نوشته‌ها

چگونه پول خود را پس انداز کنیم؛ ۷ راهنمایی طلایی برای مدیریت دخل و خرج

,
چگونه پول خود را پس انداز کنیم؛ 7 راهنمایی طلایی برای مدیریت دخل و خرج

گاهی اوقات شروع پس انداز و مدیریت هزینه ها بسیار سخت است. یافتن راهی برای ذخیره پول  و اجرا و ادامه‌ی آن نیز سخت به نظر می رسد. اما با این حال اگر از روش درست وارد شوید، به طور حتم می‌توانید به اهداف خود برسید. در ادامه ما ۸ راهنمایی قدم به قدم آماده کرده ایم که به شما کمک خواهد کرد یک طرح پس انداز مالی برای خود اجرا نمایید، به طوری که بعد از اجرای آن خودتان هم شگفت زده خواهید شد که چگونه پول هایتان اضافه آمده است در حالی که تا قبل از این چنین چیزی امکان پذیر نبوده است.

 

 ۱- مخارج خود را ثبت کنید

اولین قدم برای اینکه بدانید چگونه پول‌های خود را پس انداز کنید این است که بدانید چقدر خرج می‌کنید؛ برای یک ماه کامل، تمامی مخارج خود را ثبت نمایید. این بدان معناست که شما حتی باید پولی که برای کرایه تاکسی، خرید روزنامه و یا یک قهوه پرداخت می‌کنید را نیز ثبت کنید. بهترین روش آن است که ابتدا دسته بندی‌های مختلفی ایجاد کرده و هزینه‌های یک ماه را به طور کامل در آن بیاورید. برای مثال دسته‌ی خودرو،  مواد غذایی و … . و داخل آن به صورت دقیق هزینه‌ها را به صورت جزئی ثبت کنید. برای راحتی می توانید از اپلیکیشن و نرم افزار ها استفاده کنید. اپلیکیشنی مانند کیف پول محک دقیقا این موارد را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در هر لحظه و در هر جا بتوانید هزینه‌های خود را ثبت نمایید.

۲- بودجه ای برای خود در نظر بگیرید

حال که شما می‌دانید که در یک ماه چه مقدار باید خرج کنید، می‌توانید یک سقف بودجه برای خود در نظر بگیرید. خرج‌های خود را تا جایی ممکن محدود کنید و یک مقدار از بودجه خود را برای موارد ضروری در نظر بگیرید و آن را پس اندازه کنید. به خاطر داشته باشید بعضی از هزینه ها هستند که در هر ماه صورت نمی‌گیرند، برای مثال بررسی موتور خودرو در هر ماه انجام نمی شود و این پس اندازه ضروری برای اینگونه موارد لازم است.

۳- طرح صرفه جویی در هزینه ها و پس انداز

حال که هزینه های خود را می دانید و سقف بودجه شما نیز مشخص است می توانید ۱۰ تا ۱۵ درصد از درآمد خالص خود را ذخیره کنید. اگر بودجه شما با خرج هایتان همخوانی ندارد و بودجه تان کم آمده است به مرحله اول باز گردید و از خرج های ماهانه خود کم کنید. برای مثال از هزینه ای که برای سرگرمی ها در نظر گرفته اید و یا خرید مواد غذایی تا جایی ممکن بکاهید. بررسی کنید که آیا می‌توانید مواد غذایی و لوازم مورد نیاز را ارزان تر خرید کنید.

۴- هدفی برای ذخیره پول هایتان در نظر بگیرید

تنظیم هدفی برای ذخیره پول هایتان بسیار ساده تر از شروع پس انداز است. برای خود هدفی در نظر بگیرید و زمانی برای رسیدن به آن مشخص کنید. می‌توانید یک برنامه کوتاه مدت ۱ تا ۳ ساله در نظر بگیرید که در طول آن میزان معینی پول برای خود پس انداز کنید.

  • شروع برنامه ریزی برای ساخت یک صندوق پس اندازه که از طریق آن بتوانید هزینه های ۶ ما تا ۱ سال از زندگی خود را تامین کنید( برای زمان هایی ضروری، مثال از دست دادن شغل)
  • ذخیره پول هایتان برای یک تعطیلات و مسافرت
  • پس انداز برای خرید یک خودرو

اهداف بلند مدتی را نیز می توانید برای خود داشته باشید، برای مثال اگر فرزندی دارید میتوانید هدف از پس انداز را فرستادن آن به دانشگاه بدانید و یا خرید یک خانه خوب برای آینده و یا حتی استفاده از پول های خود در دوران بازنشستگی!

 

۵-اولویت ها را انتخاب کنید

به طور حتم همه مردم اهداف مشترکی از پس اندازه پول‌های‌شان ندارند. بنابراین تصمیم با شما خواهد بود که کدام هدف را در اولویت خود قرار دهید تا به آن دست پیدا کنید. در این مسیر شما باید تعیین کنید که در بازه زمانی معینی به چه میزان پول احتیاج دارید و برنامه ریزی دقیقی کرده تا در آن مدت به آن دست پیدا کنید. تا جایی ممکن روی داشته هایتان برنامه ریزی کنید و برنامه ریزی روی مواردی که در حال حاضر وجود ندارند رو به آینده موکول کنید. ممکن است هدف شخصی از پس انداز راحتی در دوران بازنشستگی باشد و برای شخصی دیگر خرید یک خانه و یا خودرو.

