,

راهنمای اتصال درگاه بانک به فروشگاه اینترنتی

%d8%af%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d9%86%da%a9

زمانی که ما از یک فروشگاه صحبت می‌کنیم چیزی که در ذهن تداعی می‌شود واژه “فروش” است و فروشگاه هم محلی برای فروش می‌باشد. پس فروشگاه اینترنتی محیطی مجازی برای فروش کالا و ارائه خدمات به مشتریان است، این مشتریان درواقع بازدیدکنندگان سایت ما هستند که از طریق سایت با کالا و خدمات ما آشنا شده‌اند و قصد خرید دارند. برای اینکه فروش آنلاین یا اینترنتی داشته باشیم باید از درگاه بانک برای پرداخت اینترنتی نیز استفاده کنیم تا مشتریان بتوانند مبلغ موردنظر را برای دریافت کالا و خدمات خود بپردازند.

درگاه بانک

به‌طورکلی از ۲ طریق می‌توان به درگاه‌های بانکی متصل شد:

 • روش مستقیم: در این نوع پرداخت، کاربر بعد از مشاهده صورت‌حساب و تائید آن مستقیما به درگاه بانکی که ما به‌عنوان فروشنده با آن کار می‌کنیم، منتقل می‌شود و هزینه را می‌پردازد. سپس این هزینه به‌طور مستقیم و بدون کسر هزینه‌ای به‌حساب ما واریز می‌گردد. (مانند درگاه‌ بانک ملت، پاسارگاد و …)
 • روش غیرمستقیم: در این روش کاربر برای پرداخت هزینه ابتدا به درگاه واسطه (مانند زرین پال، آرین پال و …) متصل می‌گردد و سپس از آنجا وارد درگاه‌های اصلی بانک می‌شود و هزینه را به‌حساب این شرکت‌های واسطه می‌پردازد. این هزینه با کسر درصدی به‌عنوان کارمزد به‌حساب فروشنده واریز می‌شود. معمولا از این روش زمانی که نمی‌توانیم از درگاه‌های بانک اصلی استفاده کنیم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نحوه دریافت درگاه

شرایط دریافت درگاه بانک اصلی با توجه به بانک موردنظر متفاوت است. ولی یک سری از شرایط بین اکثر آن‌ها یکسان است که این شرایط عبارت است از:

 • داشتن وب‌سایت آماده جهت فروش اینترنتی
 • رعایت قوانین عمومی و قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران
 • داشتن نماد اعتماد الکترونیک (که در مقاله‌ای جداگانه، دریافت این نماد را شرح داده‌ایم)
 • نداشتن منع فعالیت ازنظر نظام بانکی کشور
 • داشتن حساب متمرکز در بانک موردنظر

به‌علاوه ارائه مدارک شناسایی و همچنین مجوزهای موردنیاز برای کسب‌وکار برای دریافت درگاه بانک موردنیاز است. به دست آوردن برخی از شرایطی که در بالا ذکر شد مانند نماد اعتماد به‌راحتی مقدور نیست و هرکسی نمی‌تواند آن را دریافت کند به همین دلیل از درگاه‌های غیرمستقیم استفاده می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های درگاه‌های غیرمستقیم انتخاب درگاه بانک می‌باشد، به این صورت که بعد از ورود به درگاه شرکت واسطه می‌توان درگاه بانکی دلخواه خود را انتخاب کرد و پرداخت را انجام داد زیرا انتخاب بانک به تعداد زیادی وجود دارد.

روند دریافت درگاه از شرکت‌های واسط بدین‌صورت است که باید در ابتدا وارد سایت این شرکت‌ها شد و سپس ثبت‌نام را در آن‌ها انجام داد، پس از تائید شدن ایمیل باید مدارک موردنیاز که هر شرکتی برای ارائه درگاه نیاز دارد، ارسال شود. پس از تائید مدارک و اطلاعات توسط کارشناسان شرکت، شماره و اطلاعات درگاه برای گذاشتن روی سایت تحویل داده می‌شود.

در شرکت‌های واسطه با توجه به نوع قرارداد و خدماتی که انتخاب کرده‌اید میزان کارمزدی که از شما کسر می‌شود متغیر است و این میزان زیر ۵% می‌باشد. همچنین مدت‌زمانی که بعد از تراکنش پول از شرکت به‌حساب شما واریز می‌گردد به شرکت و قرارداد انتخابی شما بستگی دارد و به طور میانگین ۳ روز و یا کم‌تر است.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله شما را با انواع درگاه‌ها و نحوه دریافت آن‌ها آشنا کنیم و همچنین در جهت انتخاب نوع درگاه موردنظرتان شما را یاری داده باشیم.

