,

چگونه از درست بودن شبکه خود و مشاهده قفل توسط کلاینت مطمئن شوم؟

چک کردن قفل- مرحله ی آخر

برای تست کردن شبکه میتوان IP سرور را در محیط Command prompt چک کرد (ping)

اجای دستور cmd برای یافتن ping شبکه در جهت اظلاع از درست بودن شبکه

همچنین میتوان با استفاده از ابزار Tool_Pack که در پوشه محک قرار دارد اطلاعات قفل در سرور را چک کرد.

tool pack

برای این کار وارد این جعبه ابزار شده وقسمت نمایش اطلاعات قفل را باز می‌کنیم.

چک کردن قفل

در قسمت از چه ویرایشی استفاده میکنید ویرایش برنامه را انتخاب و سپس تیک اتصال به قفل شبکه را فعال و ای پی سرور را وارد میکنیم و در نهایت بر روی «بازخوانی اطلاعات» کلیک میکنیم در صورت درست بودن آی پی سرور و اتصال صحیح شبکه، اطلاعات قفل سرور را به ما نشان میدهد.

چک کردن قفل- مرحله ی آخر

,

پشتیبانی شامل چه مواردی است و چگونه آن را می توان تمدید کرد؟

تمدید آنلاین پشتیبانی

۱- پشتیبانی شامل دو بخش عمده است:

۱٫۱ آپدیت های جدید نرم افزار :

که در طول سال چند مرتبه بروزرسانی جدید وجود دارد که شامل اضافه شدن امکانات جدید به بخش های مختلف و رفع برخی خطاها و بروز شدن سیستم با سایر نرم افزارهای مرتبط مانند ویندوز می باشد.

۲٫۱ خدمات اینترنتی- تلفنی و همچنین حضوری شخص در دفتر نمایندگی

بابت موارد و خطاهای در حین کار با نرم افزار، سوالات و آموزش موردی نرم افزار و راهنمایی کارشناس بابت بستن سال مالی و خدماتی مانند انجام مراحل ارتقا تعویض قفل سوخته و… می باشد.

نکته: نرم افزارحسابداری محک از زمان خرید نرم افزار توسط مشتری به مدت یکسال دارای خدمات رایگان است و پس از آن اگر فرد نیازی به خدمات پس از فروش نداشت می تواند با نرم افزار کار کند و در صورت نیار به خدمات از جمله پشتیبانی، بروز رسانی های جدید، خدمات فروش و اداری داشته باشد می تواند از روش های زیر نسبت به تمدید بسته خود اقدام نماید.

۲- چگونه تمدید پشتیبانی انجام دهیم؟

به دو روش آنلاین و آفلاین میتوان تمدید پشتیبانی انجام داد.

۱٫۲ روش آنلاین

چنانچه امکان پرداخت آنلاین و رمز دوم کارت بانکی در اختیار دارید .سایت محک را با آدرس mahaksoft.com باز کنید بر روی خدمات پس از فروش کلیک کرده و گزینه تمدید پشتیبانی را انتخاب کنید.

تمدید آنلاین پشتیبانی

با باز شدن صفحه ی تمدید پشتیبانی شماره بسته خود را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید. مشخصات بسته ی شما نمایش داده میشود و در کادرهای پایین صفحه مبلغ پشتیبانی یک ساله و شش ماهه شما قابل مشاهده است با انتخاب هریک از آن ها می توانید بر روی پرداخت آنلاین کلیک کرده وارد درگاه بانک شوید و پس از وارد کردن اطلاعات کارت بانکی و کلیک بر روی گزینه ی تکمیل خرید در مرحله ی آخر تمدید شما ثبت میشود.

تمدید آنلاین پشتیبانی 2

۲٫۲ روش آفلاین

با شماره ی ۰۲۱۶۴۰۵۶ و داخلی ۷۰۰۰ تماس گرفته شماره کارت بانکی دریافت کنید و با واریز وجه تمدید دادن مشخصات پرداخت به واحد ارتباط با مشتری تمدید شما ثبت خواهد شد.

۳- تمدید اضطراری چیست و چگونه می توان آن را فعال کنیم؟

شرکت محک در راستای مسئولیت اجتماعی خود و اهمیت به مشتریان برای تمامی مشتریان خود این امکان را فراهم کرده است تا در صورتی که در لحظه ای دچار مشکل شده بودند و تمدید پشتیبانی آن ها به اتمام رسیده و از طرف دیگر در آن وقت نمی توانستند پول تمدید پشتیبانی را پرداخت نمایند برای یکبار با زدن پشتیبانی اضطراری از سه روز تمدید رایگان برخوردار شوند.

