تقدیر اتاق اصناف مشهد از شرکت نرم افزاری محک به عنوان واحد نمونه صنفی سال

اصناف 1

گزارش از مراسم تقدیر اتاق اصناف مشهد از شرکت نرم افزاری محک به عنوان واحد نمونه صنفی سال

به گزارش روابط عمومی: دیشب در همایش گرامیداشت روز اصناف که در تالار ابن هیثم مشهد برگزار شد، کلیپ نصب تندیس محک در اعماق آب های نیلگون خلیج فارس که برای گرامیداشت روز خلیج فارس ساخته شده بود به نمایش درآمد.

اصناف

تجلیل از شرکت های برتر در روز اصناف

در ادمه جناب آقای مهندس فرزاد فرهوش، رئیس هیئت مدیره، به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم پشت تریبون رفتند و از اهمیت اصناف و لزوم گسترش کمی و کیفی آن در کشور صحبت کردند.

ایشان در ادامه افزودند: گروه نرم افزاری محک همواره با نوآوری های جدید سعی بر آن داشته تا با کاهش هزینه های مشتریان و بالابردن دقت عملیات امور مالی آن ها در کمترین زمان ممکن بهترین عملکرد را به آن ها ارئه بدهد.

در ادامه مراسم ضمن تقدیر از واحد های صنفی مختلف، از شرکت نرم افزاری محک نیز به عنوان واحد نمونه صنفی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تقدیر به عمل آمد.

 

 

محک، حامی رویداد کارآفرینی رکاد

رکاد و محک (8) - Copy

حضور جناب آقای مهندس فرزاد فرهوش رئیس هیئت مدیره محک به عنوان داور و یکی از حامیان در اختتامیه رویداد کارآفرینی رکاد

رکاد؛ رویداد کارآفرینی دانش آموزی، یـک رویـداد آموزشی-تجربی غیـرانتـفـاعـی است که از تاریخ ۱۸ اسفند ماه به مدت سه روز در شهر مقدس مشهد برگزار گردید. هدف از این رویداد، افزایش رغبت دانش آموزان علاقه مند به کارآفرینی برای راه اندازی کسب و کار از طریق آموزش عملی است. در این حرکت اجتماعی و آموزشی مشتاقان کـارآفرینی گرد هم می آیـند تا با اشتراگ گذاری ایـده هایشـان و تشکیل تیم ها به راه اندازی مدل های کسب و کـار بپـردازند هدف از برگـزاری چنیـن بـرنامه هایـی گسترش و تشویق روحیه کارآفرینی در بین دانش آموزان است تا بتوانند فعالیتهای فوق برنامه خود را در مسیر کارآفرینی قرار دهند.رکاد ،رویدادی است که در ان مدیران تجاری، عاشقان کارافرینی،، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.

رکاد و محک (9)

جناب آقای محمد جمیل نیک اندیش یکی از مجریان و منتورهای اصلی این رویداد درباره این رویداد اعلام کردند:

رویداد کارافرینی دانش اموزی رکاد با نتایجی متحیر کننده به پایان رسید و اینجانب به احترام توانمندی‌ها و قابلیت‌های بچه‌های این نسل ساعت‌ها سر تعظیم فرود آوردم.

اما عزیزانی بودند که به رکاد هیجان بیشتری دادند تا این توانمندی‌ها بیشتر و بهتر عرضه شود و لازم دانستم تا از این بزرگواران تشکر کنم.

یکی از بزرگانی که باعث رونق رویداد رکاد شد دوست گرانقدرم جناب اقای مهندس چمنیان مدیرعامل شرکت نیان الکتریک بود. ایشان با شنیدن سطح سنی رویداد کارافرینی داوطلبانه خواستند تا با اهدای جوایز سکه نیم بهار ازادی به تمام اعضای تیم اول، به رویداد و مسابقه ی کارافرینی درون رویداد هیجان بیشتری بدهند.

