,

نرم افزارهای شرکتی و خدماتی محک

شرکتی و خدماتی

بسیاری از فعالیت های تجاری به صورت شرکتی هستند و دارای تعداد محدودی سهامدار یا به صورت سهامی عام و به صورت هیئت مدیره‌ای اداره می شوند. فراخور تفاوت جزیی در ماهیت اصلی اجرایی همه آن ها، در بازنگری و مدیریت همه امور مالی در سطوح مختلف یکسان است، اما ثبت اسناد حسابداری و گزارش دهی آن ها تفاوت جزیی با هم دارد. یک نرم افزار حسابداری شرکتی باید نیازها بخش های مختلف حسابداری و مالی از پایه ترین تا پیچیده ترین امور را پوشش دهد و همچنین در کلیه امور جامعیت و یکپارچگی داشته باشد، به مدیران مالی در تهیه گزارشات اسنادی کمک کند تا گزارشات قابل فهم به هیئت مدیره تقدیم کنند و آن ها نیز بتوانند تصمیم گیری صحیح در اجرای استراتژی های مالی شرکت داشته باشند. در واقع استفاده از یک نرم افزار واحد به شفافیت آمارها و دسترسی سریع به گزارشات دقیق و یکپارچه کمک بیشتری میکند و امکان بررسی امور و تصمیم گیری صحیح توسط مدیران را با سهولت بیشتری فراهم می آورد.

نرم افزارهای شرکتی و خدماتی محک در دو سری عمده تجاری و عمومی به بازار عرضه می شوند که سری عمومی مخصوص کسب و کارهای متوسط و کوچک و سری تجاری مخصوص کسب و کارهای بزرگ است.

کلیه نرم افزار های محک این قابلیت را به کاربران میدهند که در تمامی سطوح نیازهای خود را برآورده کنند و به گزارش های آماری صحیح دست یابند. علاوه بر آن با کمک افزونه دو شرکتی محک که در سری تجاری موجود است و اتصال آن به نرم‌افزار حسابداری، حساب های چند شعبه یا چند شرکت به راحتی یکپارچه شده و در دست مدیران قرار میگیرد. استفاده از این افزونه رایگان است و به طور قطع تاثیر بسزایی در کنترل و مدیرت جریان مالی شرکت های چند شعبه ای دارد. همچنین این افزونه قابلیت یکپارچگی کسب و کارهای کوچک متفاوت برای مدیران چند شغل را نیز دارد.

از جمله ویژگی های قابل توجه سری نرم افزارهای شرکتی محک:

 1. انجام تمامی امور حسابداری پایه از قبیل انجام عملیات بازرگانی، مالی پایه
 2. حسابداری انبارداری که با قابلیت های صدور سند حسابداری دستی و صدور سندهای اتوماتیک برای عملیات روزمره همراه است.
 3. بستن حساب های روزانه و ثبت سندهای مختلف توسط مدیر مالی
 4. امکان چندین کاربر و دسترسی فراخور هر کاربر
 5. قابلیت استفاده بصورت شبکه بدون محدودیت در تعداد سیستم ها
 6. اجرا کلیه چرخه های خزانه تولید، هزینه و درآمد، حقوق و دستمزد و… به صورت یکپارچه
 7. قابلیت گرفتن خروجی های لازم در خصوص اظهارنامه‌های مالیاتی و ارزش افزوده برای استفاده از نرم افزار امور مالیاتی کشور TT MS را دارد.
 8. طراحی گزارشات مالی متنوع، ترازنامه؛ گردش حساب ها در تمامی سطوح و سود زیان برای مطالعه مدیران مالی
 9. قابلیت بستن سال های های مالی مختلف در زمان های دلخواه

سطح بندی و ویژگی های جزئی نرم افزارهای شرکتی و خدماتی را همراه با قیمت در شکل زیر مشاهده میکنید:

قیمت تجاری

قیمت عمومی

,

کیف پول محک محبوب ترین اپلیکیشن حسابداری فارسی

کیف-پول-1-1

حتما برای شما هم دغدغه مدیریت حسابهای شخصیتان و جود دارد. کنترل و برنامه ریزی دخل و خرج ها و هزینه هایتان، اولین گام برای برنامه ریزی بلند مدت مالی زندگی شخصیتان است. کنترل دقیق تراکنش های حساب های شما به صورت روزانه و برنامه ریزی برای خرج سرمایه جاری شما می تواند به شما در رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ اقتصادیتان کمک کند.