۱٫۳- روش فعال کردن تمدید اضطراری:

سایت محک را با آدرس mahaksoft.com باز کنید بر روی خدمات پس از فروش کلیک کنید و گزینه تمدید پشتیبانی را انتخاب کنید.

تمدید پشتیبانی اضطراری

با باز شدن صفحه ی تمدید پشتیبانی شماره بسته خود را وارد کنید و کلید اینتر را بزنید مشخصات بسته ی شما نمایش داده میشود در پایین صفحه عبارت پشتیبانی اضطراری مشاهده میشود با کلیک بر روی پشتیبانی اضطراری پیغامی نمایش داده میشود شما با انتخاب میخواهم پشتیبانی اضطراری را فعال کنم به مرحله بعد می‌روید.

 تمدید پشتیبانی اضطراری 2

tamdid 3

 

با انتخاب میخواهم پشتیبانی اضطراری را فعال کنم پنجره ی زیر برای شما باز میشود با وارد کردن شماره بسته به عنوان شناسه و رمز عبور تمدبد اضطراری شما فعال میشود چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید با انتخاب گزینه رمز عبورم را فراموش کرده ام پنجره ای برای شما باز میشود که با چک کردن شماره موبایل خود و انتخاب گزینه ی ارسال رمز ،رمز برای شما پیامک میشود.پس از دریافت رمز

نکته: اگر شماره موبایل شما ناصحیح یا تغییر کرده باشد میتوانید با مراجعه به ثبت و اصلاح گارانتی در منوی خدمات پس از فروش سایت شماره موبایل خود را تغییر دهید.شما هر بار که روی ارسال رمز عبور کلیک نمایید یک رمز جدید پیامک می شود بنابراین وقتی یک بار کلیک کردید و زیر آن قسمت نوشته شد رمز برای شما ارسال شد صبر نمایید تا رمز را دریافت نمایید و از ارسال مجدد رمز خودداری نمایید.

تمدید پشتیبانی اضطراری 4

تمدید پشتیبانی اضطراری 5

 

,

سریال قفل چیست و چگونه می توانیم آن را داشته باشیم؟

محک- قفل 2

نرم افزار محک برای هر بسته ای دو کد در نظر گرفته که با آن اطلاعات بسته مشخص می شود یکی شماره بسته است که یک کد ۱الی ۷ رقمی است که روی قفل ها و بالای برنامه می توان دید و دیگری سریال قفل که یک کد ۱۲ رقمی منحصر به فرد است که به یک شماره بسته اختصاص داده می شود.

روش اول : برای دیدن سریال قفل پس از نصب نرم افزار منوی راهنما را باز کنید و با انتخاب گزینه ی عملیات قفل، سریال قفل را مشاهده کنید.

 

محک- قفل 1

 

محک- قفل 2

روش دوم اگر هنوز نرم افزار را نصب نکرده اید از منوی ابزارهای کمکی در auto run سی دی نصب روی جعبه ی ابزار کلیک کنید . پنجره ی زیر برای شما باز میشود:

 

محک- قفل 3

با انتخاب گزینه نمایش اطلاعات قفل پنجره ی زیر را مشاهده خواهید کرد و با کلیک بر روی گزینه بازخوانی اطلاعات سریال قفل را مشاهده خواهید کرد. توجه داشته باشید که در دو روش حتما باید قفل سخت افزاری به نرم افزار متصل باشد.

محک- قفل 4

اگر قفل نرم افزار از نوع دیجیتال باشد سریال قفل بر روی کارت درج شده است.

,

چگونه شفافیت اقتصادی فروشگاه خود را بهبود ببخشیم؟

فروشنده و نرم افزار حسابداری محک

نرم افزار صندوق حسابداری محک، چه طور به شفافیت اقتصادی فروشگاه شما کمک می‌کند؟

صاحبان مشاغل کوچک و پر مشتری، از جمله فروشگاه ها، رستوران ها، سوپر مارکت ها و هایپر مارکت برای رضایتمندی مشتری نیازمند تسویه حساب سریع هستند. اگر شما هم صاحب چنین مشاغلی هستید حتما از صندوق حسابداری فروشگاهی محک استقبال خواهید کرد. چرا که این نرم افزار تمامی نیازهای ساده و پیچیده شما را پوشش می دهد و کلیه فرایند های حسابداری را به سهولت سرعت خواهد بخشید.

 

حسابداری فروشگاه

امکانات زیاد این نرم افزار و کاربری راحت آن طوری طراحی شده است که به راحتی قابل استفاده است و سبب شفافیت اقتصادی بنگاه شما می شود.

از جمله این امکانات کاربری همزمان در چند سیستم اصلی، تبلت و گوشی های همراست که این امکان ثبت هم زمان فاکتورهای مختلف در انبارها و در محل سفارش مشتری و خارج از مراکز اصلی به ویژه برای پیک های رستوران ها و فروشگاه را فراهم می آورد.

