پیام مدیر عامل به مناسبت ۱۰ سالگی نرم افزار حسابداری محک

با سلام

تلاش محک جهت ثبت لبخند رضایت روی لب های شما ۱۰ ساله شد.
این شرکت در حال حاضر با خانواده ای ۵۰ هزار نفری در تمامی نقاط کشور مسیر خود را در جهت خلق طعم جدیدی از نرم افزارهای مالی و مدیریتی باقدرت و سرعت هرچه بیشتر و با همراهی شما ادامه خواهد داد. از صمیم قلب جشن ۱۰ سالگی محک را به تمامی اعضای خانواده بزرگ محک، پرسنل پرتلاش، نمایندگان محترم و مشتریان عزیز در هر کجا و هر قسمتی که هستند تبریک و تهنیت عرض می نمایم و برای ایشان، موفقیت و شادکامی روزافزون، از خداوند متعال خواستارم.

مهندس فرهاد فرهوش

مدیرعامل شرکت محک

بزرگداشت روز حسابدار به همت شرکت نرم افزاری محک در دانشگاه علامه طباطبایی

mahak-cake1

به گزارش خبرگزاری دانا، به مناسبت روز و هفته حسابدار و باهدف بزرگداشت روز حسابدار و حرفه حسابداری و حسابرسی و تجلیل و قدردانی از حسابداران و حسابرسان، با حمایت شرکت نرم افزار حسابداری محک در تاریخ ۲۰ آذرماه ۱۳۹۵ مراسمی در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.

photo_2016-12-12_10-46-10

مطهره شاکری دبیر انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه برای اولین بار است که یک شرکت خصوصی از این همایش حمایت کرده است از جناب آقای مهندس فرهوش بابت حمایت و همچنین حضورشان در همایش بزرگداشت روز حسابدار تقدیر و تشکر کردند.

photo_2016-12-12_10-46-20

این مراسم با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید آغاز شد و پس از پخش سرود ملی و سرود دانشگاه جناب آقای دکتر باباجانی مدیر گروه حسابداری دانشگاه به دانشجویان، اساتید و مدعوین محترم خوشامدگویی داشتند. پس از خوشامدگویی نوبت به سخنرانی جناب آقای مهندس فرهوش مدیرعامل محترم شرکت محک رسید که در خصوص حمایت از جوانان و بازار کار حسابداری در ایران صحبت کردند و طرح باشگاه حسابداران محک را جهت عضویت حسابداران و دانشجویان حسابداری مطرح نمودند در این گروه سعی می‌شود تا بین صاحبان شرکت‌ها و حسابداران جویای کار ارتباط برقرار شود تا هم نیاز شرکت‌ها به استخدام نیروی متخصص برطرف گردد و هم نیاز جامعه تحصیل‌کرده به شغل و درآمد مناسب. در ادامه جناب آقای دکتر باقری در مورد جایگاه حسابداری و موقعیت‌های شغلی موجود در این رشته صحبت کردند که در این گفتگو که به شکل مناظره برگزار شد دانشجویان نیز مشارکت کرده و سوالات و نظرات خود را مطرح می‌نمودند. ادامه مراسم با سخنرانی جناب آقای دکتر حساس یگانه در مورد طرح جامع مالیاتی پی گرفته شد و پایان‌بخش مراسم نیز اجرای زیبای قطعاتی از تصنیف‌های قدیمی اصیل ایرانی از سوی گروه موسیقی دانشگاه بود.

photo_2016-12-12_10-46-25

در حاشیه مراسم بزرگداشت روز حسابدار نیز از اساتید برجسته و اعضای محترم هیئت‌علمی دانشگاه، با اهدای گل، تقدیرنامه و هدایای شرکت محک تقدیر به عمل آمد و کیک روز حسابدار توسط دانشجویان بریده شد.