امروزه ابزارهای زیادی برای کمک به افراد در این زمینه وجود دارد، اما پیچیدگی و نواقص عملکردی در آن ها باعث می شود آن ها را کنار بگذارید. استفاده از اپ ها محبوبیت بسیاری دارند، بویژه اگر بخواهید از یک ابزار دقیق با کاربری آسان، به نام کیف پول شخصی محک استفاده کنید. کیف پول محک که پرطرفدارترین اپلیکیشن حسابداری فارسی محسوب می شود، با طراحی ساده و زیبا عملکردی فوق العاده در ثبت و کنترل هزینه ها و درآمدهایتان دارد و با گزارشات کاربردی به شما این امکان را می دهد تا در هر لحظه به راحتی از وضعیت موجودی، هزینه ها و درآمدهایتان مطلع شوید.

اپلیکیشن موبایل کیف پول محک یک نرم افزار حسابداری شخصی بر روی موبایل و تبلت است که برای تمام اقشار جامعه و با هر سطحی از دانش حسابداری و استفاده از موبایل طراحی شده است با کیف پول محک به راحتی می توانید تمامی عملیات حسابداری شخصی خود را انجام دهید و آنها را با استفاده از نمودارهایی که به شما می‌دهد به تحلیل و مدیریت ساخت را هزینه ای شخصیتان بپردازید.

علاوه بر آن ویژگی های خاص کیف پول محک باعث این است کلیه امور را نیز در محیطی امن و حفاظت شده با رمز عبور انجام خواهید داد. جذابیت های کاربری چون رابط کاربری با رنگ های شاد، ساده و سبک و منوهای کاربری مختصر و مفید که اطلاعات هر بخش را به طور ضروری را در هر صفحه ذکر کرده و از جزئیات غیرضروری بپرهیزد، بنابراین با ورود به آن ابدا با گزینه های زیاد و شلوغی محیط درگیر نخواهید بود. امنیت بالا و استفاده از رمز کاربری شخصی هم ازویژگی های مهم توجه به کاربری در اپلیکیشن حسابداری محک است.

امکانات مختلف کیف پول شخصی محک

کنترل بدهی و طلب:
ثبت کلیه بدهی و طلب ها از شرکت ها و اشخاص مختلف به همراه تقسیم بندی پرداخت

تعریف اشخاص حقیقی و حقوقی:
تعریف کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مختلف که با آن ها تراکنش مالی دارید به همراه ثبت شماره حسابها طلاعاتی مثل شماره حساب، شماره شبا، تاریخ انقضاو غیره و ثبت دقیق اطلاعات از دفترچه تلفن

گزارش حساب:
گزارش درآمدها، هزینه ها و انتقال های صورت گرفته از کلیه حساب های به صورت جداگانه و در بازه های زمانی دلخواه روی نمودارهای دایره ای

ثبت درآمد:
ثبت کلیه حقوق و یارانه و مبالغ مختلف که به حساب شما واریز می شود.

ثبت هزینه ها:
ثبت کلیه هزینه ها با قابلیت تعریف مانند خرید روتین روزانه از مغازه ها، پرداخت قبوض و خرید های اینترنتی و…

ویرایش گر و حذف:
اگر هم زمانی احساس کردید که در محاسباتتان اشتباهی انجام داده اید، با مراجعه به منوی بازگردانی قادرید اپلیکیشن را به آخرین نسخه پشتیبانی که گرفته اید بازگردانی یا کنید.

همسان سازی:
گاهی ممکن است مانده حساب شما در اپلیکیشن با مانده حساب واقعی تان در بانک مغایرت داشته باشد. با مراجعه به قسمت همسان سازی کیف پول محک قادرید با وارد کردن مانده حساب واقعی خود، کلیه محاسبات مالی اپلیکیشن را با میزان واقعی سپرده تان به صورت یکجا همسان سازی کنید، بدون این که احتیاجی به تغییر دستی تک تک اعداد و ارقام وارد شده داشته باشید.

