نوشته‌ها

۷ راه برای افزایش فروش با افزونه پیامک رسان محک

,
پیامک رسان محک

ضمن افتخار از اینکه ازمجموعه نرم افزارهای حسابداری محک در حال استفاده می‌باشید و یا قصد خرید آن را دارید، در این بخش سعی می شود تا شما را با ۷ راه استفاده بهینه تر از افزونه پیامک رسان محک را آشنا کنیم .
امروزه یکی از مهمترین دارایی‌های هر مجموعه مشتریان گذشته آن مجموعه می باشد. در اصول بازاریابی نوین مشتری مداری و حفظ ارتباط با مشتریان گذشته، یکی از پر اثر ترین کارهایی است که مدیران هر کسب و کار می‌توانند انجام دهند. یکی از مهمترین قابلیت های افزونه پیامک رسان محک همین موضوع، یعنی حفظ ارتباط با مشتریان گذشته می‌باشد، که نهایتا منتج به فروش بیشتر و پایدارتر خواهد شد.

در ذیل چندین راهکار برای افزایش فروش با استفاده از این سیستم به شما پیشنهاد می شود :

راهکارهای افزایش فروش با افزونه پیامک رسان محک :

۱٫ اطلاع رسانی محصولات جدید به مشتریان گذشته

اگر شما کسب و کاری دارید که محصولات جدید با مدل‌ها، طرح‌ها و یا برای فصل‌های جدید به محصولاتتان اضافه میگردد. به راحتی می‌توانید پیامک‌هایی را طراحی کرده و به مشتریان خود به صورت گروهی ویا اختصاصی (با نام مشتری) اطلاع رسانی کنید.

مثال (صنف پوشاک): مشتری گرامی، سرکار خانم حسینی بافت‌های جدید زمستانه از راه رسید. منتظر دیدار مجدد شما در فروشگاه‌هایمان هستیم. پوشاک ویچی

۲٫ دادن پیشنهادات فروش ویژه به مشتریان گذشته

به راحتی شما می توانید طرح‌های فروش ویژه و یا تخفیفات خود را به مشتریانتان اطلاع رسانی کنید.
مثال (صنف پوشاک) : مشتری گرامی، جناب آقای علیزاده در صورت خرید مجدد در هفته آینده می‌توانید از تخفیف ۴۰% ما بهره مند شوید. با تشکر گروه پوشاک گارانی

۳٫ حفظ ارتباط مداوم با مشتریان گذشته از طریق ارسال پیامک‌های مناسبی، تبریک تاریخ تولد و …

شما به سهولت می تونید مناسبت ها را خیلی متفاوت از دیگران با نام مشتریانتان برایشان ارسال کنید.
مثال : جناب آقای فرهادی، مدیریت محترم گروه تولیدی کیان عید سعید نوروز را به شما و خانواده محترم تبریک می گوییم. گروه نرم افزاری محک

۴٫ ارسال پیامک تشکر از خرید بعد از صدور هر فاکتور فروش برای مشتریان

یک قابلیت بسیار جذاب محصول پیامک رسان محک این است که می توانید پیام‌هایی را طراحی کرده تا به صورت اتوماتیک بعد از عملیاتی همچون فاکتور فروش، خرید ، دریافت و پرداخت به مشتری مربوط ارسال کنید. به طور مثال بعد از خرید مشتریتان از آنها تشکر کرده و یا زمان ارسال کالا را اطلاع رسانی کنید.
مثال (صنف لوازم خانگی): جناب آقای هاشمی، ضمن تشکر از خرید شما از مجموعه لوازم خانگی سامسونگ، خاطر نشان می شود محصول شما طی ۲۴ ساعت آینده برای شما ارسال خواهد شد.

دومین موضوعی که امروزه هر کسب و کاری با آن دسته و پنجه نرم می کند بحث وصول مطالبات می باشد. برای همین در بخش دوم بهترین راهکارهایی که شما می‌توانید با استفاده از این سامانه نسبت به وصول آسان تر مطالباتتان اقدام کنید را آورده ایم.