,

نحوه دریافت نماد اعتماد برای کسب‌وکارهای اینترنتی

1%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%af

یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می‌باشد که این امر با دریافت نماد اعتماد الکترونیک توسط شرکت ارائه دهنده کالا و خدمات میسر میگردد. با توجه به بررسی‌های انجام‌گرفته، مهم‌ترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب‌وکارهای اینترنتی به شرح ذیل می‌باشند:

 • کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه‌شده.
 • شناسایی مالک کسب‌وکار و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال.
 • گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
 • واضح بودن روند برگرداندن کالا و بازپس‌گیری پول.
 • محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
 • تائید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد.

طبق مطالعات انجام‌شده تائید کسب‌وکار اینترنتی توسط یک موسسه و مرکز ثالث، بیشترین تأثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب‌وکار اینترنتی را دارد. در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوءاستفاده شود، می‌تواند برای شکایت از کسب‌وکار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیرساخت‌های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب‌وکارهای اینترنتی را بر عهده دارد.

۱) نماد اعتماد الکترونیک چیست؟

نماد اعتماد الکترونیک نشانه‌ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادرشده و به کسب‌وکارهای مجازی (کسب‌وکار اینترنتی و موبایل) مجاز باهدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن‌ها اعطا می‌گردد؛ این نماد پس از بررسی درگاه‌ (وب‌سایت) و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می‌گردد. ستاره‌های موجود بیشتر در نماد اعتماد الکترونیک نیز نشان‌دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد و‌ب‌سایت است.

در حال حاضر نماد یک ستاره و دوستاره اعطا می‌گردد. درصورتی‌که متقاضی دریافت نماد دوستاره یا پروانه کسب هستید، اخذ گواهی SSL اجباری است.

۲) چه مراحلی برای دریافت نماد اعتماد وجود دارد؟

مراحل به‌طور خلاصه عبارت‌اند از:

 • ثبت‌نام
 • تکمیل اطلاعات (احراز اطلاعات هویتی)
 • افزودن کسب‌وکار
 • تأییدیه فنی
 • احراز صحت اطلاعات کسب‌وکار (احراز آدرس محل فعالیت، شماره تماس کسب‌وکار اینترنتی و احراز آدرس پست الکترونیکی)
 • تکمیل فرم نظرسنجی
 • بررسی چک‌لیست الزامات نماد اعتماد الکترونیکی
 • بررسی مدارک فیزیکی
 • اعطای نماد
 • درج کد مجوز بروی سایت

۳) مدارک موردنیاز برای دریافت نماد اعتماد چیست؟

متقاضیان حقیقی:

 • تصویر مجوز فعالیت (در صورت وجود)
 • تعهدنامه شخصیت حقیقی

متقاضیان حقوقی (تجاری / غیرتجاری):

 • تصویر آگهی روزنامه رسمی
 • تصویر اصل اساسنامه
 • آگهی آخرین تغییرات آدرس (در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات اسامی اعضای هیئت‌مدیره (در صورت وجود)
 • آگهی آخرین تغییرات موضوع فعالیت شرکت (در صورت وجود)
 • تعهدنامه شخصیت حقوقی
 • تصویر پروانه / مجوز فعالیت

متقاضیان دولتی:

 • تصویر نامه در سربرگ رسمی سازمان با امضای مقام مسئول مربوطه مبنی بر تعلق وب‌سایت به دستگاه دولتی مزبور

با مراجعه به آدرس  http://reg.enamad.ir، بخش درخواست نماد اعتماد نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام فرمایید.

با توجه به زمانی که صرف احراز آدرس و شماره تماس محل فعالیت کسب‌وکار اینترنتی، خودآزمایی و استعلام صلاحیت فردی متقاضیان از اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا می‌گردد،‌ درصورتی‌که متقاضی در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص اعلامی از سوی ارزیابان اقدام نماید، ظرف مدت یک هفته الی ۱۰ روز نماد اعتماد الکترونیکی اعطا خواهد شد.

۴) پس از دریافت نماد اعتماد، چه اطلاعاتی درباره کسب‌وکار اینترنتی مربوطه در پروفایل وی نمایش داده می‌شود؟

در صورت احراز شرایط دریافت نماد اعتماد و اخذ این مجوز، اقلام اطلاعاتی زیر به‌صورت عمومی در پروفایل شما در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد: نام کسب‌وکار، آدرس وب‌سایت، وضعیت اعتبار نماد اعطاشده، نام صاحب‌امتیاز، آدرس کسب‌وکار، تلفن ثابت و پست الکترونیکی.