بودجه بندی:
امکان بودجه بندی برای برنامه ریزی خریدهای مختلف ماهانه و روزانه با توجه درآمدها و دریافتی های شما.

انتخاب عکس و آیکون:
بسیاری از کاربران درخواست داشتند تا بتوانند برای حسابهای اشخاص و بانک‌ها عکس و یا آیکونی خاص را انتخاب کنند.

ثبت تاریخ چک ها و اقساط
برای مدیریت چک های دریافتی و پرداختی شما و یادآوری تاریخ موعد سر رسید آنها

یکسان سازی مانده حسابها:
اگرچند روز ثبت هزینه هایتان در کیف پول را انجام نداده باشید و آنها را فراموش کرده باشید و بعد از چند روز موجودی جیب یا بانک شما با اطلاعات موجود در برنامه همخوانی نداشته باشد، با استفاده از گزینه همسان سازی در منو اصلی نرم افزار می توانید موجودی را به روز کنید و همچنین اطلاعات آن را در حساب همسان سازی نگه دارید.

دسترسی ها ی هوشمند:

 • افزودن یا تغییر رویدادهای تقویم و ارسال ایمیل به مهمانان بدون دخالت مالک
 • خواندن رویدادهای تقویم به همراه اطلاعات محرمانه
 • ممانعت از به خواب رفتن دستگاه
 • مشاهده اتصالات شبکه
 • دسترسی کامل به اینترنت و هماهنگی با تقویم گوگل و آیتونز
 • خواندن وضعیت تلفن و شناسه
 • کنترل لرزش
 • خواندن کارت حافظه
 • تغییر یا حذف محتویات کارت حافظه
 • امکان گرفتن خروجی فایل اکسل

 

دانلود اپلیکیشن کیف پول محک ار کافه بازار (مخصوص اندروید)
دانلود اپلیکیشن کیف پول محک از سیبچه (مخصوص IOS)
دانلود اپلیکیشن کیف پول محک، به صورت مستقیم (.apk)

,

افزونه سیستم بایگانی اسناد و دبیرخانه محک چطور اسناد شرکتی را مدیریت می کند؟

بایگانی اسناد شرکتی

روزانه ارسال و دریافت نامه‌های اداری رسمی برای بسیاری از شرکت‌ها اتفاق می‌افتد، همچنین همه‌ی شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ اسناد مبادلات تجاری خود را باید بایگانی کنند. دسته‌بندی صحیح نامه‌ها برحسب تاریخ، فرستنده و گیرنده عناوین و جستجوی سریع آن‌ها بسیار مهم است و بر روند اداری شرکت‌ها تأثیر ویژه دارد. اگر به ثبت و بایگانی نامه‌های اداری خود اهمیت می‌دهید و اعتبار شرکت خود را ارزشمند میدانید، حتماً از افزونه سیستم بایگانی اسناد و دبیرخانه محک استفاده کنید؛ زیرا این افزونه به شما کمک می‌کند تمامی اسناد و انواع فایل‌های (صوتی و تصویری و متنی) که در روند تبادلات خود به کار می‌برید ثبت و ضبط کنید، آن‌ها را به‌راحتی به جستجو کنید.

این افزونه با طراحی ساده و کاربری آسان قابلیت ایجاد نظم و سازمان‌دهی اسناد شرکت شما را دارد و اطلاعات کامل از مشخصات فرستنده و گیرنده (مشتریان و پرسنل) شما دارد. بااتصال به نرم‌افزار حسابداری محک یک سیستم دبیرخانه‌ای آنلاین برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید از جابه‌جایی فیزیکی نامه‌ها، پراکندگی اسناد و مصرف بیش‌ازحد کاغذ جلوگیری کنید و آرشیوبندی منظم الکترونیکی استفاده کنید. استفاده از آن باعث افزایش دقت و ضریب اطمینان، از پراکندگی و ثبت و نگهداری بهینه اطلاعات می‌شود.

