسبت به سایر نرم افزارها ،جامعیت و یکپارچگی در فرایندهای رابطه با مشتری، بازاریابی و فروش است. در زیر به بررسی بخش‌های اصلی سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری CRM می‌پردازیم:.

 1. ذخیره‌سازی و یکپارچگی اطلاعات در: CRM

کارمندان بخش مدیریت ارتباط با مشتری موظف‌اند کلیه اطلاعاتی را که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم دریافت و در پروفایل مشتری ذخیره‌سازی کنند. به‌عنوان‌مثال، مشخصات کامل مشتری گام اول در ذخیره‌سازی اطلاعات است. دسته‌ی دیگر از اطلاعات خودبه‌خود و از طریق یکپارچه‌سازی سیستم‌ها منتقل می‌شود. این سیستم‌ها یکپارچه با ایمیل ها و کانال‌های ارتباطی شرکت متصل بوده و کوچک‌ترین تماس تلفنی از مشتریان ناشناس را از طریق تلفن‌های سانترال ضبط می‌کنند. علاوه بران این سیستم‌ها قابلیت اتصال با سیستم‌های فروش و مالی رادارند.

دریافت اطلاعات از سرنخ‌های مختلف بعد از گذشت زمان منجر به بانک وسیعی از مشتریان احتمالی می‌شود که قابل‌برنامه‌ریزی برای فروش‌های آینده است.

 1. برنامه‌ریزی بازاریابی در CRM :

مدیران بازاریابی برنامه‌های کاری خود را در این سیستم تدوین می‌کنند و هرکدام از کارمندان بخش‌های فروش و بازاریابی بر طبق این چرخه‌های کاری پیش می‌روند. بازاریابان و کارمندان بخش فروش کلیه تماس‌ها و قرار ملاقات‌ها با مشتری و تحلیل خود از رفتارهای را در سیتم یادداشت کرده و عملکرد خود را در ماه‌های بعدی پیش‌بینی کنند

 

 

 1. گزارش دهی قوی CRM:

شالوده اصلی سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری. CRM، ارائه گزارش‌های متعدد از مشتریان، کارمندان فروش و بازاریابی و م خدمات و محصولات است. گزارش‌های دقیق در رابطه با عملکردهای روزانه و ماهانه از میزان استقبال نوع محصولات و نارضایتی شخصی مشتریان، رفتارهای کارمندان بازاریابی و فروش با مشتریان، رتبه‌بندی فروش، کاردکس کالا و… و آنالیز آن‌ها توسط سیتم به مدیران در تدوین برنامه‌های بازاریابی و تصمیم‌گیری استراتژیک کمک کرده و درنهایت در درازمدت تأثیر قابل‌توجهی بر وفاداری مشتریان و افزایش فروش دارد.

 

 1. ۴. وفادارسازی مشتریان از طریق CRM:

با ذخیره‌سازی همه اطلاعات و برخوردهای تک‌تک مشتریان، سیتم قادر خواهد بود به‌راحتی نیاز هر مشتری را شناخته و به‌راحتی پاسخگو نیازهای او باشد. آگاه کردن مشتریان از طرح‌های فروشی که نیاز و موردعلاقه اوست. این تلقی را در ذهن فردبه‌فرد مشتریان ایجاد می‌کند که یک برند اختصاصی برای خود او ساخته‌شده است. توجه به احساسات او در صورت نارضایتی و پی‌گیری خواسته‌هایش سطح وفاداری او را به‌طور خارق‌العاده‌ای افزایش می‌دهد. ایجاد باشگاه مشتریان، انجام نظرسنجی‌های و کمپین‌های تبلیغاتی مختلف و… دیگر راهکارهای بخش مدیریت ارتباط با مشتری شرکت‌ها هست.

,

معافیت ‌های مالیات مستقیم

مالیاتی 700x321 - معافیت ‌های مالیات مستقیم

۸ نکته در مورد اصلاحیه جدید معافیت‌های قانون مالیات مستقیم:

دولت ایران همسو با سیاست‌های حمایتی از اقتصاد کشور و در راستای اقتصاد مقاومتی دراردیبهشت ماه سال ۹۶، اصلاحیه‌های جدیدی در قانون مالیات مستقیم در مورد پرداخت‌کنندگان مالیات اعمال کرد.