روز حسابدار و تاریخچه حسابداری

15 آذر، روز حسابدار گرامی باد، نرم افزار حسابداری محک

۱۵ آذر هر سال، به نام روز حسابدار در ایران نامگذاری شده است. این نامگذاری پیرو درخواست فدراسیون بین المللی حسابداران (آیفک)، که از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست در تقویم رسمی خود، روزی را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند، صورت گرفته است.به همین بهانه قصد داریم تا در این مطلب کوتاه، مروری مختصر بر تاریخچه حسابداری داشته باشیم:

تاریخچه حسابداری در جهان

قدمت حسابداری در جهان به ۶۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد و اولین مدارک کشف‌شده نیز مربوط به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد است. در قرون‌وسطی که رسم بر جمع‌آوری مالیات از مردم و مصرف آن‌ها در امور مربوط به توسعه املاک بود، یکی از وظایف حسابداران تهیه صورت‌های مالی افراد برای خزانه‌داری فرمانروا بود. از دیگر وظایف حسابداران می‌توان به تهیه گزارش سفر تاجرانی که به تجارت بین کشورها اشتغال داشتند اشاره کرد، در این گزارش‌ها میزان سود و زیان تجار قابل‌مشاهده بود.

به‌مرور زمان، رشد عملیات تجاری باعث شد در قرون سیزدهم و چهاردهم تحولات گسترده‌ای در سیستم نگه‌داری حساب‌ها به وجود آید.

لوکا پاچیولی (LUCA PACIOLI) کشیش و ریاضیدان ایتالیایی با انتشار کتاب ریاضیات لوکا پاچیولی فن دفترداری دوطرفه (دوبل) را در سراسر اروپا گسترش داد. چند فصل این کتاب به امور مربوط به حسابداری اختصاص داده‌شده است و لوکاپاچیولی در آن از مهارت تجزیه‌وتحلیل گری خود در جهت توصیف سیستم‌های حسابداری دوطرفه استفاده کرده است. این کتاب به دلیل سادگی و بالا بودن ارزش علمی آن در قرون پانزدهم و شانزدهم بسیار موردتوجه قرار گرفت و به اغلب زبان‌ها نیز ترجمه شد.

lukaلوکا پاچیولی – بنیان‌گذار حسابداری دوطرفه

پس از وقوع انقلاب صنعتی و با تزریق بیشتر سرمایه‌های شخصی در شرکت‌ها نیاز به حسابداری بیش از قبل احساس شد و با بهبود وضعیت اقتصادی، حسابداری نیز توسعه و تکامل پیدا نمود.

تاریخچه حسابداری در ایران

از چگونگی سیستم‌های مالی و نحوه نگهداری حساب‌ها در ایران قبل از اسلام آثار مکتوب قابل‌توجهی در دست نیست. مسلماً در زمان امپراتوری‌های هخامنشی و ساسانی که حجم بزرگی از فعالیت‌ها  به دریافت باج و خراج از سرزمین‌های تحت قلمرو و پرداخت آن‌ها برای هزینه‌های مربوط به لشگریان و سپاهیان و سایر عوامل حکومتی اختصاص داشت، نیاز به سیستم دقیق و مناسبی جهت نگه‌داری اطلاعات بوده است که متأسفانه جز نوشته‌های تاریخی معدودی از محققین مانند ویل دورانت در کتاب‌هایی نظیر تاریخ تمدن، آثار مستند دیگری در دست نیست.

طبق مستندات، حسابداران در آن زمان چشم و گوش شاه بودند که بر جمع‌آوری خراج‌ها نظارت داشتند و این نظام تا قبل از اسلام به همین شکل ادامه داشته است.

در پایان یادآور می‌شویم که پانزدهم آذرماه روز جهانی حسابدار٬ فرصتی ارزشمند و مغتنم است تا با ارج نهادن به خدمات حسابداران که نقش به سزایی در فرآیند تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در سطوح خرد و کلان دارند ٬ گامی کوچک در راستای قدرشناسی از خدمات آنان برداشته شود.
امیدواریم این خدمات گسترده٬ بیش‌ازپیش موردتوجه همه‌ دست‌اندرکاران بخش سلامت مالی در عرصه‌های اجرا٬ تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری قرار گیرد.

روز جهانی حسابدار بر تمامی همکاران رشته حسابداری، حسابرسی و طلایه‌داران نظام سلامت مالی مبارک باد.