این افزونه باهدف بایگانی اسناد به‌صورت الکترونیکی و کمک به کاهش گردش کاغذ و سرعت دسترسی به بایگانی طراحی‌شده است. امکانات این افزونه عبارت‌اند از:

 1. امکان بایگانی اسناد و فایل‌های مختلف اعم از متنی و صوتی و تصویری و غیره در بانک اطلاعاتی
 2. امکان باز و ویرایش کردن فایل‌های ذخیره‌شده در بانک اطلاعاتی بدون نیاز به وجود فایل در کامپیوتر
 3. امکان گروه‌بندی و موضوع‌بندی بایگانی
 4. ثبت کلیه مشخصات نامه‌های وارده و صادره
 5. امکان ثبت شماره اندیکاتور و طبقه‌بندی نامه‌ها
 6. امکان ثبت ارجاعات نامه
 7. اتصال به بایگانی اسناد برای بایگانی کردن

 

,

دموی رایگان نرم افزار محک چیست و چگونه در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد؟

دمو رایگان نرم افزار حسابداری محک
,

اگر در معاملات اقتصادی خود از ارزهای مختلف استفاده می‌کنید، چه طور یک سیستم حسابداری یکپارچه داشته باشید؟

نرم افزار حسابداری ارزی

 معرفی افزونه چند ارزی محک

با گسترش معاملات تجاری کشور عزیزمان با سایر کشورها به‌ویژه بعد از برجام، روند استفاده از ارزهای مختلف در مؤسسات کوچک و بزرگ اقتصادی رو به رشد است.

دسترسی به اطلاعاتی همچون نرخ برابری ارزهای مختلف با یکدیگر و مقایسه هر یک از آن‌ها با ریال، استفاده از دفترهای معین و تفصیلی حساب‌های ارزی، عملیات تسعیر حساب‌ها، حفظ و نگهداری سوابق نرخ‌های برابری ارزهای مختلف برای نظارت و سامان‌دهی مجموعه معاملات ارزی به‌منظور کنترل نقدینگی تمامی اطلاعات معاملات ارزی شرکت‌ها به‌خصوص شرکت‌های واردات و صادرات و برای صاحبان مشاغلی که به معاملات ارزی سروکار دارند، امری ضروری است.

 یکی از روش‌های مهم برای انجام این وظایف در شرکت‌ها، خرید نرم افزار حسابداری چند ارزی و استفاده از آن برای این‌گونه مبادلات است.

تیم محک در راستای خدمت‌رسانی همیشگی و تسهیل امور حسابداری با استفاده از افزونه‌های مختلف که قابلیت اتصال و یکپارچگی با انواع نرم‌افزارهای حسابداری محک را دارند، بار دیگر خدمت وِیژه به بنگاه‌های اقتصادی کشور ارائه می‌کند. این سیستم ضمن دارا بودن ویژگی‌های نرم‌افزار حسابداری ارزی، به مدیران در راستای برنامه‌ریزی‌های مدیریتی و امکان ارزیابی واحدهای تجاری در مسیر حرکت به سمت اهداف تعیین‌شده حسابداری مبادلات ارزی کمک زیادی می‌کند.

با استفاده از پنل کاربری افزونه چند ارزی محک کلیه عملیات حسابداری پایه ازجمله خریدوفروش و ثبت فاکتور و محاسبه سود و زیان نقد به ارز مبدأ و یا مقصد به‌سادگی قابل انجام است. کاربران این نرم افزار می‌توانند با وارد کردن کلیه داده‌های حسابداری به نرخ ارز خودشان، کلیه گزارشات حساب را به معادل ارزی تبدیل، یا به ارز خود دریافت کنند.

همچنین افزونه حسابداری چند ارزی محک به صاحبان مشاغل در ارائه گزارشات مالی کل، ارائه ترازنامه و گزارشات سود و زیان بر اساس ارز پایه و با توجه به نرخ‌های تسعیر مختلف به مشتریان ارزی مختلف کمک می‌کند.