۵) برای تمدید مدت اعتبار نماد چه اقدامی باید انجام شود؟

اعتبار مجوز نماد یک‌ساله بوده و پیش از اتمام مهلت آن، می‌بایست اطلاعات فرم ثبت‌نام خود را به‌روز نمایید. همچنین پرونده را از طریق پنل کاربری خود جهت تمدید ارسال کنید. درصورتی‌که وب‌سایت موردنظر تخلفی در مدت اعتبار نماد نداشته باشد و در مهلت مقررشده از طرف مرکز اختلافات کسب‌وکار خود را با مصرف‌کنندگان حل کرده باشد همچنین درزمان تمدید نماد فعالیت کسب‌وکار بدون اطلاع به مرکز تغییر نکرده باشد و مخالف قوانین مدون جمهوری اسلامی ایران (مرتبط با کسب‌وکارهای اینترنتی) نباشد. توسط کارشناسان در موعد مقرر تمدید اعتبار صورت می‌گیرد در غیراینصورت ممکن است نماد به مدت یک سال تمدید نگردد و از صاحب‌امتیاز نشانه نماد تعهدنامه مجدد اخذ گردد.

در این مقاله به چگونگی دریافت نماد اعتماد الکترونیک پرداختیم و به پرسش‌هایی نیز پاسخ دادیم، برای نحوه راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی و متصل کردن آن به درگاه‌های پرداخت آنلاین منتظر مقالات بعدی ما باشید.

,

انتشار مجله داخلی محک-شماره ۱

مجله محک

انتشار نسخه الکترونیکی مجله داخلی محک شماره۱

پس از انتشار مجله داخلی محک و استقبال کارکنان و نمایندگان از مجله منتشر شده، بر آن شدیم تا مجله داخلی محک را پس از انتشار به صورت الکترونیکی در اختیار مشتریان و مخاطبان محک قرار دهیم. به همین جهت نسخه شماره ۱ مجله را در سایت و شبکه‌های اجتماعی محک منتشر کرده و امیدواریم از خواندن مطالب آن لذت ببرید.

لیست سرفصل‌های مجله محک، شماره ۱

۱- اولین دورهمی سال ۹۵ دفتر تهران

۲- سیستماتیک کردن راه رسیدن به اثربخشی سازمانی

۳- نماینده مشتری مدار فصل زمستان و سال ۱۳۹۴

۴- عوامل موثر در رتبه سایت‌ها

۵- ده اصل اساسی فروش که اکثرا فراموش می‌شوند

۶- راه رفتن سگ بر روی آب

۷- ارائه محصولات جدید محک در آخرین ماه سال

۸- راه تویوتا در بازاریابی و فروش

۹- اثربخشی در سازمان‌های یادگیرنده

۱۰- ایران‌شناسی با محک (استان خراسان جنوبی)

۱۱- ثبت لبخند رضایت مشتری

لطفا نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مجله الکترونیکی محک را در بخش تماس با ما قرارداده و ما را در هرچه بهتر شدن مجله یاری نمایید.

,

ویژگی‌های یک نرم افزار حسابداری خوب چیست؟

foroshgahi3

 

یک نرم افزار حسابداری قلب بخش مالی یک کسب و کار و سازمان محسوب می‌شود. بنابراین ضروری است برای کسب و کار و سازمان خود نرم افزار حسابداری را برگزینید که بیشترین تطابق را با نیازهای کسب و کار شما دارد.

در نوشتار زیر، ۸ ویژگی یک نرم افزار حسابداری خوب را مرور می‌کنیم:

 1. گزارش گیری و تحلیل

اطلاعات در دنیای کسب و کار پر رقابت امروز، منبع قدرت سازمان‌ها محسوب می‌شود. همین یک دلیل کافیست تا شما به دنبال برنامه حسابداری باشید که توانمندی‌های تحلیلی و گزارشگیری بالایی داشته باشد تا بتوانید انواع تحلیل‌های اطلاعاتی را صورت داده و عملکرد خود را بسنجید.

 1. محیط گرافیکی

حسابداری یک فعالیت مبتنی بر اعداد است. با استفاده از نمادهای گرافیکی نظیر چارت‌ها و نمودارها، می‌توانید روندهای مالی خود را بهتر ارائه دهید، حال آنکه اعداد به تنهایی نمی‌توانند چنین عملکردی داشته باشند. نمایش اعداد نامفهوم در قالب چارت و نمودار، فهم بهتر اطلاعات را موجب خواهد شد.

 1. سرعت ، سهولت و سادگی در استفاده

در حالی که سرعت عملکرد یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک نرم‌افزار حسابداری تلقی می‌شود، نباید سادگی و سهولت استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری را نیز از یاد برد!

 1. پشتیبانی شرکت ارائه دهنده

زمانی اهمیت پشتیبانی را درک خواهید کرد که نرم افزار شما دچار مشکل شود. یک نرم‌افزار حسابداری مناسب باید از پشتیبانی شرکت ارائه دهنده آن نیز برخوردار باشد. نحوه ارائه خدمات پشتیبانی از سوی شرکت‌های ارائه کننده نرم‌افزار حسابداری در انتخاب آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 1. قابلیت گسترش

کسب و کار شما ممکن است علاوه بر اندازه، از نظر حوزه فعالیت نیز گسترش یابد. بنابراین نرم افزار حسابداری شما باید قابلیت افزودن ماژول‌های مختلف را داشته باشد تا بتوانید ویژگی‌های مورد نظر خود را به نرم افزار خود اضافه نمایید.