همچنین از ویژگی های جالب نرم افزار صندوق حسابداری محک، امکان نمایش لحظه ای اخبار جهان و و قیمت ارز و طلا است که برای طلا فروشان و صرافی ها می دتواند یک نرم افزار ایده آل به حساب آید.

این نرم افزار علاوه برثبت فاکتور خرید و فروش و پرداخت وجوه و اسناد بهادار و گردش عملیات بانکی، مشخص کردن اطلاعات حسابی و قابلیت گزارش را هم فراهم می آورد.

اگر تمایل ندارید حسابدار استخدام کنید، استفاده از صندوق فروشگاهی محک می تواند به راحتی به شما در انجام عملیات پیچیده حسابداری و مالی با رعایت کلیه استانداردها و کنترل انضباط و مالی کمک کند و عملیات سود و زیان و گردش وجوه نقد گردش در صندوق، بانک، درآمد و هزینه، سود و زیان و ترازنامه را برای یکپارچه سازی عملیات کلیه صندوق های حسابداری و فروشگاه های شما ها را فراهم کند.

 

سری عمومی حسابداری فروشگاهی نرم افزارها ویژه کسب و کارهای کوچک طراحی شده و دارای ۳ سری است. از جمله امکانات سری اولیه و ابتدایی آن که کلیه نیازهای اساسی حسابداری فروشگاهای کوچک و بزرگ و رستورانها و…

 • عملیات بازرگانی: خرید و فروش، برگشت از خرید و فروش، پیش فاکتور
 • عملیات خزانه داری: دریافت و پرداخت نقد، انواع حواله و چک، عملیات چک‌های دریافتی و پرداختی
 • گزارشات پایه‌ای: گردش اشخاص، صندوق، بانک، درآمد و هزینه، سود و زیان و ترازنامه
 • گزارشات پایه‌ای کالا: موجودی کالا، کاردکس کالا
 • امکانات پایه‌ای: راس گیری، چاپ چک، دفترچه تلفن، یادآوری چک‌ها، فاکتورها و یادداشت‌ها، خروجی اکسل، PDF،JPG، گزارشات تحت موبایل، بستن سال مالی، پشتیبان گیری از اطلاعات، پرینت فاکتور فروش، پرینت فیش

 

سری دوم مناسب اشخاصی است که می خواهند تمام امور حسابداری خود را از نرم افزار به طور دقیق پیگیری کنند. ویژگی هایی که در سری دوم به سری اول افزوده میشود:

 

 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده و خروجی فایل گزارش خرید و فروش فصلی اداره مالیات
 • گزارشات تکمیلی: گزارشات سود کالا، اشخاص و فاکتور، انواع گزارشات خرید و فروش، گزارش موجودی ریالی
 • عملیات تکمیلی: فروش بارکدی، دفتر اقساط، چک‌ها و کالاهای امانی، منوی فروش، پیک و کرایه حمل، گالری تصاویر

 

در سری سوم که مناسب فروشگاهای بزرگ است، امکان عملیات چند کاربری همزمان و تخصصی صنف شماست، علاوه بر ویژگی های سری اول و دوم امکانات زیر را دارد:

 • عملیات تکمیلی: تعریف چند صندوق، تعریف کاربران با سطوح دسترسی مختلف
 • امکانات صنفی: تخفیفات سطری کالاها، ثبت سریالی کالاها و گزارشات سریالی، ثبت جزئیاتکالاها (برای اصناف پارچه، پوشاک و غیره)، فروش توسط بارکدهای وزنی (برای اصناف خواروبار، مواد پروتئینی، شیرینی فروشی‌ها و غیره)، ثبت طول و عرض و تعداد برای کالاهای متر مربع (مناسب اصناف شیشه، کاشی و سنگ و غیره)، اتصال به ترازو
,

شرکت‌های پروژه محور و پیمانکاری چطور می‌توانند چند مرکز هزینه را کنترل کنند؟!

حسابداری چند پروژه پیمانکاری همزمان

شرکت های پیمانکاری و مدیریت هزینه چند پروژه ی همزمان

شرکت های پیمانکاری و پروژه محور همواره درگیر پروژه های متعدد و هم‌زمانی هستند که هرکدام ماهیت آن کمی متفاوت از دیگری است، به همین دلیل متغیرهای هزینه‌ای آن‌ها گاها متفاوت است. کنترل هزینه‌ها و مدیریت صحیح مالی پروژه از جمله ارکان موفقیت شرکت های پیمانکاری است چرا که بودجه آن‌ها دریافتی از کارفرمایان کم و محدود است. پارامترهای متغیری همچون تعداد نیروی انسانی، ساعات کاری، هزینه مواد اولیه، حمل‌ونقل ، بیمه و مالیات و…. در جریان حسابرسی این پروژه‌ها دیده می‌شود که هرکدام نیازمند متمرکز شدن و ارزیابی جداگانه است.