برخی از امکانات مهم و ویژه افزونه حسابداری ارزی محک:

 • امکان تعریف ارزهای مختلف
 • قابلیت تعریف میزان ارز در هنگام خرید یا فروش
 • گزارش مانده‌حساب اشخاص در قالب ارزهای مختلف
 • امکان ثبت فاکتور ارزی
 • امکان ثبت اسناد حسابداری ارزی
 • امکان تعریف بانک و صندوق ارزی
 • امکان ثبت سند تسعیر، خواندن
 • امکان ثبت فاکتور و سند ارزی در سیستم حسابداری ارزی تحت وب بر اساس آخرین نرخ برابری ارز با توجه به ویژگی‌های نرم افزار حسابداری ارزی
 • معرفی ارز پایه به‌عنوان یکی از کاربردی‌ترین ویژگی‌های نرم افزار حسابداری ارزی
 • ثبت عملیات روزانه اعم از خرید، فروش، دریافت، پرداخت، حواله حساب و سند حسابداری به‌صورت ارزی
,

چگونه از درست بودن شبکه خود و مشاهده قفل توسط کلاینت مطمئن شوم؟

چک کردن قفل- مرحله ی آخر

برای تست کردن شبکه میتوان IP سرور را در محیط Command prompt چک کرد (ping)

اجای دستور cmd برای یافتن ping شبکه در جهت اظلاع از درست بودن شبکه

همچنین میتوان با استفاده از ابزار Tool_Pack که در پوشه محک قرار دارد اطلاعات قفل در سرور را چک کرد.

tool pack

برای این کار وارد این جعبه ابزار شده وقسمت نمایش اطلاعات قفل را باز می‌کنیم.

چک کردن قفل

در قسمت از چه ویرایشی استفاده میکنید ویرایش برنامه را انتخاب و سپس تیک اتصال به قفل شبکه را فعال و ای پی سرور را وارد میکنیم و در نهایت بر روی «بازخوانی اطلاعات» کلیک میکنیم در صورت درست بودن آی پی سرور و اتصال صحیح شبکه، اطلاعات قفل سرور را به ما نشان میدهد.

چک کردن قفل- مرحله ی آخر

,

پشتیبانی شامل چه مواردی است و چگونه آن را می توان تمدید کرد؟

تمدید آنلاین پشتیبانی

۱- پشتیبانی شامل دو بخش عمده است:

۱٫۱ آپدیت های جدید نرم افزار :

که در طول سال چند مرتبه بروزرسانی جدید وجود دارد که شامل اضافه شدن امکانات جدید به بخش های مختلف و رفع برخی خطاها و بروز شدن سیستم با سایر نرم افزارهای مرتبط مانند ویندوز می باشد.

۲٫۱ خدمات اینترنتی- تلفنی و همچنین حضوری شخص در دفتر نمایندگی

بابت موارد و خطاهای در حین کار با نرم افزار، سوالات و آموزش موردی نرم افزار و راهنمایی کارشناس بابت بستن سال مالی و خدماتی مانند انجام مراحل ارتقا تعویض قفل سوخته و… می باشد.

نکته: نرم افزارحسابداری محک از زمان خرید نرم افزار توسط مشتری به مدت یکسال دارای خدمات رایگان است و پس از آن اگر فرد نیازی به خدمات پس از فروش نداشت می تواند با نرم افزار کار کند و در صورت نیار به خدمات از جمله پشتیبانی، بروز رسانی های جدید، خدمات فروش و اداری داشته باشد می تواند از روش های زیر نسبت به تمدید بسته خود اقدام نماید.

۲- چگونه تمدید پشتیبانی انجام دهیم؟

به دو روش آنلاین و آفلاین میتوان تمدید پشتیبانی انجام داد.

۱٫۲ روش آنلاین

چنانچه امکان پرداخت آنلاین و رمز دوم کارت بانکی در اختیار دارید .سایت محک را با آدرس mahaksoft.com باز کنید بر روی خدمات پس از فروش کلیک کرده و گزینه تمدید پشتیبانی را انتخاب کنید.

تمدید آنلاین پشتیبانی

با باز شدن صفحه ی تمدید پشتیبانی شماره بسته خود را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. مشخصات بسته ی شما نمایش داده میشود و در کادرهای پایین صفحه مبلغ پشتیبانی یک ساله و شش ماهه شما قابل مشاهده است با انتخاب هریک از آن ها می توانید بر روی پرداخت آنلاین کلیک کرده وارد درگاه بانک شوید و پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و کلیک بر روی گزینه ی تکمیل خرید در مرحله ی آخر تمدید شما ثبت میشود.

تمدید آنلاین پشتیبانی 2

۲٫۲ روش آفلاین

با شماره ی ۰۲۱۶۴۰۵۶ و داخلی ۷۰۰۰ تماس گرفته شماره کارت بانکی دریافت کنید و با واریز وجه تمدید دادن مشخصات پرداخت به واحد ارتباط با مشتری تمدید شما ثبت خواهد شد.