طبق قانون مالیات مستقیم ایران، هر شخص حقیقی و یا حقوقی ایرانی و غیر ایرانی (به‌جز سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها) نسبت به کلیه اموال و دارایی‌های خود در داخل ایران موظف به پرداخت مالیات هستند. آن‌ها از درآمدهایی که داخل ایران کسب می‌کنند باید به دولت مالیات پرداخت کنند. همچنین کلیه اشخاص حقوقی ایرانی در خارج از مرزهای ایران به فعالیت اقتصادی می‌پردازند نیز موظف پرداخت مالیات به دولت هستند.

طبق آخرین اصلاحیه که سازمان امور مالیاتی کشور برای حمایت بیشتر از شرکت‌ها و تولید داخلی در آغاز سال ۹۶ در مورد قانون مالیات مستقیم اعمال کرد. بسیاری از مشمولین این قانون سال‌های بیشتری از پرداخت مالیات معاف شدند.

در زیر به این موارد که اصلاحیه ماده ۱۳۲(موارد معافیت‌های مالیاتی) قانون مالیات مستقیم است اشاره می‌کنیم:

 1. درآمد اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی و تولیدی فناوری اطلاعات که قبل از سال ۹۶ مشمول تخفیف ۸۰ درصدی به مدت ۴ سال و تخفیف ۱۰۰ درصدی به مدت ۸ سال در مناطق کمتر توسعه‌یافته بود. به اعمال تخفیف ۱۰۰ درصد و به مدت ۱۰ سال تغییر یافت.

معافیت‌های بالا شامل شرکت‌هایی است که محل استقرار آن‌ها در بیش از فاصله ۱۲۰ کیلومتری پایتخت،۵۰ کیلومتری کلان‌شهر اصفهان و ۳۰ کیلومتری مراکز استان‌ها و همچنین شهرهایی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارند نخواهد شد.

 1. همه شرکت‌هایی که در شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی کشور مستقر شوند. پس از ۲ سال و در صورت استقرار شهرک‌های صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی در مناطق کمتر توسعه‌یافته، پس از ۳ سال از آغاز فعالیت مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی مالیات خواهند شد.
 2. کلیه اماکن اقامتی و گردشگری و زیارتی به مدت ۵ سال و در مناطق کمتر توسعه‌یافته به مدت ۱۰ سال از پرداخت معاف خواهند بود.
 3. کلیه مراکز خدماتی درمانی و بیمارستانی به مدت ۵ سال و در مناطق کمتر توسعه‌یافته به مدت ۱۰ سال از پرداخت معاف خواهند بود.
 4. شرکت‌های موفق در امر اشتغال‌زایی که چندین سال مشمول قوانین معاف از مالیات بودند. اگر هرسال،۵۰ درصد نسبت به سال قبل نیروی کار خود را افزایش دهند یک سال دیگر به سال‌های معافیت آن‌ها افزوده خواهد شد.
 5. شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و فناوری که قبلاً ۱۰ سال معاف بودند. از سال ۹۶ به مدت ۱۵ سال معاف خواهند بود.
 6. اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری‌های نقدی در غالب عقود مشارکتی )  عقود مشارکت مدنی، مشارکت حقوقی، مضاربه، معامله سلف و سرمایه‌گذاری مستقیم) در بنگاه‌های تولیدی می‌کنند. معادل سودی که از این مشارکت خواهند داشت از مالیات معاف می‌شوند.
 7. اشخاصی که حقوق آن‌ها زیر ۴/۲ میلیون تومان است، مالیاتی به حقوق آن‌ها تعلق نخواهد گرفت. همچنین کسانی که سقف حقوق آن‌ها بالاتر و تا مرز ۵ برابر از این مبلغ است باید ۱۰ درصد از حقوق خود را مالیات دهند و در مورد حقوق بالاتر، مالیات ۲۰ درصدی تعلق خواهد گرفت.
,