دوست دیگرم یوسف مذهب عزیز مدیر عامل نرم افزاری اموت نیز برای تیمهای دوم و سوم رویداد جوایز نفیسی در نظر گرفتند که به تلاشهای بچه ها رونق و جذابیت بخشید.

مهدی محمدی عزیز مدیر عامل شرکت گرین وب نیز برای منتورها و تیم برگزارکننده که شامل دانش اموزان ستاره ای بودند هدایایی اهدا کرد تا با اینکه کار دلی و عاشقانه انجام می دهند اما، حداقل دلگرمی ها رو برای برگزاری رویداد های بعدی رکاد داشته باشند.

و نهایتا دوست قدیمی و گرانقدرم فرزاد فرهوش رئیس هیئت مدیره ی محک نیز به هر کدام از تیمهای برنده ابزار مدیریتی برای امور مالی تیم‌ها را از محصولات شرکت مشاور نرم افزار محک هدیه نمود

تنها مدیرانی شایسته و موفق هستند که می توانند به مسئولیت اجتماعی خودشان در جامعه نیز بیاندیشند.

رکاد و محک (7) رکاد و محک (6)

رکاد و محک (3)

و نکته ی جالبی که در این رویداد وجود داشت فهم بچه ها در قدردانی از حامیانشان بود. وقتی که بچه ها اسم شرکت‌های حامی رو به صورت دسته جمعی فریاد میزدند و عشق و محبت درونی خودشون رو به این برندهای بخش خصوصی ابراز می کردند، با خودم گفتم شاید ما آدمها وقتی کوچکتریم قدردان تریم.

جناب آقای مهندس فرهوش نیز در باره حضورشان به عنوان یکی از داوران این رویداد فرمودند:

برای بنده به شخصه افتخار بزرگی است که توانستم به عنوان داور در کنار بچه های سرزمینم باشم و از دیدن این استعدادهای درخشان بسیار خرسند شدم. شرکت محک همیشه حمایت از یک چنین رویدادهایی را وظیف خود دانسته و امیدوارم که از این رویدادها در کشورمان بیشتر داشته باشیم تا شرکت محک نیز بتواند از تعداد بیشتری از این رویدادها حمایت کند.

رکاد و محک (2) رکاد و محک (1)

حضور رئیس هیئت مدیره شرکت محک در مراسم روز درختکاری

روز درختکاری، نرم افزار محک (1)

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت محک، امروز ۱۵ اسفند ماه جناب آقای فرزاد فرهوش رئیس هیئت مدیره شرکت محک به همراه چند تن از کارمندان شرکت محک در محل برگزاری مراسم روز درختکاری در شهر مقدس مشهد حاضر شدند و با کاشت چند اصله نهال حمایت خود را از این روز مهم اعلام نمودند.

جناب آقای فرهوش پیرامون این مراسم فرمودند: با توجه به اینکه ایران در منطقه گرم خشک واقع شده است حفظ و حراست از منابع طبیعی کشور بسیار حائز اهمیت است و در این راه باید تک تک افراد جامعه احساس مسئولیت کرده و در این راه قدم بردارند. کاشت درخت در یک روز کار خوبی است اما باید در طی سال هم با ایجاد کمپین های حمایتی این نوع فعالیت ها را بیش از پیش انجام داد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که حفظ درختان کنونی اهمیت بیشتری نسبت به کاشت درختان جدید دارد و سازمان محیط زیست و عموم جامعه باید در این امر کوشا باشند

 

روز درختکاری، نرم افزار محک (2)

 

ایشان در ادامه افزود: شرکت های فعال در حوزه IT با توجه به استفاده از تکنولوژی توانسته اند در این سال ها استفاده از کاغذ را کاهش داده و از قطع بی رویه درختان تا حدودی جلوگیری نمایند که با تلاش بیشتر در این حوزه ضمن کاهش قطع درختان با توجه به الکترونیکی شدن بسیاری از نیاز های جامعه باعث کاهش آلودگی هوا و مصرف بی رویه انرژی نیز می شوند.

