نوشته‌ها

۵ دلیل که زنان کارفرمایان بهتری نسبت به مردان هستند!

5 دلیل که زنان کارفرمایان بهتری نسبت به مردان هستند!

سال گذشت، Zeneger Folkman، یک کمپانی مطالعاتی،  پس از تجزیه و تحلیل ۷۲۸۰ نفر، اعلام کرد که زنان با امتیاز ۱۶ نسبت به مردان با ۱۲ امتیاز ، ویژگی هایی در خود دارند که از آنها کارفرمایان و رهبران بهتری ساخته است.

در ادامه به ۵ موردی که نشان می دهد زنان کارفرمایان موثر تری نسبت به مردان هستند اشاره شده است. با نرم افزار حسابداری محک همراه باشید.

o-WOMEN-IN-LEADERSHIP-facebook

۱- ارتباط بهتر

زنان شنونده های بهترین نسبت به مردان هستند و این دقیقا خصوصیتی است که به آنها کمک خواهد نمود مشتریان و کارکنان را بهتر مدیریت کنند. براساس گزارش دکتر سوزان شرود، این نتیجه ای است که باعث شده زنان بیشتر در بحث ها حضور داشته باشند، در حالی که بیشتر مردان انفرادی عمل می کنند چرا که آنها بیشتر مایل هستند بجای ارتباط کلامی، با فعالیت های خود با دیگران برقرار کنند.

این یک موضوع بسیار مهم است و از زنان کارفرمایان بهتری ساخته است چرا که هر کارمندی می خواهد مدیر اش به نقطه نظرات آن گوش فرا دهد و مشتریان نیز می خواهند که با مشکلات‌شان همدردی شود. در حالت کلی ارتباط بهتر، اعتماد بیشتر و بهتری را سبب خواهد شد.

۲- ساخت ارتباط بهتر

زنان به راحتی می تواند یک جمع ایجاد کنند و نیاز ندارند تا مانند مردان هر شخصی را به صورت مستقیم و فردی مدیریت کنند.

۳- کسب و کاری قوی تر

بارت و مک کوئین که از موثرترین مدیران زن دنیا هستند، این موضوع را مطرح کرده اند که زنان مدیر بیشتر به دنبال برقراری عدالت و هماهنگی میان کارکنان و مشتریان خود هستند.

۴- صبر بیشتر

زنان مدیر نسبت به مردان در مقابل کارمندان خود، صبر بیشتری به خرج می دهند. از همین رو آنها به سرعت عکس العمل نشان نداده و نتیجه گیری فوری نمی کنند و حتی تصمیم‌شان نیز با صبر و حوصله می‌گیرند. یک مطالعه تحقاقاتی نشان می دهد که زنان برای یک به دست آمدن نتیجه مطلوب به قدر کافی صبر پیشه می کنند.

۵- شور شوق بیشتر و فعال تر

براساس گزارش جی فورت، نوسنده کتاب ” Fire Up! Your Employees and Smoke Your Competition” زنان به میزان فعالیت و شوق کارمندان اهمیت زیادی می دهند. آنها به ۴۳ عضله صورت شما همیشه توجه خواهند کرد که چگونه تغییر می کند!