امنیت سایبری کسب و کارها

سایبری 758x321 - امنیت سایبری کسب و کارها

 ۵ نکته‌ای اصولی در مورد امنیت سایبری کسب‌وکارها

امروزه با رشد فرهنگ کارآفرینی و حمایت دولت از آن‌ها، کسب‌وکارهای کوچک بسیاری به وجود آمدند که به دنبال رشد سریع در بستر فضای سایبری هستند. علی‌رغم رونق روزافزون این کسب‌وکارها، با مشکلات بسیاری ازجمله حملات سایبری دست‌وپنجه نرم می‌کنند. کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به دلیل تمرکز بر رشد روزافزون خود و دانش ناکافی در این زمینه مسائل امنیتی را در اولویت خود قرار نمی‌دهند. درحالی‌که به دلایلی چون حجم بالای اطلاعات مشتریان که در آن‌ها ردوبدل می‌شود و ساده بودن مکانیزم دفاعی آن‌ها هکرها به‌راحتی در آن‌ها نفوذ می‌کنند. از دست رفتن بخشی از اطلاعات، فاش شدن اطلاعات محرمانه شرکت‌ها و نقض حریم خصوصی کاربران یا تخریب زیرساخت‌های اطلاعاتی که در آینده آسیب‌هایی چون ریزش کاربران، خسارت مالی، عدم اطمینان مشتریان و. ازجمله آسیب‌های شرکت‌ها در اثر حملات سایبری هستند.

آمارهای کارشناسان سایبری نشان می‌دهند در سال ۲۰۱۵، ۸۳ درصد کسب‌وکارهای کوچک بدون در اختیار داشتن یک طرح امنیت سایبری رسمی فعالیت می‌کنند. کسب‌و‌کارهای اینترنتی زیادی ازجمله Sony Pictures،JP Morgan  و Los Vegas Sands در سال‌های اخیر موردحمله هکرها قرارگرفته‌اند. تنها در سال ۲۰۱۴ رقمی حدود ۴۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد جهان خسارت وارد کرده‌اند.

برای این‌که کسب‌وکار کمترین آسیب را از حملات هکرهایی که مرتباً پیشرفته‌تر عمل می‌کنند ببینند، لازم است اصول امنیت اطلاعات رعایت شود.۵ گام اصلی در این زمینه شامل:

 1. تدوین سیاست‌های امنیت اطلاعات در شرکت

اولویت قرار دادن سیاست‌های امنیت اطلاعات، به‌عنوان نگاه استراتژیک در کسب‌وکارها باید تلقی شود و به سمت پیاده‌سازی سیاست‌های ISMS (سیستم مدیریت امنیت اطلاعات) و استاندارد ISO 27001 (https://fa.wikipedia.org/wiki/ایزو_۲۷۰۰۱) لینک پیش روند ازآنجاکه سیستم‌های اطلاعاتی ذاتاً ایمن نیستند و راه‌حل‌های فنی تنها بخشی از راه‌حل‌های جامع امنیت اطلاعات هستند تهیه و تدوین سیاست‌ها، الزامات و رویه‌هایی در حوزه امنیت اطلاعات امری ضروری است. ابتدا کلیه نقاط خطرپذیر بیرونی و درونی و نقاط آسیب‌پذیر خود را بررسی کرده و سپس پیش‌بینی اقدام‌های آتی به عمل آید. اقدام‌ها آینده باید کلیه اشخاص و وسایل سازمان را درگیر کرده و وظایف و رفتارهای آن را در این حوزه مشخص کند. به‌عنوان‌مثال باید ضوابط استفاده از وسایل ذخیره‌سازی قابل‌حمل‌  مانند درایوهای یا کول دیسک را برای محافظت در برابر بدافزارها محدود سازند.