,

انتشار مجله داخلی محک-شماره ۱

مجله محک

انتشار نسخه الکترونیکی مجله داخلی محک شماره۱

پس از انتشار مجله داخلی محک و استقبال کارکنان و نمایندگان از مجله منتشر شده، بر آن شدیم تا مجله داخلی محک را پس از انتشار به صورت الکترونیکی در اختیار مشتریان و مخاطبان محک قرار دهیم. به همین جهت نسخه شماره ۱ مجله را در سایت و شبکه‌های اجتماعی محک منتشر کرده و امیدواریم از خواندن مطالب آن لذت ببرید.

لیست سرفصل‌های مجله محک، شماره ۱

۱- اولین دورهمی سال ۹۵ دفتر تهران

۲- سیستماتیک کردن راه رسیدن به اثربخشی سازمانی

۳- نماینده مشتری مدار فصل زمستان و سال ۱۳۹۴

۴- عوامل موثر در رتبه سایت‌ها

۵- ده اصل اساسی فروش که اکثرا فراموش می‌شوند

۶- راه رفتن سگ بر روی آب

۷- ارائه محصولات جدید محک در آخرین ماه سال

۸- راه تویوتا در بازاریابی و فروش

۹- اثربخشی در سازمان‌های یادگیرنده

۱۰- ایران‌شناسی با محک (استان خراسان جنوبی)

۱۱- ثبت لبخند رضایت مشتری

لطفا نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مجله الکترونیکی محک را در بخش تماس با ما قرارداده و ما را در هرچه بهتر شدن مجله یاری نمایید.

,

خدمتی جدید از شرکت نرم افزار حسابداری محک

photo_2016-11-05_12-07-29

در راستای رضایتمندی مشتریان و براساس اصول مشتری مداری شرکت محک در جهت رفع مشکلات مشتریانی که نیاز به خدمات پشتیبانی دارند ولی نمی توانند پشتیبانی خود را تمدید نمایند و یا هزینه ای بابت خدمات ارایه شده از طرف شرکت و نمایندگان محترم بپردازند، این امکان را  برای مشتریان بدون اعتبار پشتیبانی خود فراهم کرده تا تنها یک‌بار از خدمات پشتیبانی اضطراری محک به‌صورت رایگان به مدت سه روز استفاده نمایند.

مشتریانی که اعتبار پشتیبانی آن‌ها به پایان رسیده است جهت استفاده از خدمات رایگان در طرح پشتیبانی اضطراری به سایت محک قسمت تمدید پشتیبانی مراجعه کرده و با زدن دکمه تمدید پشتیبانی اضطراری پس از لاگین کردن در مرکز خدمات خود به مدت سه روز از خدمات پشتیبانی شرکت محک به‌صورت رایگان استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که هر مشتری فقط یک‌بار می‌تواند از این خدمات به‌صورت کاملا رایگان استفاده نماید و تا زمانی که از این قسمت استفاده نکرده است این بخش برای او باز است ولی درصورتی‌که از پشتیبانی اضطراری استفاده نماید این قسمت برای مشتری غیرفعال شده و تاریخ استفاده از این طرح برای او نشان داده می‌شود.

, ,

مصاحبه اختصاصی جناب آقای فرهوش با گروه مشاورین پریمیوم

%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%88%d8%b4

مصاحبه اختصاصی گروه مشاورین کسب‌وکار پریمیوم با جناب آقای فرزاد فرهوش رئیس هیئت‌مدیره شرکت نرم‌افزار حسابداری محک در خصوص موفقیت‌های شرکت محک

 

 

حضور همکاران در عرصه‌های علمی، فرهنگی و ورزشی

همکاران محک

جناب آقای تقی­‌آبادی از همکاران واحد پشتیبانی و تولید شعبه مشهد از بین ۴۷۰۰نفر شرکت­‌کننده برای شرکت در مرحله حضوری مسابقه هوش­‌برتر برگزیده شده‌­اند، ایشان در گروه دوم این مسابقات با سه نفر دیگر در مرحله مقدماتی به رقابت می­‌پردازند. در این مسابقه از بین شرکت‌­کنندگان که اکثرا از نخبگان کشور هستند تنها ۱۲۸ نفر به این مرحله رسیده‌­اند.