 

روز درختکاری، نرم افزار محک (4)

 

وی ادامه داد: شرکت محک نیز با توجه به فعالیت خود در حوزه IT و همینطور تعداد کاربران بسیار خود سعی کرده در مسیر فرهنگ سازی استفاده از تکنولوژی های جدید به منظور کاهش قطع درختان و آلودگی هوا گام بردارد. امیدواریم با مکانیزه کردن مشاغل مختلف در سال های آتی به این منظور کمک نماییم.

 

روز درختکاری، نرم افزار محک (3)

شرکت محک حامی تیم های ورزشی

photo_2017-02-04_17-23-24

قهرمانی تیم های خراسانی در لیگ پینت بال کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت محک: دور آخر مسابقات لیگ پینت بال کشور با نام لیگ پینت بال خاورمیانه در تاریخ ۱۴ و ۱۵ بهمن ماه با حضور ۳۰ تیم از کل کشور در مجموعه فرهنگی ورزشی دوکوهه تهران برگزار شد. در این مسابقات، دو تیم از استان خراسان با نام های امرتات ایران و تیم کلوپ پینت بال هتل توریست توس شرکت کرده بودند که توانستند دو مقام قهرمانی در رشته های مارکر های الکترونیکی و مارکرهای مکانیکی کسب نمایند. در مجموع ۴ دوره برگزاری مسابقات در امسال تیم های استان خراسان با مجموع ۴ مقام اولی و ۱ مقام دومی بیشترین افتخارات را کسب نموده اند.

جناب آقای مهندس فرزاد فرهوش رییس هیات مدیره شرکت محک با بیان این مطلب که امسال شرکت نرم افزاری محک به همراه شرکت های گرین وب و آموت از حامیان تیم های خراسانی بودند افزود که سعی همه شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی باید حمایت از ورزش جوانان باشد. ایشان ابراز امیدواری کردند در سال های آینده تعداد بیشتری از تیم های ورزشی را حمایت نمایند.

بر اساس گزارش هیات ورزشهای همگانی استان خراسان این مسابقات در سال های آینده با حضور تیم های خارجی در کشورهای مختلف خاورمیانه برگزار خواهد شد.

photo_2017-02-04_17-23-19

 

photo_2017-02-04_17-23-33

 

photo_2017-02-04_17-23-14

photo_2017-02-04_17-23-24

 

photo_2017-02-04_17-23-30

photo_2017-02-04_17-23-09

photo_2017-02-04_17-23-37

photo_2017-02-04_17-23-42

برگزاری جشن ۱۰ سالگی محک ویژه اعضای کلوپ مدیران

برگزاری جشن ده سالگی محک ویژه کلوپ مدیران 1

جشن ۱۰ سالگی محک ویژه اعضای کلوپ مدیران

جشن ۱۰ سالگی گروه نرم افزاری محک ویژه اعضای کلوپ مدیران برگزار شد و کتاب آیین تاثیر گذاری به اعضا، با امضا نویسنده کتاب آقای هادی میری و رییس هیات
مدیره محک فرزاد فرهوش تقدیم شد.

برگزاری جشن ده سالگی محک ویژه کلوپ مدیران

برگزاری جشن ده سالگی محک ویژه کلوپ مدیران 1

برگزاری جشن ده سالگی محک ویژه کلوپ مدیران 2

برگزاری جشن ده سالگی محک ویژه کلوپ مدیران 3

 

مراسم دهمین سال تاسیس شرکت نرم افزاری محک

mahak-10 salegi (10)

مراسم دهمین سال تاسیس شرکت نرم افزاری محک با حضور مشتریان و نمایندگان اصناف مختلف برگزار شد.