 1. تأکید بر ذخیره‌سازی صحیح داده‌ها

داده‌ها مهم‌ترین دارایی هر سازمان به‌ویژه شرکت‌های اینترنتی هستند. این اطلاعاتی دلیل اصلی مهاجمان برای انتخاب کسب‌وکارهای کوچک است برای هکرها حمله به کسب‌وکارهای کوچک نشان‌دهنده‌ی دروازه‌ای برای دستیابی به حجم وسیعی از اطلاعات مشتریان هستن. ایجاد امنیت منطقی و فیزیکی برای داده‌ها ضروری است. فناوری‌هایی وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها مانع از دست رفتن داده‌ها شد. این فناوری‌ها نه‌فقط از اطلاعات محافظت می‌کنند بلکه به مشاغل کمک می‌‌کنند تا به فرایندهای شغلی خود استحکام بیش‌تری ببخشند.  امنیت منطقی شامل رمزگذاری، اختیارات، احراز هویت و رمز عبور و امنیت فیزیکی شامل دسترسی محدود، قفل امنیتی در کابین و درایوها می‌باشد.

 1. نصب نرم‌افزارهای امنیت سایبری

راهکار امنیتی در همه جزئیات سیستم باید اجرا شوند. روی سرورها، رایانه‌های شخصی و دیگر دستگاه‌های متصل به اینترنت جزء مهم‌ترین موارد حفاظت از حملات سایبری هستند. نصب آنتی‌ویروس‌ها، فایروال‌ها، انجام تست نفوذ و…از ضروریات اقدامات نرم‌افزاری است و به‌روزرسانی آن‌ها در تاریخ انقضا برای جلوگیری از حوادث احتمالی حتماً باید انجام شود.

برای محافظت از سخت‌افزارها اصلی شرکت مانند کامپیوترها، تبلت ها و گوشی‌های هوشمند نصب نرم‌افزارهای ردیابی امری پیشگیرانه و هوشمندانه است. آن‌ها امکان کنترل از راه دور و بازیابی (حتی پاک‌سازی) داده‌های حساس در صورت سرقت یا در معرض خطر قرار گرفتن آن‌ها را مهیا می‌کنند و با ایجاد قفل‌های مختلف، امکان حفاظت از سخت افزارهای بزرگ‌تر شرکت از راه دور میسر می‌سازند.

 1. تأمین امنیت سایبری شبکه وای فای

هکرها راه‌های  بسیاری را برای حمله به شرکت‌ها امتحان می‌کنند. از جمله راههای پرنفوذ شبکه  وای فای است. آن‌ها از طریق هک شبکه وای فای به‌راحتی می‌توانند حساب کاربری و داده‌های شخصی را سرقت کنند. استفاده از گذرواژه قدرتمند و تغییر آن در فاصله های زمانی یک‌راه حل ابتدایی برای مبارزه با هک وای فا است. ایجاد شبکه خصوصی VPN قدرتمند و یا غیرفعال کردن ارسال  SSID در روتر به‌منظور پنهان کردن شبکه راهکارهای مطمئن‌تری هستند.

 1. انتخاب شرکت مشاور به‌عنوان مجری امنیت سایبری

به دلیل کمبود نیروهای متخصص در حوزه امنیت اطلاعات، بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط فاقد کارشناس مربوطه هستند.بی تجربگی آن ها ممکن است باعث خسارات هنگفت به کسب و کارشان شود.استفاده از متخصصان مشاور،امری پیشگیرانه و صرفه‌جویانه است. شرکت‌های مشاوره امنیت اطلاعات کسب‌وکارها را ارزیابی کرده و راهکارهای مفید را در اختیار قرار داده و اجرایی می‌کنند.

۷ نکته‌ای که در انتخاب شریک تجاری فراموش می‌کنید

بلاگ محک - شریک تجاری

۷ نکته برای انتخاب شریک تجاری

انتخاب یک شریک تجاری خوب، نقش اساسی در موفقیت کاری شما ایفا خواهد کرد. انتخاب شریک مناسب دارای حساسیت‌های فراوانی است چه‌بسا که مستقل کار کردن می‌تواند بهتر از کار کردن با یک شریک بد باشد. مسلماً شما فاکتورهایی را مدنظر خواهید داشت. فاکتورهایی چون تخصص، سرمایه کافی و اعتبار و ریسک‌پذیر و. درحالی‌که رعایت این نکات نمی‌تواند تضمین‌کننده شراکت تجاری شما باشد. در مقاله زیر به نکاتی می‌پردازیم که احتمالاً شما آن‌ها را فراموش و یا دست‌کم می‌گیرید.