 

۷- میزان رشد پس اندازه خود را تماشا کنید

هر ماه میزان رشد پس اندازه خود را بررسی و زیر نظر بگیرید. این موضوع نه تنها باعث کمک به ادامه اجرای طراح پس انداز می شود بلکه می تواند کمک کند تا مشکلات پیش بینی نشده را رفع کنید. حتی شاید متوجه شوید که می توانید به سرعت و مقدر بیشتری از پول خود را ذخیره کنید.

در نهایت شما با اپلیکیشن کیف پول محک میتوانید بودجه و هزینه های شخصی و خانواده ی خود را ثبت و مدیریت کنید. این اپلیکیشن به صورت رایگان ازکافه بازار برای اندروید و اپل استور برای آی او اس قابل دریافت است.

 

 منبع: bankofamerica

۸ قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

,
8 قدم مهم برای رشد مداوم کسب و کار شما

کسب و کار شما به عنوان یک کارآفرین می تواند همانند چیزی باشد که شمشیر شما را تیز کند و اراده و تعهدتان را برای برای دسترسی به اهداف بزرگ نمایش دهد. پس از شروع اولین کسب و کارم و سپری کردن ماه هایی پر از شکست و در نهایت پیدا کردن فرمولی که موجب افزایش مشتری و نتایج می‌شد، خیلی مشتاق شدم که شرکتم را به سطح بالاتری برسانم.

مهم نیست که نوع کسب و کار شما چیست، همین حالا زمان آن است که مسیر خود را جدا از آنچه “محبوب” یا “منطقی” است مشخص کنید و بازار کسب و کارتان را گسترش دهید و به تسخیر خود دربیاورید.

در ادامه مهمترین قدم های ممکن برای گسترش شرکت شما آورده شده است. با نرم افزار حسابداری محک همراه باشید.

 

۱-تمام تلاش‌تان را بکنید

میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفتان دارد بیشتر و بیشتر خواهد بود، پس خود و تیم کاری‌تان را آماده کنید و به آنها آموزش بیشتری دهید، تا ثبات بیشتری داشته باشید.

 

۲-به جای فکر کردن به مشکلات، به راه حل فکر کنید

مشکلات فرصت‌های شما هستند، اگر به آنها اینگونه نگاه کنید. به جای دوری کردن از مشکلات باید  برای شناسایی آنها زمان صرف کنید، آنها را حل کنید و از آنها یا هر مشکلات دیگری در آینده درس بگیرید.

 

۳-خود را با تغییرات جدید وفق دهید

در اقتصاد نوین استراتژی‌های قدیمی کارا نیستند. “غیر عادی های کسب و کار” گاهی عادی هستند. باید خود را برای چالش های جدید آماده کنید.

 

۴-کارهایی که در عمل عادی نیستند را انجام دهید

ببینید تمامی رقبایتان چه کارهایی را انجام می‌دهند، سپس شما دقیقا  عکس آن را انجام دهید. روش معروف همیشه روش درست نیست.

 

۵-قیمت ها را کاهش ندهید

اگر انجام محاسبات به عهده شماست، حجم کمتر با قیمت کمتر برای شرکت شما افتضاح است. در عوض به تیم خود آموزش دهید که به جای قیمت روی ارزش محصول یا خدمات تمرکز داشته باشند.

 

۶-غیر منطقی باشید!

اکنون زمان غیر منطقی بودن است. شما باید تمام قدم های خود را بدون منطق “مناسب و صحیح” کنترل کنید. اگر می‌خواستید تمامی وضعیت کنونی را درک کنید احتمالا در حال حاضر به فکر این کارها نبودید. بگذارید رقبایتان “معقول” و “منطقی” باشند  در حالی که شما در حال به تسلط در آوردن بازار هستید.

 

۷-به آموزش ادامه دهید

اکنون بیشتر از هر زمان دیگری شما و افرادتان باید بدانید که چگونه کار، عمل و پافشاری کنید. حال زمان آموزش و آمادگی برای نتایج خوب است. فروش موفقانه و نفوذ در بازار نوین نیازمند دیدگاه مثبت، پافشاری فراوان و عزم مهارنشدنی است. آموزش به جای سرمایه گذاری های دیگر باعث می‌شود که سازمان شما توجه خود را روی چیزهایی که می‌توانند انجام دهد بگذارد، نه چیزهایی که نمی‌تواند.

 

 ۸-از افکار منفی دوری کنید

از افرادی که فقط روی جنبه های منفی تمرکز دارند دوری کنید. رسانه ها همیشه در مورد شایعه های بد میگ‌ویند. در همین حال افراد دور و اطراف شما تمایل دارند که این افکار منفی را همانند یک سرماخوردگی به شما منتقل کنند. در هر صورت مانع این کار شوید.

 

همانند رقبایتان نباشید که احتمالا ضعیف هستند  وهمچنین آماده و مایل نیستند که قدم های ضروری برای پیروزی در بازار مشتریان به دست بیاورند. به فکر قرارداد-گسترش نباشید!. اصطلاح معروف “با ریسک های بزرگ پاداش بزرگ می آید” صحیح به نظر می‌آید.

منبع:entrepreneur