جناب آقای هاشمی از همکاران واحد بازرگانی سال گذشته مقاله‌­ای تحت عنوان استراتژی بازاریابی فروش نرم­‌ افزارهای کاربردی در خاورمیانه تهیه و به آکادمی بازاریابی اروپا ارسال کرده‌­بودند که چند روز قبل پاسخی مبنی بر قبولی این مقاله دریافت نمودند و جهت ارائه این مطلب در سال ۲۰۱۷که در هنگ‌­کنگ برگزار می‌­شود دعوت شده­‌اند.

جناب آقای عصری از همکاران واحد آموزش که مدتی است به ورزش تیراندازی مشغول­‌اند امسال با باشگاه برق در مسابقات لیگ استانی تهران شرکت کرده‌­اند. در حال حاضر سه هفته از این مسابقات می‌­گذرد که باشگاه برق در میان شانزده تیم در رده هفتم قرار دارد.

امیدواریم تمام همکاران در تمام عرصه­‌ها موفق و پیروز باشند.

واحد روابط عمومی محک

قفل دیجیتال سادگی در عین سرعت

%d9%82%d9%81%d9%84-%d9%86%d8%b1%d9%85-%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و براساس چشم انداز سازمانی شرکت که تاکید ویژه ای بر نوآوری در عین سادگی دارد طرح تولید قفل های دیجیتال و جایگزین کردن آن به جای قفل های سخت افزاری از اوایل سال گذشته در دستور کار واحد تولید قرار گرفت و پس از طی مراحل مختلف و با در نظر گرفتن تمام موارد امنیتی و تست های متعدد قفل دیجیتال از فروردین ۹۵ توسط واحد تولید ارائه و در واحد های مختلف سازمان مورد استفاده قرار گرفت. در ادامه راه انتشار قفل دیجیتال از ابتدای تیر ماه به مشتریانی که از شعب تهران و مشهد نرم افزار خود را تهیه می کردند قفل دیجیتال داده شد. با توجه به گذشت سه ماه از این طرح و با موفقیت آمیز بودن آن به نظر میرسد باید کم کم شاهد دیجیتالی شدن قفل های سایر نمایندگی ها نیز باشیم. با توجه به مزایای فوق العاده قفل دیجیتال برای شرکت ، نمایندگان و مشتریان به زودی دیگر قفل سخت افزاری کنار رفته وفقط قفل دیجیتال به تمامی نمایندگان داده خواهد شد.

مزایای قفل دیجیتال برای نمایندگان

 1. سادگی قفل دیجیتال: تنها با داشتن یک کد و بدون نیاز به یک قفل فیزیکی می توان از نرم افزار استفاده کرد
 2. سرعت عمل: در هنگام نصب و راه اندازی به راحتی و با اتصال به اینترنت و یا از طریق پیامک به سرعت نصب می شود و نیازی به نصب شدن برنامه های جانبی مانند درایور قفل ندارد که این مطلب به عملکرد بهتر نرم افزار کمک می کند
 3. کاهش اتلاف زمان در گذاشتن ارتقا: خیلی ساده و به راحتی ارتقا بر روی قفل ست می شود
 4. از بین نرفتن قفل دیجیتال: با توجه به اینکه قفل دیجیتال نمی سوزد و یا خراب نمی شود دیگر برای سوختن و خراب شدن مشتری به نماینده مراجعه نمی کند و زمان نماینده برای گرفتن قفل سوخته و ارسال آن به دفتر مرکزی و دریافت مجدد قفل سالم و تحویل دادن آن به مشتری تلف نمی شود.