 1. توافق بر جزئیات چشم‌انداز تجاری:

برای موفقیت در هر کاری قبل از شروع حتماً چشم‌انداز ایجاد کنید. بسیار مهم است که اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت کسب‌وکار شما مشخص‌شده باشد و با شریکی که انتخاب می‌کنید به‌طور کامل و در جزئیات در این موردتفاهم داشته باشید. به‌عنوان‌مثال ممکن است شریک تجاری شما تا دو سال آینده انتظار درآمد خیلی بیشتری از کار مشترک داشته باشد و در برنامه‌ریزی‌های شخصی خودآن را وارد کند. در غیر این صورت مسلماً در اجرای گام‌به‌گام پلن‌های تجاری خود دچار مشکل خواهید شد.

 1. تفاهم شخصیتی در کار:

شاید خیلی از افراد فقط تفاهم در ابعاد فنی و مالی شریکشان برایشان مهم باشد؛ اما در طولانی‌مدت به خطای نادیده گرفتن جنبه‌های شخصیتی شریک خود اعتراف خواهند کرد. همان‌طور که شما برای انتخاب شریک زندگی خود به تفاهم با او در رفتار احتیاج دارید. بهتر است شریک کاری خود را با بیشترین سازگاری با خود انتخاب کنید. ممکن است شما روحیه محافظه‌کار داشته باشید و شریک شما روحیه ریسک‌پذیر که این تصمیماتی که در آینده خواهید گرفت را دچار مشکل می‌کند. ببینید شما از چه اخلاق و رفتارهایی بدتان می‌آید و تحت هیچ شرایطی نمی‌توانید چنین رفتارهایی را تحمل‌کنید. آیا طرف مقابل چنین رفتارهایی دارد یا خیر. البته نباید منکر ایجاد مکمل شخصیتی در تصمیم‌گیری‌های شرکت دریافتن یک شریک مناسب، حتماً سعی کنید کسانی را بیابید که خط‌ مشی یکسانی با شما دارند اما ازلحاظ شخصیتی، خلأهایی که در شخصیت شما وجود دارند را پر می‌کنند مهارت‌هایی او درواقع تکمیل‌کننده توانایی‌های شما باشد به‌عنوان‌مثال، اگر شما آدم برون‌گرایی هستید، سعی کنید شریک شما آدم درون‌گرایی باشد تا در تعاملات تجاری خود بهتر عمل کنید.

 1. هم‌افزایی در تجارت:

باید حاصل این کار مشترک شما چیزی بیشتر از مجموع توان هر دو باشد. به این معنی که آمیختگی افکار و توانایی شما و شریک تجاری شما هم‌افزایی داشته باشد. اگر شما ۱ هستید، شریک شما هم ۱ نتیجه همکاری شما باید منجر به عدد ۳ یا بیشتر شود. در غیر این صورت شراکت شما نه‌تنها نتیجه فوق‌العاده مادی نخواهد داشت، بلکه در طولانی‌مدت  از ادامه همکاری با یکدیگر دچار دلسردی خواهید شد.

 1. تخصیص وظایف از ابتدا:

علاوه بر آن کلیه روندهای قانونی شراکت تجاری را طی می‌کنید، تخصیص وظایف را نادیده نگیرید. حوزه وظایف شخصی را نقطه قوت هر یک قرار دهید و حوزه‌های تصمیم‌گیری‌های مشخص را نقاط چالشی یکدیگر انتخاب کنید. همچنین کلیه وظایف روزانه‌ای که هر یک‌بر عهده‌دارند را تعیین و بر انجام آن پافشاری کنید. نباید فراموش کنید که شما و شریکتان در سازمان در درجه اول کارمندان سازمان هستید و به اهداف و چشم‌انداز شرکت تعهد دارید.

 1. اهمیت به کسب آگاهی و مسائل روز:

فردی را انتخاب کنید که به آگاه بودن و به‌روز بودن اهمیت فراوان دهد. درست است تحصیلات و تخصص یا سابقه کاری وزنه‌ی بزرگی در انتخاب شریک مناسب هستند؛ اما او اگر فردی باشد که به کسب دانش روز و آگاهی اهمیت دهد. در چالش‌های جدید و ناشناخته احتمال پیروزی بیشتری خواهید داشت.