 1. امنیت

اگر به دلیل آسیب پذیری نرم افزار، اطلاعات شما از بین بروند، شما خسارات جبران ناپذیری متحمل خواهید شد. بنابراین در زمان خرید نرم افزار حسابداری، از فروشنده در مورد ویژگی‌های امنیتی نرم افزار مورد نظر و اینکه چطور این نرم افزار حسابداری می‌تواند با فایروال‌ها و آنتی ویروس سیستم شما کنار بیاید، سؤال کنید.

 1.  بروز رسانی‌های خودکار

 استفاده از یک نرم افزار قدیمی، دقیقاً شبیه به خوردن غذای تاریخ مصرف گذشته است! شاید موقتاً به درد بخورد، اما در دراز مدت شما را نابود خواهد کرد!

قوانین مالیاتی و مقررات مالی در گذر زمان تغییر می‌کنند پس ضروری است که از نرم افزاری استفاده کنید که با ارائه بروزرسانی های خودکار، آخرین تغییرات ضروری را اعمال کند.

 1. مقیاس پذیری:

با صرف تلاش فراوان و البته کمی چاشنی شانس، کسب و کار شما به مرور زمان بزرگ و بزرگتر خواهد شد. آیا نرم افزار حسابداری شما توانایی سازگاری با این شرایط را دارد؟ به دنبال نرم افزار حسابداری باشید که قابلیت مقیاس پذیری داشته باشد! به این معنی که در صورت رشد داده‌ها و تراکنشات مالی کسب و کارتان، بتواند از عهده پردازش تراکنشات بیشتر برآید.

 

,

چگونه کسبه می‌توانند کارشان را به‌روز کنند و از هم‌صنفان خود جلو بزنند؟

improve-your-business
 • چگونه می‌توان رضایت مشتریان از کسبه را بیشتر کرد؟

هر کاسبی باید بداند درچه زمانی چه کالایی را به چه میزان عرضه کند و این سوال زمانی به درستی پاسخ داده می‌شود که کسبه اطلاعات روند بازارشان در گذشته را داشته و از میزان بدهی،سرمایه و نقدینگی کسب وکارشان به صورت مستمر آگاه باشند، بنابراین اگر سیستمی در هر لحظه این اطلاعات را اختیارشان قرار دهد، کسبه می توانند بفهمند در چه زمانی چه کالایی بهتر است عرضه شود و حتی در پی سودآوری بیشتر از مشتریان و کالاهای جدید برآیند، به عبارت دیگر نه‌تنها مشتریان فعلی خود را راضی نگه می‌دارند، باعث می‌شوند تا مشتریان جدیدی وارد کسب وکارشان شوند.

 

 • چگونه می‌توان با مدیریت انبار باعث سودآوری بیشتر کسب و کار شد؟

برای جلوگیری از خواب سرمایه و یا برعکس خالی بودن انبار، کسبه می‌توانند با استفاده از سیستم‌های نوین حسابداری، اطلاعات دقیق و به‌روزی از میزان کالایی که در انبارهایشان موجود است داشته باشند و براساس این اطلاعات تصمیمات صحیحی را برای آینده بگیرند. به عنوان مثال کدام محصول در چه زمانی چه میزان تقاضایی خواهد داشت و از آنجایی که در این سیستم‌های حسابداری نوین، اطلاعات تماما ثبت می‌شود، در نهایت مرجع تصمیم‌گیری‌های درستی نیز خواهند شد.

 

 • چگونه می‌توان از اصطلاح ” فلان کاسب، بد حساب است! ” جلوگیری کرد؟

در واقع مشتریان به دلیل آنکه به نقدینگی کسبه اعتماد ندارند، ایشان را بدحساب تلقی می‌کنند، اما “نه”، آن کاسب محترم، بدحساب نیست. اگر او با استفاده از سیستمی زمان‌بندی خرید/فروش خود را اصلاح کند و اطلاعات درستی از سیستم مالی/حسابداری داشته باشد، روابط موثرتری با همکارانش خواهد داشت.

 

 • چگونه می توان از درگیر شدن کسبه و اتلاف وقتشان در مسائل تکراری و خسته‌کننده مالی جلوگیری کرد؟

معمولا در انتهای دوره مالی، پیچیدگی سیستم های مالی/حسابداری باعث سردرگمی کسبه می‌شود، بنابراین اگر به صورت مستمر این اطلاعات در درون سیستمی قرار گیرد که خود محاسبه آنها را انجام دهد، در وقت و انرژی کسبه صرف‌جویی فراوانی خواهد شد.