مزایای قفل دیجیتال برای مشتریان:

 1. قفل سخت افزاری به هر دلیلی گم بشود باید مشتری نرم افزار را مجدد تهیه نماید ولی قفل دیجیتال گم شدنی نیست. نهایتا شماره رمز آن را از یاد می برید که راه های زیادی برای بازیابی آن وجود دارد از جمله سایت.
 2. خراب نمیشه و نیازی به هزینه کردن و اتلاف وقت نیست
 3. احتمال دزدیده شدن آن چون فیزیکی نیست کم است
 4. اگر نیاز به تعمیرات داشه با شد نیازی به حمل و نقل نیست
 5. برای استفاده از قفل سخت افزاری باید از برنامه های مکمل استفاده کرد که این موضوع کار برنامه اصلی را کند می کند ولی در قفل دیجیتال خبری از این چیزها نیست
 6. اگر نیاز به ارتقا داشته باشین حتما باید قفل سخت افزاری به سیستم متصل باشد ولی در قفل دیجیتال فقط کافی است به اینترنت متصل باشید

مزایای قفل دیجیتال برای شرکت:

 1. زمان بر بودن تولید بسته با قفل سخت افزاری که با وجود قفل دیجیتال این زمان بسیار کاهش می یابد
 2. هزینه تولید قفل دیجیتال با توجه به اینکه تولید و محصول خود شرکت می باشد دارای هزینه بسیار کمتری نسبت به قفل سخت افزاری می باشد
 3. امنیت قفل های دیجیتال بسیار بالاتر از قفل سخت افزاری است به دلیل اینکه تولید خود شرکت است و درصورت داشتن نقص به سرعت برطرف می شود
 4. در قفل سخت افزاری اگر تکنولوژی قفل ها تغییر می کرد باید برای ایجاد تغییرات همه قفل ها جمع آوری می شد و قفل جدید جایگزین می شد ولی در قفل دیجیتال به سادگی همه آن ها به روز رسانی می شود.

روابط عمومی شرکت محک

ایرانکام ۹۵ و حضور شرکت نرم افزار حسابداری محک در این نمایشگاه

ایرانکام 95 و حضور شرکت نرم افزار حسابداری محک در این نمایشگاه

نمایشگاه بین المللی ماشین های اداری و کامپیوتر و هفتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند  با نام “ایرانکام ۹۵” از تاریخ ۱۲ الی ۱۶ شهریور ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های مشهد برگزار خواهد شد و زمینه های فعالیت این نمایشگاه در حوزه نرم افزار و آی تی، اتوماسیون‌های اداری، ارتباطات و شبکه، وب، سخت افزار،‌گوشی های همراه و همچنین بازی های کامپیوتری و شهر هوشمند اعلام شده است و در سال جاری نیز شرکت نرم افزار حسایداری محک در این نمایشگاه حضور پر رنگی خواهد داشت.

به گزارش واحد بازرگانی شرکت نرم افزار حسابداری محک نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر و ماشین های اداری همزمان با هفتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

در این نمایشگاه که به نام ایرانکام ۹۵ نامیده می شود شرکت نرم افزاری محک در غرفه خود پذیرای همکاران، مشتریان و تمام دوستداران عرصه های تکنولوژی، حسابداری و مدیریت کسب کار می باشد.

منتظر شما هستیم!

 

آغاز تبلیغات تلویزیونی شرکت محک

آغاز تبلیغات تلویزیونی شرکت محک

به گزارش واحد بازرگانی نرم افزار حسابداری محک، تبلیغات شرکت محک از ابتدای شهریور ماه به طور سراسری از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به مدت ۷ ماه پخش خواهد شد. تبلیغات تلویزیونی شرکت با تنوع بیشتری نسبت به سال های گذشته مانند آرم آگهی ، تیزر ، زیرنویس و… در این مدت در اکثر شبکه های پر بازدید صداو سیما پخش شده و برنامه آن به صورت هفتگی توسط واحد بازرگانی اعلام خواهد گردید.

اعلام زمانبندی پخش آرم آگهی در شهریورماه :

 • شبکه نمایش: پنجم شهریور
 • شبکه تماشا: سیزدهم شهریور
 • شبکه خبر: یکم، نهم، بیست و دوم، بیست و پنجم و بیست و نهم شهریور
 • شبکه پنج: پانزدهم شهریور
 • شبکه ورزش: بیست و یکم و بیست و ششم شهریور
 • آی فیلم: چهاردهم شهریور
 • شبکه چهار: سوم، هشتم، دهم شهریور ماه