 1. هوش هیجانی بالا تضمین‌کننده مذاکرات تجاری:

فردی واقع‌بین و مثبت اندیش شریک خوبی در روزهای سخت‌کاری خواهد بود. شخصیتی که دارای توانایی خود مدیریتی در هیجانات خود است فردی پویا و خلاق است که می‌تواند گره‌های کوچکی که در مذاکرات کاری و تجاری شما ایجاد می‌شود را به‌خوبی حل کند. در ابتدای آشنایی با او حتماً به نشانه‌های هوش هیجانی بالا در او مثل، کنجکاوی بالا، شکیبایی در صحبت‌های طولانی شما، همدلی و مهربان بودن، شکست‌ناپذیری و… توجه کنید.

 1. اعتبار تجاری مهم‌تر از مقدار سرمایه:

درست است که شریک با شرایط مالی خوب می‌تواند سکو پر تاپ شما باشد این نکته را باید در نظر داشته باشید، آورده‌های دیگر او چه هستند. شریکی که در شبکه تجارت، در بخش صنعتی و فهرست مشتریان ارتباط‌های گسترده‌ای دارد، می‌تواند به لطف تجربه و اعتبار خود به پویایی تجارت شما کمک شایانی کند و شانس موفقیت در درازمدت را افزایش دهد.

هوش هیجانی اصلی مهم در موفقیت حسابداران

845x321 - هوش هیجانی اصلی مهم در موفقیت حسابداران

در دنیای امروز، مفهوم هوش هیجانی را بارها و بارها در محیط‌های شغلی می‌شنویم. شرکت‌های بزرگ و کوچک برای رشد و ادامه حیات خود، نیازمند کارکنانی توانا در مدیریت هیجانات خود هستند. آن‌ها باید بدانند با بهره‌گیری درست از احساسات و روابط کاری خود در جهت ارتقا اهداف سازمان پیش روند. تیم محک در این مقاله علاوه به بررسی مفهوم هوش هیجانی، بر نقش آن در حرفه حسابداری تمرکز ویژه دارد . و به شما حسابداران کمک می‌کند با مدیریت درست هیجانات و رفتارهای خود بهترین در محیط کار باشید

هوش هیجانی چیست ؟

هوش هیجانی (Emotional intelligence) شامل شناخت و کنترل هیجان‌های فرد است. این توانایی اجتماعی به توانایی درک، کنترل و مدیریت احساسات اشاره دارد. شخصی که EI بالایی دارد، سه مؤلفه از هیجان‌ها را که شامل (مؤلفه شناختی، مؤلفه فیزیولوژیکی و مؤلفه رفتاری) به‌طور موفقیت‌آمیزی با یکدیگر تلفیق می‌کند و از این طریق روابط خود با محیط اطراف را کنترل کرده و در جهت بهینه‌سازی اهداف شخصی و کاری خود حرکت می‌کند.

 تأثیر هوش هیجانی در سازمان‌ها

هوش هیجانی این امکان را فراهم می‌آورد تا بتوانید عکس‌العمل مناسبی در رویایی با هیجانات در سازمان داشته باشید. درواقع تمرکز اصلی بر رشد و پرورش هیجانات خود است تا از این طریق بهره‌وری‌تان در سازمان افزایش یابد، کارکنانی که دارای هوش هیجانی بالا هستند می‌توانند هرگونه احساسات و هیجانات منفی را به چارچوب کاری مثبت تغییر شکل دهند. مدیرانی  که برخوردار از هوش هیجانی، رهبران مؤثری در شرکت می‌شوند می‌توانند چشم‌اندازهای سازمان را که اهداف را با حداکثر بهره‌وری، رضایتمندی و تعهد کارکنان محقق ‌سازند.

کاربرد هوش هیجانی در حسابداری

تغییرات سریع تکنولوژی و جهانی‌شدن بازارها سبب شده نقش حسابداران کنونی از تهیه اطلاعات مالی به تهیه و تفسیر اطلاعات گوناگون اعم از مالی و غیرمالی برای استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی تغیر یافته است.