برای پیمانکاران و مدیران مهم است که میزان درآمد پروژه را با توجه به هزینه آن بدانند و برای هرکدام یک مرکز هزینه جدا در نظر بگیرند. ایجاد یک مرکز هزینه یا طبقه هزینه به آن‌ها کمک می‌کند نسبت به سوددهی و ضرر دهی و سرمایه‌گذاری‌های هر پروژه آگاهی دقیق داشته، تصمیم درست بگیرند و استراتژی‌های بلندمدت صحیح اخذ کنند.

افزونه حسابداری سیستم پروژه محک به آن‌ها کمک می‌کند که مراکز هزینه جدا ایجاد کنند و گزارش‌های متعدد ازجمله حقوق و سود و زیان و .. را از آن بگیرند. این افزونه جهت تسهیل روند پروژه‌های مختلف طراحی‌شده است و به‌سادگی قابل کاربری است.

علاوه بر مشاغل پیمانکاری،این افزونه حسابداری قابلیت استفاده در مشاغل تولیدی کوچک که شامل فرآیندهای متعدد با پارامترهای هزینه‌ای مجزا هستند را دارد و به صاحبان مشاغل کمک می کند، گزارشی صحیح از جریان‌های مالی در هر فرایند دریافت کنند و فرایندهای مالی و حسابداری را به آسان‌ترین شکل ممکن انجام دهند.

برخی از قابلیت‌های مهم افزونه سیستم پروژه‌های محک

 • تعریف مراکز تعریف پروژه‌ها یا مراکز هزینه
 • امکان ثبت عملیات مختلف برای هر مرکز هزینه
 • گزارش ریز و کلی سود و زیان هر مرکز هزینه،
 • امکان نمایش سود و زیان چند مرکز هزینه هم‌زمان در گزارش‌های سود و زیان
 • دریافت گزارشات به تفکیک
 • قابلیت جستجو پروژه‌ها
 • قابلیت ثبت از قسمت‌های مختلف نرم افزار در خصوص یک پروژه
 • و بسیاری از امکانات دیگر

برای دریافت اطلاعات بیشتر، می‌توانید سؤالات خود را در گفت‌وگوی آنلاین با کارشناسان ما مطرح کرده و یا برای خرید این محصول، به صفحه‌ی افزونه‌های حسابداری مراجعه نمایید.

,

افزونه چاپ و تولید بارکد محک

نرم افزرا بارکد یا افزونه ی چاپ و تولید بارکد محک با قابلیت تهیه بارکد و QR کد

 افزونه چاپ و تولید بارکد محک

امروزه استفاده از سامانه‌های بارکد خوان در همه‌ی فروشگاه‌ها و انبارها به امری ضروری و رایج تبدیل‌شده است. در مشاغل تولیدی و انبارداری هم استفاده از سامانه‌هایی که قابلیت تولید و خواندن سریال و کد رهگیری برای خدمات گارانتی را داشته باشند، جهت دسته‌بندی و شناسایی سریع کالاها و نمایش اطلاعات بیشتر، موردنیاز است.

از مزایای استفاده از بارکد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیگیری کالای سریالی

ساماندهی کالاهایی که نیاز به سریال دارند مثل کالاهایی که دارای گارانتی هستند می‌توانید از بارکد سریالی برای رهگیری استفاده کنید.

 • افزایش سرعت درفروش

با استفاده از بارکد می‌توانید سرعت عمل خود را در صدور فاکتور چندین برابر کنید و باعث رضایت بیشتر مشتریان خود شوید.

 • درج اطلاعات بیشتر

چاپ تمامی اطلاعات کالا بر روی بارکد غیرممکن است ولی با استفاده از کد QR که نوعی بارکد محسوب می‌شود شما می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به کالا را روی آن درج کرده و مشتری با استفاده از یک نرم‌افزار QR کد خوان بر روی گوشی خود این اطلاعات را مشاهده کند.

افزونه چاپ و تولید بارکد محک یک سامانه فوق حرفه‌ای برای تولیدکنندگان و انبارداران فروشگاه‌هاست که ابزارهای موردنیاز برای طراحی و چاپ برچسب‌های انواع بارکد را به‌راحتی در اختیار قرار می‌دهد و با ارتباط داشتن با بخش کالایی نرم‌افزار حسابداری سرعت عمل بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد .

امکانات اساسی در افزونه چاپ و تولید بارکد محک (نرم افزار بارکد):

 • استفاده از بارکد، متن و تصویر در طراحی برچسب

در طراحی هر برچسب می‌توان به تعداد موردنیاز از بارکدها، متون و تصاویر استفاده کرده و با چینش، چرخش و سایر امکانات موردنیاز به طراحی برچسب پرداخت.