به پاس گرامیداشت دهمین سال تاسیس شرکت نرم افزاری محک مراسمی با حضور اعضاء هیئت مدیره ، مشتریان قدیمی و نمایندگان صنوف مختلف در تاریخ بیست و نهم دی ماه در سالن VIP رستوران ارم شاندیز مشهد برگزار شد. در این مراسم با اشاره به چگونگی تاسیس شرکت محک از حمایت و تلاش های پرسنل و مشتریان تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی محک در این مراسم که به مناسبت دهمین سال تاسیس شرکت نرم افزاری محک برگزارشد، از مشتریان قدیمی شرکت محک به پاس یک دهه همراهی شان تقدیر و تشکر گردید.

در آغاز مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید جناب آقای فرزاد فرهوش رئیس هیات مدیره شرکت محک ضمن خیر مقدم به مشتریان و رؤسای محترم اصناف شهر مشهد، ضمن تبریک دهمین سال تاسیس شرکت محک به چگونگی شکل گیری شرکت محک و فعالیت آن در حوزه نرم افزاری کشور اشاره کرد و همچنین به بررسی پیشرفت ها و افتخارات کسب شده در این سالها پرداختند و همه این موفقیت ها را مرهون تلاش بی وقفه کارکنان همدل، همراهی مشتریان عزیز و حمایت نمایندگان محترم دانستند و از آن ها تشکر و قدردانی کردند. همچنین ایشان به سرعت پیشرفت روزافزون شرکت در سال های اخیر در عرصه داخلی و کسب سهم بازار بیشتر در حوزه نرم افزار حسابداری و تولید محصولی بین المللی در سال گذشته و ارایه محدود آن در یازار جهانی اشاره کرده و ابراز امیدواری کردند تا در دهه دوم فعالیت شرکت ،حضور خود را در بازارهای جهانی نیز گسترش داده و افتخار تازه ای در عرصه جهانی برای کشور عزیزمان به دست بیاورند.

در ادامه مراسم کلیپ نصب تندیس یادمان ده سالگی محک در اعماق آب های نیلگون خلیج فارس پخش شد و پس از آن جناب آقای بنانژاد ریاست اتاق اصناف شهر مشهد به ایراد سخنرانی پرداختند.

ایشان ضمن تبریک یک دهه فعالیت شرکت محک در ارایه نرم افزارهای مالی و مدیریتی فرمودند: ” با توجه به این مطلب که در سال های اخیر اهمیت حسابداری برای همه اصناف کشور مشخص شده است. باید به تلاش شرکت هایی همچون محک در ارایه نرم افزارهای کاربردی و آسان برای تمامی صنوف ارج بنهیم و همچنین با توجه به الکترونیکی شدن اظهارنامه های مالیاتی و به منظور سهولت و معتبر نبودن بسیاری از دفاتر دست نویس به تشویق هرچه بیشتر صاحبان مشاغل به استفاده از نرم افزارهای معتبر بپردازیم از این رو امیدواریم تا صاحبان مشاغل برای بهبود روند کسب و کار خود از نرم افزارهای حسابداری معتبر استفاده نمایند.

پس از صحبت های رییس اتاق اصناف نوبت به سومین مرحله قرعه کشی طرح همراهان محک رسید که جایزه این دوره سفر به شهر دبی بود که یکی از مشتریان ،از شهر مشهد و همینطور نماینده تربت جام برنده این سفر شدند. تا قبل از این ، دو مرحله قرعه کشی همراهان محک ،سفر به شهر استانبول و کشور گرجستان نیز برای مشتریان و نمایندگان در ماه های گذشته انجام شده بود.در ادامه به نمایندگی از حضار جناب آقای بنانژاد و آقای فرهوش کیک دهمین سال تاسیس شرکت محک را بریدند و کلیپ یک دهه فعالیت محک نیز پخش شد و پس از آن پذیرایی شام صورت گرفت.