 

ما با طرح سوال و جواب های فوق سعی کردیم که به شما بگوییم که اگر قصد دارید در برابر همکاران هم‌صنف خود از نظر جنبه های اقتصادی و روانی پیشی بگیرید حتما نیاز به یک سیستم حسابداری کامل و همچنین با کاربری، آموزش و یادگیری ساده دارید.

سادگی فاکتور بسیار مهمی است که یک نرم افزار حسابداری با استفاده از آن می‎تواند رویکرد و طعم جدیدی از برخورد با مسائل مالی که در گذشته سخت تلقی می‌شدند را ارائه دهد.

عملا این فرضیه حتمی است که در آینده نزدیک تمام کسبه از سیستم‌های نوین حسابداری بهره خواهند برد اما مسئله این است که به میزانی که کاسبان زودتر خود را به روز کنند، سریع تر نیز از ضررهای مالی و روانی سیستم‌های سنتی حسابداری جلوگیری کرده و به سودآوری بیشتری دست پیدا خواهند کرد.

,

چطور یک نرم‌افزار حسابداری باعث سوددهی کسب‌ و کار شما می‌شود؟

%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c

نرم افزارهای حسابداری(Accounting Software)، مدت‌هاست که جای خود را در بین مدیران کسب و کارها، باز کرده‌اند و شاید بتوان به جرات گفت که نرم افزارهای حسابداری و مالی هر سازمان، جزو اولین نرم افزارهایی هستند که به یک سازمان وارد می‌شوند!

بر این اساس، بیایید به گوشه‌ای از عوایدی که با استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری نصیب شما و کسب و کارتان می‌شود، نگاهی بیندازیم:

صرفه‌جویی در زمان :

استفاده از یک نرم افزار حسابداری یکپارچه که اطلاعات کالا، مشتریان و کارکنانتان را پردازش و ذخیره کند، کمک شایانی به بالا رفتن راندمان کسب و کار شما می‌کند. شما یک بار اطلاعات را وارد می‌کنید و هر تعداد بار که خواستید می‌توانید از نرم افزار گزارش‌های مختلف بگیرید. نرم افزار حسابداری به عنوان مغز متفکر کسب و کار شما، بسیاری از کارهایی که قبلاً درگیر آن بودید را از دوش شما برمی‌دارد!

 
ثبت و پردازش دقیق اطلاعات:

ثبت کامل اطلاعات و رویدادهای مربوط به کالا، پرسنل و مشتریان توسط نرم افزار حسابداری، در نهایت منجر به افزایش شفافیت در امور کسب و کار شما خواهد شد. این شفافیت اطلاعاتی به شما در روند تصمیم‌گیری‌های کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

یادآوری موعدهای مهم:

با ثبت دقیق همه رویدادها در نرم افزار، دیگر مشکل برگشت‌خوردن چک‌های خود را تجربه نخواهیدکرد! نرم افزار حسابداری شما، تاریخ چک‌های دریافتی و پرداختی شما را در موعد مقرر به شما یادآوری خواهدکرد و به این ترتیب یکی از بزرگترین دغدغه‌های شما را برای همیشه حل خواهد کرد!

 

گزارش‌های در لحظه:

از آنجایی که تمام رویدادهای کسب و کار شما در نرم افزار حسابداری ثبت می‌گردد، بنابراین در هر لحظه که اراده کنید می‌توانید انواع و اقسام گزارشات تفصیلی را از نرم افزار خود تحویل بگیرید. فاکتور فروش، تعداد مشتریان، موجودی کالا، تعداد خرید هر مشتری، میزان خرید هر مشتری، قیمتی که در خریدهای قبلی به یک مشتری خاص ارائه شده است و صدها نوع گزارش دیگر، جزو گزارش‌های متعددی هستند که در هر لحظه و بازه زمانی که بخواهید، نرم افزار در اختیار شما می‌گذارد!

 

سخن پایانی:

فراموش نکنید که سودآوری کسب و کار شما نتیجه کسر هزینه‌ها از درآمدهای شماست. سیستم گزارش‌گیری که در نرم افزارهای حسابداری وجود دارد این امکان را به شما می‌دهد که از طریق تحلیل زمان و میزان فروش انجام گرفته هر کالا، به شناخت بیشتری از نیازهای مشتریان خود دست یابید و در نتیجه میزان فروش و درآمد خود را افزایش دهید!

همچنین نرم افزارهای حسابداری با کاهش هزینه‌های شما از طریق نیاز به تعداد نیروی کمتر، کاهش زمان ثبت اطلاعات و گزارش‌گیری، شفافیت و یکپارچگی اطلاعاتی، منجر به کاهش ریسک کسب و کار شما شده و در نتیجه راه سودآوری کسب و کار شما را هموار می‌کنند.