 • امکان ثبت برچسب‌های طراحی‌شده برای استفاده مجدد

پس از اتمام طراحی برچسب‌های موردنیاز و تعریف مشخصات برگه برچسب‌ها، می‌توان تمامی این اطلاعات و تنظیمات را ذخیره کرده و در آینده نیز از آن‌ها استفاده کرده و صرفه‌جویی چشم‌گیری در وقت و انرژی انجام داد.

 • دریافت اطلاعات از فایل Excel برای چاپ برچسب‌ها

برای چاپ برچسب‌های بارکد با اطلاعات و تعداد متغیر، همچنین استفاده از اطلاعات موجود در سایر نرم‌افزارها، می‌توان از این امکان استفاده کرده و پس تهیه خروجی Excel از اطلاعات موردنظر، اقدام به چاپ برچسب‌ها نمود.

 • استفاده از انواع استانداردهای بارکد، ازجمله QR Code در طراحی برچسب‌ها

با توجه به کارکردهای متنوع انواع بارکدها و مشخصات خاص هر یک از آن‌ها، در این نرم‌افزار تمامی انواع پرکاربرد بارکد جهت استفاده در طراحی برچسب در دسترس قرار داده‌شده است.

 

برای خرید این افزونه بسیار کاربردی که سبب توسعه و سهل نمودن کسب و کار شما می‌شود، حتما سری به صفحه‌ی افزونه‌های حسابداری محک بزنید 🙂

,

آیا دوست دارید آمار فروشگاه اینترنتی خود را براحتی داشته باشید؟

%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%d8%a72

پیش‌تر در مورد نحوه دریافت نماد اعتماد الکترونیک و همچنین ایجاد درگاه بانک برای پرداخت اینترنتی توضیحاتی داده بودیم، حال در این مقاله سعی داریم شما را با قابلیت‌های بازارا آشنا کنیم تا بتوانید فروشگاه اینترنتی خود را توسط نرم‌افزار حسابداری محک براحتی مدیریت کنید.

گاهی اوقات مشکلاتی مانند زمان‌بر و دشوار بودن به‌روزرسانی محتوای وب‌سایت از قبیل کالاها و موجودی آن‌ها، به‌روزرسانی قیمت کالاها (به‌خصوص در بازار ایران که تغییرات قیمت بسیار بالاست)، ثبت فاکتورهای فروش، ارسال پیامک به مشتریان و … باعث شده است تا بسیاری از کسب‌وکارها، از فعالیت در فضای آنلاین منصرف شوند. ولی با استفاده از بازارا می‌توانید راحت و سریع این تغییرات را ایجاد کنید.

با اتصال نرم‌افزار حسابداری به وب‌سایت فروشگاه اینترنتی توسط افزونه بازارا، کالاهای انتخابی، به‌سادگی و در سریع‌ترین زمان ممکن برای فروش آنلاین بر روی سایت قرار می‌گیرند. مشخصات کالاها، قیمت‌ها و موجودی کالا به‌سادگی از طریق نرم‌افزار حسابداری محک بروز رسانی می‌شود و درنهایت، هنگامی‌که مشتری از روی سایت خرید انجام می‌دهد، پیش‌فاکتور علاوه بر ارسال از طریق ایمیل برای مشتری و مدیر سایت، در نرم‌افزار حسابداری محک نیز ثبت می‌شود. و مبلغ پرداختی توسط مشتری نیز به حساب بانکی معرفی‌شده در نرم‌افزار حسابداری انتقال خواهد یافت.

بنابراین، شما قادر خواهید بود در هرلحظه، گزارش‌هایی دقیق از میزان سودآوری به تفکیک کالاها، اشخاص و بازه‌های زمانی مختلف استخراج نمایید.

ویژگی‌های ساخت فروشگاه اینترنتی متصل به نرم‌افزار حسابداری (افزونه بازارا):

 • راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی:

نیاز به داشتن فروشگاه اینترنتی روز به روز بیشتر احساس می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی بزودی تمام فروشگاه‌ها به فروشگاه‌های اینترنتی و آنلاین تبدیل شده و مشتریان براحتی از طریق کامپیوتر و یا گوشی‌های هوشمند خود از منزل می‌توانند از طریق دیدن یک سری اطلاعات متنی و تصویری و مقایسه محصولات، محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند و به‌صورت آنلاین نیز وجه آن را پرداخت کنند.