جناب آقای موسوی مدیر روابط عمومی شرکت محک در حاشیه این مراسم گفت:

“شرکت محک در ۱۳ دی ماه ۱۳۸۵ به طور رسمی فعالیت خود را در حوزه تولید،فروش و پشتیبانی نرم افزارهای مالی و مدیریتی آغاز کرده و به همین منظور در یک ماه گذشته سعی بر آن داشت تا با تخفیف های مختلف به مشتریان ، نمایندگان و عموم جامعه از حمایت های بی دریغ ایشان درطی این ده سال تشکر کرده و به نوعی دین خود را به جامعه و مردم ادا نماید.”

در ادامه وی افزود: “شرکت محک سعی کرد تا در دی ماه امسال برای تمامی مخاطبان خود هدایای ویژه ای در نظر بگیرد که از آن جمله می توان به روز ۱۳ دی ماه امسال اشاره کرد که به صورت رایگان نرم افزار حسابداری شخصی خود را با نام کیف پول محک به تمامی کسانی که در آن روز به سایت شرکت محک www.mahaksoft.com مراجعه و تقاضای دریافت این محصول را داشتند ارایه کرد که حدود ۱۰۰۰۰ هزار نسخه شد. همینطور تمامی مشتریانی که در دی ماه اقدام به خرید نرم افزار حسابداری محک می نمودند یک افزونه به قیمت هشتاد و دو هزار تومان به صورت رایگان به ایشان هدیه کرد. همچنین برای پرسنل و نمایندگان نیز در کنار برگزاری مراسم هدایایی به رسم یادبود به ایشان اهدا شد.”

در ادامه، عکس‌هایی از این مراسم را می‌توانید مشاهده نمایید.

 

 

mahak-10 salegi (10)

mahak-10 salegi (7)

mahak-10 salegi (6) mahak-10 salegi (5)

mahak-10 salegi (4) mahak-10 salegi (3)

mahak-10 salegi (2) mahak-10 salegi (8)

mahak-10 salegi (9) mahak-10 salegi (13)

mahak-10 salegi (11) mahak-10 salegi (14)

mahak-10 salegi (1)

پیام مدیر عامل به مناسبت ۱۰ سالگی نرم افزار حسابداری محک

با سلام

تلاش محک جهت ثبت لبخند رضایت روی لب های شما ۱۰ ساله شد.
این شرکت در حال حاضر با خانواده ای ۵۰ هزار نفری در تمامی نقاط کشور مسیر خود را در جهت خلق طعم جدیدی از نرم افزارهای مالی و مدیریتی باقدرت و سرعت هرچه بیشتر و با همراهی شما ادامه خواهد داد. از صمیم قلب جشن ۱۰ سالگی محک را به تمامی اعضای خانواده بزرگ محک، پرسنل پرتلاش، نمایندگان محترم و مشتریان عزیز در هر کجا و هر قسمتی که هستند تبریک و تهنیت عرض می نمایم و برای ایشان، موفقیت و شادکامی روزافزون، از خداوند متعال خواستارم.

مهندس فرهاد فرهوش

مدیرعامل شرکت محک

,

بزرگداشت روز حسابدار به همت شرکت نرم افزاری محک در دانشگاه علامه طباطبایی

mahak-cake1

به گزارش خبرگزاری دانا، به مناسبت روز و هفته حسابدار و باهدف بزرگداشت روز حسابدار و حرفه حسابداری و حسابرسی و تجلیل و قدردانی از حسابداران و حسابرسان، با حمایت شرکت نرم افزار حسابداری محک در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۵ مراسمی در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

photo_2016-12-12_10-46-10

مطهره شاکری دبیر انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که یک شرکت خصوصی از این همایش حمایت کرده است از جناب آقای مهندس فرهوش بابت حمایت و همچنین حضورشان در همایش بزرگداشت روز حسابدار تقدیر و تشکر کردند.