آنچه که از نظر گذشت، برخی از کارکردهای یک نرم افزار حسابداری برای افزایش سوددهی کسب و کارتان بود. به نظر شما چنین نرم افزاری چه کمک دیگری می‌تواند به سودآوری شرکت شما بکند؟

چگونه کار کنیم اما خسته نشویم؟

چگونه کار کنیم اما خسته نشویم؟

به طور معمول انسان هایی که به دنبال موفقیت هستند سخت کار می‌کنند تا به نتیجه‌ی دلخواه خود برسند اما همانطور که می‌دانید آنهایی که موفق شده‌اند تعدادشان بسیار کمتر از انسان هایی است که سخت کار کرده‌اند! چرا که آنان می‌دانستند چطور کار کنند اما خسته نشوند. آنها می دانند که چگونه در کار خود تعادل ایجاد کنند به طوری که بهره وری خود را افزایش دهند.

در ادامه برای شما اینفوگرافیکی را آماده کرده‌ایم که در آن ۸ نکته طلایی نهفته است، از این اینفوگرافیک دیدن فرمایید و نکات آن را به خاطر بسپارید.

چگونه کار کنیم اما خسته نشویم؟

چگونه پول خود را پس انداز کنیم؛ ۷ راهنمایی طلایی برای مدیریت دخل و خرج

چگونه پول خود را پس انداز کنیم؛ 7 راهنمایی طلایی برای مدیریت دخل و خرج

گاهی اوقات شروع پس انداز و مدیریت هزینه ها بسیار سخت است. یافتن راهی برای ذخیره پول  و اجرا و ادامه‌ی آن نیز سخت به نظر می رسد. اما با این حال اگر از روش درست وارد شوید، به طور حتم می‌توانید به اهداف خود برسید. در ادامه ما ۸ راهنمایی قدم به قدم آماده کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد یک طرح پس انداز مالی برای خود اجرا نمایید، به طوری که بعد از اجرای آن خودتان هم شگفت زده خواهید شد که چگونه پول هایتان اضافه آمده است در حالی که تا قبل از این چنین چیزی امکان پذیر نبوده است.

 

 ۱- مخارج خود را ثبت کنید

اولین قدم برای اینکه بدانید چگونه پول‌های خود را پس انداز کنید این است که بدانید چقدر خرج می‌کنید؛ برای یک ماه کامل، تمامی مخارج خود را ثبت نمایید. این بدان معناست که شما حتی باید پولی که برای کرایه تاکسی، خرید روزنامه و یا یک قهوه پرداخت می‌کنید را نیز ثبت کنید. بهترین روش آن است که ابتدا دسته بندی‌های مختلفی ایجاد کرده و هزینه‌های یک ماه را به طور کامل در آن بیاورید. برای مثال دسته‌ی خودرو،  مواد غذایی و … . و داخل آن به صورت دقیق هزینه‌ها را به صورت جزئی ثبت کنید. برای راحتی می توانید از اپلیکیشن و نرم افزار ها استفاده کنید. اپلیکیشنی مانند کیف پول محک دقیقا این موارد را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در هر لحظه و در هر جا بتوانید هزینه‌های خود را ثبت نمایید.

۲- بودجه ای برای خود در نظر بگیرید

حال که شما می‌دانید که در یک ماه چه مقدار باید خرج کنید، می‌توانید یک سقف بودجه برای خود در نظر بگیرید. خرج‌های خود را تا جایی ممکن محدود کنید و یک مقدار از بودجه خود را برای موارد ضروری در نظر بگیرید و آن را پس اندازه کنید. به خاطر داشته باشید بعضی از هزینه ها هستند که در هر ماه صورت نمی‌گیرند، برای مثال بررسی موتور خودرو در هر ماه انجام نمی شود و این پس اندازه ضروری برای اینگونه موارد لازم است.

۳- طرح صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز

حال که هزینه های خود را می دانید و سقف بودجه شما نیز مشخص است می توانید ۱۰ تا ۱۵ درصد از درآمد خالص خود را ذخیره کنید. اگر بودجه شما با خرج هایتان همخوانی ندارد و بودجه تان کم آمده است به مرحله اول باز گردید و از خرج های ماهانه خود کم کنید. برای مثال از هزینه ای که برای سرگرمی ها در نظر گرفته اید و یا خرید مواد غذایی تا جایی ممکن بکاهید. بررسی کنید که آیا می‌توانید مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را ارزان تر خرید کنید.

۴- هدفی برای ذخیره پول هایتان در نظر بگیرید

تنظیم هدفی برای ذخیره پول هایتان بسیار ساده تر از شروع پس انداز است. برای خود هدفی در نظر بگیرید و زمانی برای رسیدن به آن مشخص کنید. می‌توانید یک برنامه کوتاه مدت ۱ تا ۳ ساله در نظر بگیرید که در طول آن میزان معینی پول برای خود پس انداز کنید.