 • طراحی ریسپانسیو

طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) به مفهوم نمایش صحیح وب‌سایت در ابعاد مختلف نمایشگرها مانند مانیتورهای دسکتاپ، تبلت و تلفن همراه است. امروزه استفاده از اینترنت تلفن همراه بسیار فراگیر شده و عدم اهمیت به طراحی سایت‌هایی واکنش‌گرا به منظور از دست رفتن سهم قابل توجهی از فروش می‌باشد.

 • سیستم مدیریت محتوا

محتوا، بدون شک مهم‌ترین بخش فرایند فروش آنلاین است که باعث جلب اعتماد و ترغیب مشتریان برای خرید از شما می‌شود. به کمک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند وردپرس براحتی و بدون نیاز به دانش کدنویسی قادر خواهید بود اخبار، تصاویر، مطالب آموزشی، ویدئوها و… را به‌سادگی در دسترس بازدیدکنندگان سایت خود قرار دهید.

 • اتصال فروشگاه اینترنتی به نرم‌افزار حسابداری

بااتصال فروشگاه اینترنتی به نرم‌افزار حسابداری به‌منظور همگام‌سازی اطلاعات و موجودی کالاها، اشخاص، پیش‌فاکتور و فاکتور فروش و همچنین عملیات پرداخت آنلاین و …، مدیریت امور تکراری و خسته‌کننده فروشگاه اینترنتی به کاری آسان و جذاب تبدیل می‌شود.

 • پشتیبانی حرفه‌ای

افتخار بیش از ده سال ارائه خدمات پشتیبانی به کسب‌وکارهای مختلف کوچک و بزرگ، به ما کمک کرده است تا بتوانیم خدمات پشتیبانی تلفنی و تیکتینگ باکیفیتی در کلاس بین‌المللی به مشتریان خود ارائه دهیم و به‌عنوان یک راهنما همیشه در کنارتان باشیم.

 

تمام موارد گفته‌شده، به‌سادگی چند کلیک انجام می‌شود. شما نیازی به درگیر شدن با امور هاستینگ، ثبت دامنه، دیتابیس، کد نویسی و… ندارید.

,

مکانیزه کردن فرآیند تعمیر و خدمات (معرفی افزونه تعمیر و خدمات نرم‌افزار حسابداری محک)

افزونه تعمیر و خدمات

تعمیرات موبایل، لپ‌تاپ، اتومبیل، لوازم خانگی و… ازجمله حرفه‌های پرطرفدار و جذاب برای جامعه امروزی هست، می‌توان گفت این قشر در دو دسته کلی فعالیت می‌کنند.

 1. تعمیرکارانی که تحت نمایندگی شرکت‌ها و برندهای خاص فعالیت می‌کنند و از سیاست‌های اصولی پشتیبانی و خدمات پس از فروش آن‌ها تبعیت می‌کنند.
 2. تعمیرکارانی که مستقل کار می‌کنند و به تعمیر یک و یا چند نوع کالا می‌پردازند.

امروزه با گسترش روزافزون استفاده از نرم‌افزارها در حوزه‌های مختلف مشاغل، نرم‌افزار حسابداری محک با ارائه افزونه‌ای کاربردی، برای ایجاد محیطی امن، جلب اعتماد مشتری، مدیریت اطلاعات مالی، نظارت دقیق بر عملکرد کارکنان و فرآیندهای تعمیر و همچنین ارائه گزارشات آماری و تحلیلی مناسب برای مدیران از فعالیت مجموعه، سعی دربرآوردن نیازهای مدیریتی تعمیرکارانی دارد که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند.

افزونه تعمیر و خدمات محک برای مراکز خدماتی که کار تعمیرات لوازم را انجام می‌دهند و نیاز به یک اتوماسیون برای مکانیزه کردن روال تحویل کالا از مشتری، انتقال به واحد تعمیر، انتقال به انبار، تست و کنترل کالا، محاسبه هزینه تعمیرات و تحویل کالا به مشتری و غیره را دارند بسیار مناسب است و باعث افزایش سرعت و دقت در ارائه خدمات می‌گردد، همچنین باعث رضایت مشتریان و برخورداری از کیفیت بالای پاسخ‌گویی در هر مرحله از تعمیرات می‌شود.

ویژگی‌های افزونه تعمیر و خدمات محک:

امکان ثبت اطلاعات دستگاه معیوب وارد شده:

 • شناسه پیگیری
 • مشخصات مشتری
 • زمان ورود و تحویل دستگاه
 • نام، مدل و سریال دستگاه
 • ایرادات عنوان‌شده توسط مشتری
 • لوازم جانبی همراه با دستگاه (مانند کیف، باتری، شارژر)

امکان اتصال آسان به نرم افزار حسابداری محک و چاپ انواع رسید و فاکتورها:

 • ثبت و صدور رسید دریافت دستگاه از مشتری
 • چاپ رسید شرکت از دستگاه دریافت شده از مشتری
 • امکان ثبت ارجاعدستگاه به تکنسین موردنظر