photo_2016-12-12_10-46-20

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و پس از پخش سرود ملی و سرود دانشگاه جناب آقای دکتر باباجانی مدیر گروه حسابداری دانشگاه به دانشجویان، اساتید و مدعوین محترم خوشامدگویی داشتند. پس از خوشامدگویی نوبت به سخنرانی جناب آقای مهندس فرهوش مدیرعامل محترم شرکت محک رسید که در خصوص حمایت از جوانان و بازار کار حسابداری در ایران صحبت کردند و طرح باشگاه حسابداران محک را جهت عضویت حسابداران و دانشجویان حسابداری مطرح نمودند در این گروه سعی می‌شود تا بین صاحبان شرکت‌ها و حسابداران جویای کار ارتباط برقرار شود تا هم نیاز شرکت‌ها به استخدام نیروی متخصص برطرف گردد و هم نیاز جامعه تحصیل‌کرده به شغل و درآمد مناسب. در ادامه جناب آقای دکتر باقری در مورد جایگاه حسابداری و موقعیت‌های شغلی موجود در این رشته صحبت کردند که در این گفتگو که به شکل مناظره برگزار شد دانشجویان نیز مشارکت کرده و سوالات و نظرات خود را مطرح می‌نمودند. ادامه مراسم با سخنرانی جناب آقای دکتر حساس یگانه در مورد طرح جامع مالیاتی پی گرفته شد و پایان‌بخش مراسم نیز اجرای زیبای قطعاتی از تصنیف‌های قدیمی اصیل ایرانی از سوی گروه موسیقی دانشگاه بود.

photo_2016-12-12_10-46-25

در حاشیه مراسم بزرگداشت روز حسابدار نیز از اساتید برجسته و اعضای محترم هیئت‌علمی دانشگاه، با اهدای گل، تقدیرنامه و هدایای شرکت محک تقدیر به عمل آمد و کیک روز حسابدار توسط دانشجویان بریده شد.

روز حسابدار و تاریخچه حسابداری

15 آذر، روز حسابدار گرامی باد، نرم افزار حسابداری محک

۱۵ آذر هر سال، به نام روز حسابدار در ایران نامگذاری شده است. این نامگذاری پیرو درخواست فدراسیون بین المللی حسابداران (آیفک)، که از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست در تقویم رسمی خود، روزی را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند، صورت گرفته است.به همین بهانه قصد داریم تا در این مطلب کوتاه، مروری مختصر بر تاریخچه حسابداری داشته باشیم:

تاریخچه حسابداری در جهان

قدمت حسابداری در جهان به ۶۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد و اولین مدارک کشف‌شده نیز مربوط به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد است. در قرون‌وسطی که رسم بر جمع‌آوری مالیات از مردم و مصرف آن‌ها در امور مربوط به توسعه املاک بود، یکی از وظایف حسابداران تهیه صورت‌های مالی افراد برای خزانه‌داری فرمانروا بود. از دیگر وظایف حسابداران می‌توان به تهیه گزارش سفر تاجرانی که به تجارت بین کشورها اشتغال داشتند اشاره کرد، در این گزارش‌ها میزان سود و زیان تجار قابل‌مشاهده بود.

به‌مرور زمان، رشد عملیات تجاری باعث شد در قرون سیزدهم و چهاردهم تحولات گسترده‌ای در سیستم نگه‌داری حساب‌ها به وجود آید.

لوکا پاچیولی (LUCA PACIOLI) کشیش و ریاضیدان ایتالیایی با انتشار کتاب ریاضیات لوکا پاچیولی فن دفترداری دوطرفه (دوبل) را در سراسر اروپا گسترش داد. چند فصل این کتاب به امور مربوط به حسابداری اختصاص داده‌شده است و لوکاپاچیولی در آن از مهارت تجزیه‌وتحلیل گری خود در جهت توصیف سیستم‌های حسابداری دوطرفه استفاده کرده است. این کتاب به دلیل سادگی و بالا بودن ارزش علمی آن در قرون پانزدهم و شانزدهم بسیار موردتوجه قرار گرفت و به اغلب زبان‌ها نیز ترجمه شد.

lukaلوکا پاچیولی – بنیان‌گذار حسابداری دوطرفه

پس از وقوع انقلاب صنعتی و با تزریق بیشتر سرمایه‌های شخصی در شرکت‌ها نیاز به حسابداری بیش از قبل احساس شد و با بهبود وضعیت اقتصادی، حسابداری نیز توسعه و تکامل پیدا نمود.