 • شروع برنامه ریزی برای ساخت یک صندوق پس اندازه که از طریق آن بتوانید هزینه های ۶ ما تا ۱ سال از زندگی خود را تامین کنید( برای زمان هایی ضروری، مثال از دست دادن شغل)
 • ذخیره پول هایتان برای یک تعطیلات و مسافرت
 • پس انداز برای خرید یک خودرو

اهداف بلند مدتی را نیز می توانید برای خود داشته باشید، برای مثال اگر فرزندی دارید میتوانید هدف از پس انداز را فرستادن آن به دانشگاه بدانید و یا خرید یک خانه خوب برای آینده و یا حتی استفاده از پول های خود در دوران بازنشستگی!

 

۵-اولویت ها را انتخاب کنید

به طور حتم همه مردم اهداف مشترکی از پس اندازه پول‌های‌شان ندارند. بنابراین تصمیم با شما خواهد بود که کدام هدف را در اولویت خود قرار دهید تا به آن دست پیدا کنید. در این مسیر شما باید تعیین کنید که در بازه زمانی معینی به چه میزان پول احتیاج دارید و برنامه ریزی دقیقی کرده تا در آن مدت به آن دست پیدا کنید. تا جایی ممکن روی داشته هایتان برنامه ریزی کنید و برنامه ریزی روی مواردی که در حال حاضر وجود ندارند رو به آینده موکول کنید. ممکن است هدف شخصی از پس انداز راحتی در دوران بازنشستگی باشد و برای شخصی دیگر خرید یک خانه و یا خودرو.

 

۷- میزان رشد پس اندازه خود را تماشا کنید

هر ماه میزان رشد پس اندازه خود را بررسی و زیر نظر بگیرید. این موضوع نه تنها باعث کمک به ادامه اجرای طراح پس انداز می شود بلکه می تواند کمک کند تا مشکلات پیش بینی نشده را رفع کنید. حتی شاید متوجه شوید که می توانید به سرعت و مقدر بیشتری از پول خود را ذخیره کنید.

در نهایت شما با اپلیکیشن کیف پول محک میتوانید بودجه و هزینه های شخصی و خانواده ی خود را ثبت و مدیریت کنید. این اپلیکیشن به صورت رایگان ازکافه بازار برای اندروید و اپل استور برای آی او اس قابل دریافت است.

 

 منبع: bankofamerica

۸ قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

8 قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

کسب و کار شما به عنوان یک کارآفرین می تواند همانند چیزی باشد که شمشیر شما را تیز کند و اراده و تعهدتان را برای برای دسترسی به اهداف بزرگ نمایش دهد. پس از شروع اولین کسب و کارم و سپری کردن ماه هایی پر از شکست و در نهایت پیدا کردن فرمولی که موجب افزایش مشتری و نتایج می‌شد، خیلی مشتاق شدم که شرکتم را به سطح بالاتری برسانم.

مهم نیست که نوع کسب و کار شما چیست، همین حالا زمان آن است که مسیر خود را جدا از آنچه “محبوب” یا “منطقی” است مشخص کنید و بازار کسب و کارتان را گسترش دهید و به تسخیر خود دربیاورید.

در ادامه مهمترین قدم های ممکن برای گسترش شرکت شما آورده شده است. با نرم افزار حسابداری محک همراه باشید.

 

۱-تمام تلاش‌تان را بکنید

میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفتان دارد بیشتر و بیشتر خواهد بود، پس خود و تیم کاری‌تان را آماده کنید و به آنها آموزش بیشتری دهید، تا ثبات بیشتری داشته باشید.

 

۲-به جای فکر کردن به مشکلات، به راه حل فکر کنید

مشکلات فرصت‌های شما هستند، اگر به آنها اینگونه نگاه کنید. به جای دوری کردن از مشکلات باید  برای شناسایی آنها زمان صرف کنید، آنها را حل کنید و از آنها یا هر مشکلات دیگری در آینده درس بگیرید.

 

۳-خود را با تغییرات جدید وفق دهید

در اقتصاد نوین استراتژی‌های قدیمی کارا نیستند. “غیر عادی های کسب و کار” گاهی عادی هستند. باید خود را برای چالش های جدید آماده کنید.

 

۴-کارهایی که در عمل عادی نیستند را انجام دهید

ببینید تمامی رقبایتان چه کارهایی را انجام می‌دهند، سپس شما دقیقا  عکس آن را انجام دهید. روش معروف همیشه روش درست نیست.

 

۵-قیمت ها را کاهش ندهید

اگر انجام محاسبات به عهده شماست، حجم کمتر با قیمت کمتر برای شرکت شما افتضاح است. در عوض به تیم خود آموزش دهید که به جای قیمت روی ارزش محصول یا خدمات تمرکز داشته باشند.

 

۶-غیر منطقی باشید!