۳- تمدید اضطراری چیست و چگونه می توان آن را فعال کنیم؟

شرکت محک در راستای مسئولیت اجتماعی خود و اهمیت به مشتریان برای تمامی مشتریان خود این امکان را فراهم کرده است تا در صورتی که در لحظه ای دچار مشکل شده بودند و تمدید پشتیبانی آن ها به اتمام رسیده و از طرف دیگر در آن وقت نمی توانستند پول تمدید پشتیبانی را پرداخت نمایند برای یکبار با زدن پشتیبانی اضطراری از سه روز تمدید رایگان برخوردار شوند.

۱٫۳- روش فعال کردن تمدید اضطراری:

سایت محک را با آدرس mahaksoft.com باز کنید بر روی خدمات پس از فروش کلیک کنید و گزینه تمدید پشتیبانی را انتخاب کنید.

تمدید پشتیبانی اضطراری

با باز شدن صفحه ی تمدید پشتیبانی شماره بسته خود را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید مشخصات بسته ی شما نمایش داده میشود در پایین صفحه عبارت پشتیبانی اضطراری مشاهده میشود با کلیک بر روی پشتیبانی اضطراری پیغامی نمایش داده میشود شما با انتخاب میخواهم پشتیبانی اضطراری را فعال کنم به مرحله بعد می‌روید.

 تمدید پشتیبانی اضطراری 2

tamdid 3

 

با انتخاب میخواهم پشتیبانی اضطراری را فعال کنم پنجره ی زیر برای شما باز میشود با وارد کردن شماره بسته به عنوان شناسه و رمز عبور تمدبد اضطراری شما فعال میشود چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید با انتخاب گزینه رمز عبورم را فراموش کرده ام پنجره ای برای شما باز میشود که با چک کردن شماره موبایل خود و انتخاب گزینه ی ارسال رمز ،رمز برای شما پیامک میشود.پس از دریافت رمز

نکته: اگر شماره موبایل شما ناصحیح یا تغییر کرده باشد میتوانید با مراجعه به ثبت و اصلاح گارانتی در منوی خدمات پس از فروش سایت شماره موبایل خود را تغییر دهید.شما هر بار که روی ارسال رمز عبور کلیک نمایید یک رمز جدید پیامک می شود بنابراین وقتی یک بار کلیک کردید و زیر آن قسمت نوشته شد رمز برای شما ارسال شد صبر نمایید تا رمز را دریافت نمایید و از ارسال مجدد رمز خودداری نمایید.

تمدید پشتیبانی اضطراری 4

تمدید پشتیبانی اضطراری 5

 

,

سریال قفل چیست و چگونه می توانیم آن را داشته باشیم؟

محک- قفل 2

نرم افزار محک برای هر بسته ای دو کد در نظر گرفته که با آن اطلاعات بسته مشخص می شود یکی شماره بسته است که یک کد ۱الی ۷ رقمی است که روی قفل ها و بالای برنامه می توان دید و دیگری سریال قفل که یک کد ۱۲ رقمی منحصر به فرد است که به یک شماره بسته اختصاص داده می شود.

روش اول : برای دیدن سریال قفل پس از نصب نرم افزار منوی راهنما را باز کنید و با انتخاب گزینه ی عملیات قفل، سریال قفل را مشاهده کنید.

 

محک- قفل 1

 

محک- قفل 2

روش دوم اگر هنوز نرم افزار را نصب نکرده اید از منوی ابزارهای کمکی در auto run سی دی نصب روی جعبه ی ابزار کلیک کنید . پنجره ی زیر برای شما باز میشود:

 

محک- قفل 3

با انتخاب گزینه نمایش اطلاعات قفل پنجره ی زیر را مشاهده خواهید کرد و با کلیک بر روی گزینه بازخوانی اطلاعات سریال قفل را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که در دو روش حتما باید قفل سخت افزاری به نرم افزار متصل باشد.

محک- قفل 4

اگر قفل نرم افزار از نوع دیجیتال باشد سریال قفل بر روی کارت درج شده است.

