نوشته‌ها

۸ قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

,
8 قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

کسب و کار شما به عنوان یک کارآفرین می تواند همانند چیزی باشد که شمشیر شما را تیز کند و اراده و تعهدتان را برای برای دسترسی به اهداف بزرگ نمایش دهد. پس از شروع اولین کسب و کارم و سپری کردن ماه هایی پر از شکست و در نهایت پیدا کردن فرمولی که موجب افزایش مشتری و نتایج می‌شد، خیلی مشتاق شدم که شرکتم را به سطح بالاتری برسانم.

مهم نیست که نوع کسب و کار شما چیست، همین حالا زمان آن است که مسیر خود را جدا از آنچه “محبوب” یا “منطقی” است مشخص کنید و بازار کسب و کارتان را گسترش دهید و به تسخیر خود دربیاورید.

در ادامه مهمترین قدم های ممکن برای گسترش شرکت شما آورده شده است. با نرم افزار حسابداری محک همراه باشید.

 

۱-تمام تلاش‌تان را بکنید

میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفتان دارد بیشتر و بیشتر خواهد بود، پس خود و تیم کاری‌تان را آماده کنید و به آنها آموزش بیشتری دهید، تا ثبات بیشتری داشته باشید.

 

۲-به جای فکر کردن به مشکلات، به راه حل فکر کنید

مشکلات فرصت‌های شما هستند، اگر به آنها اینگونه نگاه کنید. به جای دوری کردن از مشکلات باید  برای شناسایی آنها زمان صرف کنید، آنها را حل کنید و از آنها یا هر مشکلات دیگری در آینده درس بگیرید.

 

۳-خود را با تغییرات جدید وفق دهید

در اقتصاد نوین استراتژی‌های قدیمی کارا نیستند. “غیر عادی های کسب و کار” گاهی عادی هستند. باید خود را برای چالش های جدید آماده کنید.

 

۴-کارهایی که در عمل عادی نیستند را انجام دهید

ببینید تمامی رقبایتان چه کارهایی را انجام می‌دهند، سپس شما دقیقا  عکس آن را انجام دهید. روش معروف همیشه روش درست نیست.

 

۵-قیمت ها را کاهش ندهید

اگر انجام محاسبات به عهده شماست، حجم کمتر با قیمت کمتر برای شرکت شما افتضاح است. در عوض به تیم خود آموزش دهید که به جای قیمت روی ارزش محصول یا خدمات تمرکز داشته باشند.

 

۶-غیر منطقی باشید!

اکنون زمان غیر منطقی بودن است. شما باید تمام قدم های خود را بدون منطق “مناسب و صحیح” کنترل کنید. اگر می‌خواستید تمامی وضعیت کنونی را درک کنید احتمالا در حال حاضر به فکر این کارها نبودید. بگذارید رقبایتان “معقول” و “منطقی” باشند  در حالی که شما در حال به تسلط در آوردن بازار هستید.

 

۷-به آموزش ادامه دهید

اکنون بیشتر از هر زمان دیگری شما و افرادتان باید بدانید که چگونه کار، عمل و پافشاری کنید. حال زمان آموزش و آمادگی برای نتایج خوب است. فروش موفقانه و نفوذ در بازار نوین نیازمند دیدگاه مثبت، پافشاری فراوان و عزم مهارنشدنی است. آموزش به جای سرمایه گذاری های دیگر باعث می‌شود که سازمان شما توجه خود را روی چیزهایی که می‌توانند انجام دهد بگذارد، نه چیزهایی که نمی‌تواند.

 

 ۸-از افکار منفی دوری کنید

از افرادی که فقط روی جنبه های منفی تمرکز دارند دوری کنید. رسانه ها همیشه در مورد شایعه های بد میگ‌ویند. در همین حال افراد دور و اطراف شما تمایل دارند که این افکار منفی را همانند یک سرماخوردگی به شما منتقل کنند. در هر صورت مانع این کار شوید.

 

همانند رقبایتان نباشید که احتمالا ضعیف هستند  وهمچنین آماده و مایل نیستند که قدم های ضروری برای پیروزی در بازار مشتریان به دست بیاورند. به فکر قرارداد-گسترش نباشید!. اصطلاح معروف “با ریسک های بزرگ پاداش بزرگ می آید” صحیح به نظر می‌آید.

منبع:entrepreneur