تاریخچه حسابداری در ایران

از چگونگی سیستم‌های مالی و نحوه نگهداری حساب‌ها در ایران قبل از اسلام آثار مکتوب قابل‌توجهی در دست نیست. مسلماً در زمان امپراتوری‌های هخامنشی و ساسانی که حجم بزرگی از فعالیت‌ها  به دریافت باج و خراج از سرزمین‌های تحت قلمرو و پرداخت آن‌ها برای هزینه‌های مربوط به لشگریان و سپاهیان و سایر عوامل حکومتی اختصاص داشت، نیاز به سیستم دقیق و مناسبی جهت نگه‌داری اطلاعات بوده است که متأسفانه جز نوشته‌های تاریخی معدودی از محققین مانند ویل دورانت در کتاب‌هایی نظیر تاریخ تمدن، آثار مستند دیگری در دست نیست.

طبق مستندات، حسابداران در آن زمان چشم و گوش شاه بودند که بر جمع‌آوری خراج‌ها نظارت داشتند و این نظام تا قبل از اسلام به همین شکل ادامه داشته است.

در پایان یادآور می‌شویم که پانزدهم آذرماه روز جهانی حسابدار٬ فرصتی ارزشمند و مغتنم است تا با ارج نهادن به خدمات حسابداران که نقش به سزایی در فرآیند تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در سطوح خرد و کلان دارند ٬ گامی کوچک در راستای قدرشناسی از خدمات آنان برداشته شود.
امیدواریم این خدمات گسترده٬ بیش‌ازپیش موردتوجه همه‌ دست‌اندرکاران بخش سلامت مالی در عرصه‌های اجرا٬ تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری قرار گیرد.

روز جهانی حسابدار بر تمامی همکاران رشته حسابداری، حسابرسی و طلایه‌داران نظام سلامت مالی مبارک باد.

,

انتشار مجله داخلی محک-شماره ۱

مجله محک

انتشار نسخه الکترونیکی مجله داخلی محک شماره۱

پس از انتشار مجله داخلی محک و استقبال کارکنان و نمایندگان از مجله منتشر شده، بر آن شدیم تا مجله داخلی محک را پس از انتشار به صورت الکترونیکی در اختیار مشتریان و مخاطبان محک قرار دهیم. به همین جهت نسخه شماره ۱ مجله را در سایت و شبکه‌های اجتماعی محک منتشر کرده و امیدواریم از خواندن مطالب آن لذت ببرید.

لیست سرفصل‌های مجله محک، شماره ۱

۱- اولین دورهمی سال ۹۵ دفتر تهران

۲- سیستماتیک کردن راه رسیدن به اثربخشی سازمانی

۳- نماینده مشتری مدار فصل زمستان و سال ۱۳۹۴

۴- عوامل موثر در رتبه سایت‌ها

۵- ده اصل اساسی فروش که اکثرا فراموش می‌شوند

۶- راه رفتن سگ بر روی آب

۷- ارائه محصولات جدید محک در آخرین ماه سال

۸- راه تویوتا در بازاریابی و فروش

۹- اثربخشی در سازمان‌های یادگیرنده

۱۰- ایران‌شناسی با محک (استان خراسان جنوبی)

۱۱- ثبت لبخند رضایت مشتری

لطفا نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مجله الکترونیکی محک را در بخش تماس با ما قرارداده و ما را در هرچه بهتر شدن مجله یاری نمایید.