,

چگونه شفافیت اقتصادی فروشگاه خود را بهبود ببخشیم؟

فروشنده و نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار صندوق حسابداری محک، چه طور به شفافیت اقتصادی فروشگاه شما کمک می‌کند؟

صاحبان مشاغل کوچک و پر مشتری، از جمله فروشگاه ها، رستوران ها، سوپر مارکت ها و هایپر مارکت برای رضایتمندی مشتری نیازمند تسویه حساب سریع هستند. اگر شما هم صاحب چنین مشاغلی هستید حتما از صندوق حسابداری فروشگاهی محک استقبال خواهید کرد. چرا که این نرم افزار تمامی نیازهای ساده و پیچیده شما را پوشش می دهد و کلیه فرایند های حسابداری را به سهولت سرعت خواهد بخشید.

 

حسابداری فروشگاه

امکانات زیاد این نرم افزار و کاربری راحت آن طوری طراحی شده است که به راحتی قابل استفاده است و سبب شفافیت اقتصادی بنگاه شما می شود.

از جمله این امکانات کاربری همزمان در چند سیستم اصلی، تبلت و گوشی های همراست که این امکان ثبت هم زمان فاکتورهای مختلف در انبارها و در محل سفارش مشتری و خارج از مراکز اصلی به ویژه برای پیک های رستوران ها و فروشگاه را فراهم می آورد.

همچنین از ویژگی های جالب نرم افزار صندوق حسابداری محک، امکان نمایش لحظه ای اخبار جهان و و قیمت ارز و طلا است که برای طلا فروشان و صرافی ها می دتواند یک نرم افزار ایده آل به حساب آید.

این نرم افزار علاوه برثبت فاکتور خرید و فروش و پرداخت وجوه و اسناد بهادار و گردش عملیات بانکی، مشخص کردن اطلاعات حسابی و قابلیت گزارش را هم فراهم می آورد.

اگر تمایل ندارید حسابدار استخدام کنید، استفاده از صندوق فروشگاهی محک می تواند به راحتی به شما در انجام عملیات پیچیده حسابداری و مالی با رعایت کلیه استانداردها و کنترل انضباط و مالی کمک کند و عملیات سود و زیان و گردش وجوه نقد گردش در صندوق، بانک، درآمد و هزینه، سود و زیان و ترازنامه را برای یکپارچه سازی عملیات کلیه صندوق های حسابداری و فروشگاه های شما ها را فراهم کند.

 

سری عمومی حسابداری فروشگاهی نرم افزارها ویژه کسب و کارهای کوچک طراحی شده و دارای ۳ سری است. از جمله امکانات سری اولیه و ابتدایی آن که کلیه نیازهای اساسی حسابداری فروشگاهای کوچک و بزرگ و رستورانها و…

 • عملیات بازرگانی: خرید و فروش، برگشت از خرید و فروش، پیش فاکتور
 • عملیات خزانه داری: دریافت و پرداخت نقد، انواع حواله و چک، عملیات چک‌های دریافتی و پرداختی
 • گزارشات پایه‌ای: گردش اشخاص، صندوق، بانک، درآمد و هزینه، سود و زیان و ترازنامه
 • گزارشات پایه‌ای کالا: موجودی کالا، کاردکس کالا
 • امکانات پایه‌ای: راس گیری، چاپ چک، دفترچه تلفن، یادآوری چک‌ها، فاکتورها و یادداشت‌ها، خروجی اکسل، PDF،JPG، گزارشات تحت موبایل، بستن سال مالی، پشتیبان گیری از اطلاعات، پرینت فاکتور فروش، پرینت فیش

 

سری دوم مناسب اشخاصی است که می خواهند تمام امور حسابداری خود را از نرم افزار به طور دقیق پیگیری کنند. ویژگی هایی که در سری دوم به سری اول افزوده میشود:

 

 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و خروجی فایل گزارش خرید و فروش فصلی اداره مالیات
 • گزارشات تکمیلی: گزارشات سود کالا، اشخاص و فاکتور، انواع گزارشات خرید و فروش، گزارش موجودی ریالی
 • عملیات تکمیلی: فروش بارکدی، دفتر اقساط، چک‌ها و کالاهای امانی، منوی فروش، پیک و کرایه حمل، گالری تصاویر

 