امکانات پنل مدیریتی:

امکان ” تکمیل اطلاعات تعمیر” دستگاه شامل:

 • قطعات مصرفی جهت تعمیر
 • خدمات صورت گرفته (مانند شستشو، تعویض، نصب ویندوز و …)
 • تعریف مشتریان (دفترچه تلفن) به‌صورت مجزا از لیست اشخاص محک
 • تعریف اطلاعات پایه مانند ایرادات و مشکلات، خدمات فنی، لوازم همراه

نمایش داشبورد مدیریت متشکل از:

 • تعداد دستگاه‌های وارد شده
 • میزان فروش قطعات مصرفی و میزان خدمات ارائه‌شده
 • گزارش عملکرد هر تکنسین
 • گزارش قطعات مصرفی
 • مبلغ کل هریک از خدمات ارائه‌شده و صورتحساب هر مشتری
 • پیگیری دستگاه‌های مربوطه
,

استفاده از تماس تلفنی برای توسعه کسب و کار با افزونه کالرآیدی

capture

برای آشنایی با افزونه کالرآیدی ابتدا بیایید دو موقعیتی که در تماس‌های تلفنی با شرکت‌ها و موسسات اتفاق می افتد بررسی کنیم.

حتما بارها اتفاق افتاده است که با شرکت یا موسسه‌ای تماس گرفته باشید و با یک مکالمه تکراری و طولانی مواجه شوید. درخواست خود را باید بارها و برای چندین نفر تکرار کنید و هرکس بعد از شنیدن آن، شما را به فرد دیگری پاس می‌دهد. همچنین زمانی که بالاخره موفق می‌شوید با کسیکه مسئول آن کار است صحبت کنید هیچ اطلاعی از سابقه شما در آن شرکت ندارد!!! اتفاق دیگری نیز که به‌احتمال زیاد رخ خواهد داد این است که فرد پاسخگو نداند شما مشتری جدید هستید و یا از مشتریان قدیمی، تابه‌حال از چه محصولات و خدماتی استفاده کرده‌اید و به چه چیزهای دیگری علاقه‌مند هستید. تمامی این‌ها اتفاقات آزاردهنده‌ای هستند که در اکثر تماس‌های تلفنی رخ می‌دهند.

حال بیایید موقعیت دیگری را تصور کنیم، شما با شرکت یا موسسه‌ای تماس می‌گیرید و دقیقا کسی که مسئول کار شماست پاسخ می‌دهد و به گرمی با شما صحبت می‌کند، دیگر نیاز نیست چندین بار درخواست خود را تکرار کنید. همچنین اطلاعات کاملی از سابقه شما در شرکت دارد و بر این اساس از علاقه‌مندی‌های شما نیز کاملا آگاه است و حتی قبل از اینکه درخواست خود را بیان کنید می‌تواند بسته‌هایی را به شما پیشنهاد دهد که دقیقا موردنیاز شماست. این‌چنین مکالمه‌ای برای مشتری خیلی لذت‌بخش خواهد بود.

ویژگی‌های افزونه کالرآیدی:

همان‌طور که مشاهده کردید با یک اصلاح کوچک در نحوه پاسخ‌گویی می‌توان میزان رضایت مشتریان را به مقدار زیادی افزایش داد. افزونه کالرآیدی محک این کار را به‌راحتی برای شما انجام می‌دهد، افزونه کالرآیدی باقیمتی مناسب بر روی نرم افزار حسابداری شما نصب می‌گردد و به‌راحتی می‌تواند میزان فروش شرکت شما را چندین برابر کند. این افزونه باهدف بهبود ارتباطات فروش، افزایش سطح فروش و وصول بهتر مطالبات مشتریان در هنگام تماس‌های تلفنی ورودی طراحی‌شده است. امکانات این افزونه عبارت‌اند از: نمایش یک پرونده کامل از فرد تماس‌گیرنده (نام تماس‌گیرنده، مانده‌حساب، میزان فاکتور فروش‌های ثبت‌شده، اطلاعات آخرین فاکتور فروش، میزان چک‌های پاس نشده، میزان چک‌های برگشتی، کالاهای پرفروش مشتری، آخرین کالاهای فروش رفته به مشتری، ثبت هم‌زمان فاکتور فروش برای مشتری، نمایش اطلاعات شخصی مشتری و هشدار تاریخ تولد مشتری، ثبت یادداشت برای مشتری و …)

به‌عنوان مثال زمانی که مشتری با شما تماس می‌گیرد توسط افزونه کالرآیدی سریعا اطلاعات مشتری در نرم افزار مشخص می‌گردد و با توجه به سابقه مشتری، تلفن به مسئول موردنظر برای پاسخ‌گویی وصل می‌گردد. حال می‌توان با توجه به خریدهای قبلی مشتری از او درباره تمدید خدمات و یا ارائه پیشنهادهای ویژه سوال پرسید. با توجه به گزینه هشدار تاریخ تولد مشتری حتی می‌توان تولد مشتری را نیز به او تبریک گفت و غافلگیر کرد و این‌گونه مشتریان را به شرکت یا موسسه خودمان وفادار کرد.