شما به‌عنوان یک حسابدار باید از میزان هوش هیجانی خود و ابعاد آن‌که شامل (خودآگاهی، خود مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت رابطه) است، کاملاً آگاه باشید. ازآنجایی‌که هوش هیجانی برخلاف بهره هوشی افراد قابل اکتساب می‌باشد، در جهت افزایش مهارت‌های آن با برنامه‌های مختلف بکوشید تا عملکرد فردی بهتری داشته باشید. احساسات و دانش عاطفی خود را در مواقع تصمیم‌گیری و قضاوت، حل مسئله، مدیریت استرس و کنترل عصبانیت خود بکار برید. به‌عنوان مثال تمرین‌های افزایش دقت را به‌طور روزانه و مستمر انجام دهید تا همواره بالاترین میزان دقت را در محاسبات خود داشته باشید. علاوه بر پاسخگویی سریع به مدیران باید اعتمادبه‌نفس انتقاد صحیح از آن‌ها در مورد روش کارشان در حیطه کاری خود را داشته باشید.

شما اگر مدیران مالی سازمان هستید باید قادر باشید احساسات خود و حسابداران خود را شناسایی و درک کنید؛ زیرا حسابداری حرفه‌ی دقیق و پراسترسی است. کلیه حسابداران به‌ویژه تازه‌کارها در آغاز کار فشار کاری بسیاری را تحمل می‌کنند. باید همواره در جهت آگاهی اجتماعی کارمندان خود بکوشید. آگاه رسانی حسابداران از ارزش‌های سازمانی آن‌ها و احترام ویژه به آن‌ها امر مهمی است. این امر سبب افزایش اعتمادبه‌نفس آن ها شده و طبعاً، قابلیت‌های خود مدیریتی آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

همچنین اگر حسابرس هستید لازم است کلیه مهارت‌های تصمیم‌گیری صحیح در قضاوت‌های حسابرسی را فراگیرید؛ زیرا بر طبق استاندارد حسابرسی شماره ۲۰۰ با عنوان اهداف کلی حسابرس مستقل، حسابرس باید قضاوت حرفه‌ای را در برنامه‌ریزی و اجرای حسابرسی صورت‌های مالی بکار گیرد. هنگامی‌که از نقاط ضعف و قوت و خواسته‌ها و ترس‌های خود آگاه باشید بهتر می‌توانید قضاوت نمایید. به‌عنوان حسابرس در محیط کار بر روابط و مهارت‌های مرتبط با هوش هیجانی بیشتر دقت نمایید . این مهارت‌های و ابعاد رابطه مثبتی با قضاوت شما دارد.

, ,

حضور شرکت نرم افزار حسابداری محک در نمایشگاه الکامپ ۹۶

DSC 0043 845x321 - حضور شرکت نرم افزار حسابداری محک در نمایشگاه الکامپ 96

حضور شرکت نرم افزار حسابداری محک در الکامپ ۹۶

 

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت محک، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک از تاریخ ۳۰ تیر به مدت ۴ روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با کمک سازمان نظام صنفی رایانه ای برگزار شد. در این رویداد بیش از ۸۰۰ شرکت داخلی و خارجی از ۲۰ کشور جهان آخرین خدمات، محصولات و دستاوردهای خود را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه دادند. شرکت نرم افزاری محک نیز در غرفه خود پذیرای همکاران، مشتریان و تمام دوستداران عرصه های تکنولوژی ،حسابداری و مدیریت کسب کار بود.حضور پر شور و استقبال مردم از محصولات و خدمات شرکت محک در نمایشگاه الکامپ امسال باعث مباهات و دلگرمی اعضای خانواده بزرگ محک شد.

 نمایشگاه الکامپ بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور است که همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ

نمایشگاه الکامپ

,

افزونه پیامک رسان محک

پیام رسان محک

افزونه پیامک رسان محک خدمت عالی برای صاحبین نرم‌افزار حسابداری محک:

امروزه حفظ ارتباط تخصصی با مشتری، مهم‌ترین عامل موفقیت شرکت‌هاست. شما به‌عنوان صاحبان شرکت‌ها باید بتوانید در هر مرحله از ارتباط با مشتری علاوه بر رعایت اصول ارتباط با مشتری با او به‌عنوان یک متخصص ارتباط برقرار کنید. تنها مدیریت این ارتباط درست در هر مرحله از تعامل با مشتری است که می‌تواند وفاداری مشتری را در پی داشته باشد.