در سری سوم که مناسب فروشگاهای بزرگ است، امکان عملیات چند کاربری همزمان و تخصصی صنف شماست، علاوه بر ویژگی های سری اول و دوم امکانات زیر را دارد:

 • عملیات تکمیلی: تعریف چند صندوق، تعریف کاربران با سطوح دسترسی مختلف
 • امکانات صنفی: تخفیفات سطری کالاها، ثبت سریالی کالاها و گزارشات سریالی، ثبت جزئیاتکالاها (برای اصناف پارچه، پوشاک و غیره)، فروش توسط بارکدهای وزنی (برای اصناف خواروبار، مواد پروتئینی، شیرینی فروشی‌ها و غیره)، ثبت طول و عرض و تعداد برای کالاهای متر مربع (مناسب اصناف شیشه، کاشی و سنگ و غیره)، اتصال به ترازو
,

شرکت‌های پروژه محور و پیمانکاری چطور می‌توانند چند مرکز هزینه را کنترل کنند؟!

حسابداری چند پروژه پیمانکاری همزمان

شرکت های پیمانکاری و مدیریت هزینه چند پروژه ی همزمان

شرکت های پیمانکاری و پروژه محور همواره درگیر پروژه های متعدد و هم‌زمانی هستند که هرکدام ماهیت آن کمی متفاوت از دیگری است، به همین دلیل متغیرهای هزینه‌ای آن‌ها گاها متفاوت است. کنترل هزینه‌ها و مدیریت صحیح مالی پروژه از جمله ارکان موفقیت شرکت های پیمانکاری است چرا که بودجه آن‌ها دریافتی از کارفرمایان کم و محدود است. پارامترهای متغیری همچون تعداد نیروی انسانی، ساعات کاری، هزینه مواد اولیه، حمل‌ونقل ، بیمه و مالیات و…. در جریان حسابرسی این پروژه‌ها دیده می‌شود که هرکدام نیازمند متمرکز شدن و ارزیابی جداگانه است.

برای پیمانکاران و مدیران مهم است که میزان درآمد پروژه را با توجه به هزینه آن بدانند و برای هرکدام یک مرکز هزینه جدا در نظر بگیرند. ایجاد یک مرکز هزینه یا طبقه هزینه به آن‌ها کمک می‌کند نسبت به سوددهی و ضرر دهی و سرمایه‌گذاری‌های هر پروژه آگاهی دقیق داشته، تصمیم درست بگیرند و استراتژی‌های بلندمدت صحیح اخذ کنند.

افزونه حسابداری سیستم پروژه محک به آن‌ها کمک می‌کند که مراکز هزینه جدا ایجاد کنند و گزارش‌های متعدد ازجمله حقوق و سود و زیان و .. را از آن بگیرند. این افزونه جهت تسهیل روند پروژه‌های مختلف طراحی‌شده است و به‌سادگی قابل کاربری است.

علاوه بر مشاغل پیمانکاری،این افزونه حسابداری قابلیت استفاده در مشاغل تولیدی کوچک که شامل فرآیندهای متعدد با پارامترهای هزینه‌ای مجزا هستند را دارد و به صاحبان مشاغل کمک می کند، گزارشی صحیح از جریان‌های مالی در هر فرایند دریافت کنند و فرایندهای مالی و حسابداری را به آسان‌ترین شکل ممکن انجام دهند.

برخی از قابلیت‌های مهم افزونه سیستم پروژه‌های محک

 • تعریف مراکز تعریف پروژه‌ها یا مراکز هزینه
 • امکان ثبت عملیات مختلف برای هر مرکز هزینه
 • گزارش ریز و کلی سود و زیان هر مرکز هزینه،
 • امکان نمایش سود و زیان چند مرکز هزینه هم‌زمان در گزارش‌های سود و زیان
 • دریافت گزارشات به تفکیک
 • قابلیت جستجو پروژه‌ها
 • قابلیت ثبت از قسمت‌های مختلف نرم افزار در خصوص یک پروژه
 • و بسیاری از امکانات دیگر

برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید سؤالات خود را در گفت‌وگوی آنلاین با کارشناسان ما مطرح کرده و یا برای خرید این محصول، به صفحه‌ی افزونه‌های حسابداری مراجعه نمایید.