,

تنظیم معاملات فصلی دارایی توسط نرم افزار حسابداری محک

mahak-tax2

دو روش برای ثبت و ارسال اطلاعات معاملات فصلی در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور پیش‌بینی شده‌است.

 • روش برخط (online):

برای این دسته از مودیان گرامی با ورود به سامانه، امکان ثبت هر یک از فرم‌های زیر برحسب نوع اطلاعات فراهم می‌باشد. آموزش تصویری این بخش را بطور کامل در این بخش بخوانید.

 • روش غیر برخط(offline) :

مودیانی که از سیستم‌های رایانه‌ای خرید و فروش استفاده می‌نمایند، می‌توانند در سامانه اینترنتی سازمان امور مالیاتی قالب مورد نظر این سازمان را با هماهنگی متخصصین مربوطه به ویژه تولیدکنندگان این گونه نرم‌افزارها به طور مستقیم از سیستم کامپیوتری خود دریافت و در قالب مذکور وارد (Import ) نمایند، و با استفاده از نرم افزار کنترلی و ارسال اطلاعات با اتصال به شبکه اینترنت مبادرت به ارسال اطلاعات به طور یکجا نموده و رسید دریافت نمایند.

نرم‌افزار حسابداری محک با رابط کاربری بسیار ساده و زیبا این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که به سادگی صورت معاملات فصلی خود را تهیه و برای اداره امور مالیات ارسال نمایند.

تهیه لیست:

با ورود به نرم‌افزار حسابداری محک پنل کاربری این نرم افزار را مشاهده می‌کنید. در این قسمت می‌توانید از زبانه امکانات خروجی عملکرد خرید و فروش فصلی را انتخاب کنید.

mahak-tax1

در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید نوع فاکتور را با توجه به خرید و فروش، فقط خرید و فقط فروش مشخص کنید و همچنین باید فصل موردنظر خود را نیز انتخاب کنید، با توجه به فصلی که انتخاب می‌کنید تاریخ نیز مشخص می‌شود.

mahak-tax2

حال در زبانه‌های وسط صفحه با توجه به معاملات خود اطلاعات مربوط به هر بخش را بصورت کامل وارد نمایید. بعد از تکمیل اطلاعات با زدن دکمه “انتقال اطلاعات” در پایین صفحه باید آن‌ها را در قالبی مشخص ذخیره و برای اداره مالیات ارسال کرد.

mahak-tax3

بعد از زدن گزینه انتقال اطلاعات صفحه‌ای باز می‌شود که در آن باید اطلاعات کامل خود را وارد کنید. سپس لیست فصلی ایجاد شده را در مکانی مشخص ذخیره کنید.

ارسال لیست:

پس از تهیه لیست صورت معاملات فصلی باید آن را برای اداره مالیات ارسال کنید. ابتدا نرم‌افزار گزارش فصلی خرید و فروش اداره مالیات (TTMS) را اجرا کرده و در قسمت انتخاب فایل، فرمت ذخیره شده توسط نرم افزار حسابداری محک را انتخاب کنید.

mahak-tax4

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، می‌توانید در این قسمت نیز اطلاعات واردشده رو تکمیل و ویرایش کنید و بعد از حصول اطمینان از کامل بودن اطلاعات زبانه عملیات را انتخاب کرده تا اطلاعات را ارسال نمایید.

mahak-tax5

در این قسمت اطلاعات هر بخش(خرید، فروش و پرداخت قرارداد) را باید بصورت جداگانه ارسال کنید، هنگام بررسی اطلاعات در صورت بروز مشکل و خطا در ثبت اطلاعات، نرم‌افزار مشکل را تشخیص داده و به شما می‌گوید. شما باید مجددا به زبانه انتخاب فایل رفته و آن را برطرف نمایید و دوباره برای ارسال اطلاعات اقدام کنید.

mahak-tax6

پس از تایید شدن بررسی داده‌ها مختصری از اطلاعات را در بالای صفحه به شما نشان می‌دهد. حال با زدن دکمه “ارسال اطلاعات/تحویل سی‌دی به سازمان” نام کاربری و  کلمه عبور خود وارد نمایید تا اطلاعات شما بصورت کامل ارسال گردد.

فیلم آموزشی کامل نحوه تهیه و ارسال معاملات فصلی توسط نرم افزار حسابداری محک را تماشا کنید.