اکنون زمان غیر منطقی بودن است. شما باید تمام قدم های خود را بدون منطق “مناسب و صحیح” کنترل کنید. اگر می‌خواستید تمامی وضعیت کنونی را درک کنید احتمالا در حال حاضر به فکر این کارها نبودید. بگذارید رقبایتان “معقول” و “منطقی” باشند  در حالی که شما در حال به تسلط در آوردن بازار هستید.

 

۷-به آموزش ادامه دهید

اکنون بیشتر از هر زمان دیگری شما و افرادتان باید بدانید که چگونه کار، عمل و پافشاری کنید. حال زمان آموزش و آمادگی برای نتایج خوب است. فروش موفقانه و نفوذ در بازار نوین نیازمند دیدگاه مثبت، پافشاری فراوان و عزم مهارنشدنی است. آموزش به جای سرمایه گذاری های دیگر باعث می‌شود که سازمان شما توجه خود را روی چیزهایی که می‌توانند انجام دهد بگذارد، نه چیزهایی که نمی‌تواند.

 

 ۸-از افکار منفی دوری کنید

از افرادی که فقط روی جنبه های منفی تمرکز دارند دوری کنید. رسانه ها همیشه در مورد شایعه های بد میگ‌ویند. در همین حال افراد دور و اطراف شما تمایل دارند که این افکار منفی را همانند یک سرماخوردگی به شما منتقل کنند. در هر صورت مانع این کار شوید.

 

همانند رقبایتان نباشید که احتمالا ضعیف هستند  وهمچنین آماده و مایل نیستند که قدم های ضروری برای پیروزی در بازار مشتریان به دست بیاورند. به فکر قرارداد-گسترش نباشید!. اصطلاح معروف “با ریسک های بزرگ پاداش بزرگ می آید” صحیح به نظر می‌آید.

منبع:entrepreneur

۵ دلیل که زنان کارفرمایان بهتری نسبت به مردان هستند!

5 دلیل که زنان کارفرمایان بهتری نسبت به مردان هستند!

سال گذشت، Zeneger Folkman، یک کمپانی مطالعاتی،  پس از تجزیه و تحلیل ۷۲۸۰ نفر، اعلام کرد که زنان با امتیاز ۱۶ نسبت به مردان با ۱۲ امتیاز ، ویژگی هایی در خود دارند که از آنها کارفرمایان و رهبران بهتری ساخته است.

در ادامه به ۵ موردی که نشان می دهد زنان کارفرمایان موثر تری نسبت به مردان هستند اشاره شده است. با نرم افزار حسابداری محک همراه باشید.

o-WOMEN-IN-LEADERSHIP-facebook

۱- ارتباط بهتر

زنان شنونده های بهترین نسبت به مردان هستند و این دقیقا خصوصیتی است که به آنها کمک خواهد نمود مشتریان و کارکنان را بهتر مدیریت کنند. براساس گزارش دکتر سوزان شرود، این نتیجه ای است که باعث شده زنان بیشتر در بحث ها حضور داشته باشند، در حالی که بیشتر مردان انفرادی عمل می کنند چرا که آنها بیشتر مایل هستند بجای ارتباط کلامی، با فعالیت های خود با دیگران برقرار کنند.

این یک موضوع بسیار مهم است و از زنان کارفرمایان بهتری ساخته است چرا که هر کارمندی می خواهد مدیر اش به نقطه نظرات آن گوش فرا دهد و مشتریان نیز می خواهند که با مشکلات‌شان همدردی شود. در حالت کلی ارتباط بهتر، اعتماد بیشتر و بهتری را سبب خواهد شد.

۲- ساخت ارتباط بهتر

زنان به راحتی می تواند یک جمع ایجاد کنند و نیاز ندارند تا مانند مردان هر شخصی را به صورت مستقیم و فردی مدیریت کنند.

۳- کسب و کاری قوی تر

بارت و مک کوئین که از موثرترین مدیران زن دنیا هستند، این موضوع را مطرح کرده اند که زنان مدیر بیشتر به دنبال برقراری عدالت و هماهنگی میان کارکنان و مشتریان خود هستند.

۴- صبر بیشتر

زنان مدیر نسبت به مردان در مقابل کارمندان خود، صبر بیشتری به خرج می دهند. از همین رو آنها به سرعت عکس العمل نشان نداده و نتیجه گیری فوری نمی کنند و حتی تصمیم‌شان نیز با صبر و حوصله می‌گیرند. یک مطالعه تحقاقاتی نشان می دهد که زنان برای یک به دست آمدن نتیجه مطلوب به قدر کافی صبر پیشه می کنند.

۵- شور شوق بیشتر و فعال تر

براساس گزارش جی فورت، نوسنده کتاب ” Fire Up! Your Employees and Smoke Your Competition” زنان به میزان فعالیت و شوق کارمندان اهمیت زیادی می دهند. آنها به ۴۳ عضله صورت شما همیشه توجه خواهند کرد که چگونه تغییر می کند!