پیامک رسان محک، کلیه صورت‌حساب‌های شما با مشتری را مدیریت می‌کند:

شرکت محک، به‌عنوان مشاور مالی و حسابداری هزاران شرکت موفق، به شما یک افزونه تخصصی، پرکاربرد و با قیمت مناسب برای ارتباط مؤثر با مشتریانتان معرفی می‌کند. افزونه پیامک رسان محک که متصل به نرم‌افزار حسابداری محک است یک افزونه قدرتمند برای مدیریت امورتجاریتان با مشتری است. این افزونه باهدف افزایش سطح فروش، وصول بهتر مطالبات و انجام ارتباطات بهتر با مشتریان و طرف حساب‌های تجاری مجموعه‌ها از طریق پیامک طراحی‌شده است

یکی از مهم‌ترین مراحل ارتباط با مشتری، مرحله ارسال صورت‌حساب و تسویه و… به‌اصطلاح امور مالی است. به‌عنوان‌مثال از کارکردهای افزونه پیامک رسان محک در صورت اینکه هر زمان از شبانه‌روز برای مشتری سو تفاهمی از صورت‌حساب‌هایش پیش آمد. او می‌تواند با ارسال پیامک به همین خط به‌طور دادن مانده‌حساب و سه گردش مشتریان حساب‌های خود را داشته باشد؛ و یا بعد از هر بار خرید فاکتورهای خرید برای او پیامک می‌شوند. این کار سبب اطمینان خاطر مشتری از دقت شما در امور مالی شرکتتان می‌شود؛ و به او یادآوری می‌کند که شما همواره به فکر او و در کار خود خبره هستید.

پیامک رسان محک، کلیه ارتباطات شما با مشتری را مدیریت می‌کند:

شاید بسیاری تصور کنند که افزونه پیامک رسان محک تنها برای یادآوری امور به مشتری و یا ارسال تاریخ حساب‌های اوست، اما با بهره‌گیری از امکانات تخصصی این افزونه شما به‌راحتی می‌توانید علاوه بر این‌که به مدیریت روابط مالی خود با مشتری بپردازید و روابط دوستانه و وفادار نه ای با مشتری خلق کنید محصولات جدید خود را به مشتریانتان اطلاع‌رسانی کنید بعد از هر بار خرید مشتری می‌توانید از او تشکر کنید و یا به ارسال پیامک‌های ویژه برای روز تولد، موفقیت‌های حرفه‌ای و…بپردازید. علاوه ه بر این ارسال آخرین کدهای تخفیف برای مشتری و یا برگزاری نظرسنجی‌ها و مسابقات پیامکی جذابیت بسیاری برای مشتریان شما از تعامل و خرید از شرکت شما دارد. به‌این‌ترتیب می‌توانید همیشه مشتریان خود را علاقه‌مند به خود کنید.

امکانات افزونه پیامک رسان محک:

از امکانات افزونه پیامک رسان محک:

 • قابلیت ارسال پیامک به اشخاص
 • ارسال پیامک‌های تبلیغاتی
 • ارسال تاریخ تولد و سررسید چک
 • یادآوری مانده‌حساب مشتریان
 • گزارشات صندوق پیامک‌های دریافتی و ارسالی
 • امکان برگزاری قرعه‌کشی
 • نظرسنجی و مسابقه
 • ارسال پیامک به شماره‌های آزاد از طریق فایل و یا ورود شماره
 • امکان دریافت اتومات سفارشات از مشتریان با دریافت پیامک
 • دادن مانده حساب و سه گردش مشتریان با ارسال پیامک توسط مشتری
 • ثبت اتومات فاکتور فروش بعد از دریافت سفارش
 • چاپ فاکتور و ارسال پیامک تشکر به مشتری
 • ارسال اتومات پیامک با متن دلخواه به مخاطب بعد از ثبت فاکتور فروش و خرید و دریافت و پرداخت
 • امکان ارسال پیامک صوتی

 

پیام رسان محک