راهکارهای وصول راحت‌تر :

۵٫ اطلاع رسانی دوره‌ای مانده حساب مشتریان بدهکار، نمایندگان و عاملین فروش

به راحتی شما می‌توانید پیامی را طراحی کرده تا به صورت ماهیانه یا دوره‌ای برای مشتریان بدهکارتان یا تعدادی از آنها ارسال شود.

مثال : مشتری گرامی، جناب آقای عصری مانده حساب شما تاکنون مبلغ ۲،۳۴۵،۰۰۰ ریال می باشد. این پیام جهت اطلاع رسانی بوده لطفا در صورت امکان نسبت به تسویه وجه و یا مغایرت گیری حساب اقدام فرمایید. شرکت پخش نیوا

۶٫ یادآوری سررسید فاکتورهای نسیه در زمان موعد پرداخت

شما می‌توانید برای فاکتورهایی که تاریخ وصول آن‌ها مشخص شده است با ارسال یک پیامک زمان یادآوری را به آن مشتری اطلاع رسانی کنید.
مثال : مشتری گرامی، جناب آقای علیزاده موعد فاکتور شماره ۲۳ شما به مبلغ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال فرارسیده است. با تشکر از حسن توجه شما گروه تولیدی ویچی

۷٫ یادآوری سررسید اقساط به مشتریان

همانطور که می توانید فاکتور های وصولی خود را به مشتریانتان اطلاع دهید همین اقدام را نیز می توانید برای سررسید اقساط مشتریانتان هم انجام دهید.
مثال : مشتری گرامی، جناب آقای حسینی قسط دی ماه شما به مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال فرا رسیده است. با تشکر از حسن توجه شما

در پایان ضمن تشکر از حسن توجه شما، در صورت تمایل برای تهیه این محصول، همین حالا می توانید از طرح فروش ویژه موجود از طریق گزینه های ذیل خرید خود را انجام نمایید. و اگر از مشتریان گذشته ما هستید می‌توانید از طریق بخش شارژ پیامک رسان پنل خود را شارژ نمایید.

امکانات جدید ارائه شده در نسخه ۸٫۲۷۰ حسابداری محک

پس از گذشت یک ماه از ارائه نسخه ۸٫۲۶۱ نرم افزار حسابداری محک نسخه ۸٫۲۷۰ این نرم افزار در تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۹۳ با امکانات جدید و فوق العاده در دسترس مشتریان قرار گرفت. در ادامه با امکاناتی که در این نسخه اضافه شده است آشنا خواهید شد.

۱ – سیستم تسویه حساب نقدی توسط کارت خوان:

اگر جزو آن دسته کاربرانی هستید که از کارت خوان ها برای تسویه حساب با مشتری و دریافت وجه استفاده می¬کنند حتما با مشکل خطای انسانی در وارد کردن ارقام در دستگاه کارت خوان مواجه شده اید و یا حداقل با خطاهایی از این دست برخورد داشته اید آنچه این سیستم به شما ارائه می دهد افزایش سرعت و کاهش خطای انسانی در وارد کردن ارقام در نتیجه دقت و راحتی بیشتر است!

با اضافه شدن این سیستم کافیست مبلغ را در فاکتور خود ثبت کنید، گزینه دریافت از کارت خوان را انتخاب کنید و بعد از تعیین  نوع کارت خوان،کارت کشیده شده و رمز را وارد نمائید، ملاحظه خواهید کرد نیازی به وارد کردن مبلغ به صورت دستی نخواهید داشت.

توجه: در حال حاضر این سیستم تنها با کارت خوان های بانک های صادرات، ملت و پارسیان ( و یا مواردی که از تکنولوژی مشابه این دستگاه ها استفاده می کنند.) قابل استفاده است.

۲ – ارتباط با ترازوی دیبال:

این سیستم امکان اتصال ترازو های دیبال با نرم افزار محک را فراهم می کند، با این اتصال شما می توانید ثبت کالا، صدور فاکتور و تأیید تسویه حساب را به صورت هماهنگ انجام دهید و دیگر نیاز به دوباره کاری ها برای ثبت در نرم افزار حسابداری و نیز امور حسابداری خود  نخواهید داشت.

کافیست اطلاعات را برای یک بار در نرم افزار محک ثبت کنید تا همیشه و برای همه کاربران خود ارتباط با ترازو دیبال را برقرار کنید و به کارهای خود سرعت ببخشید.

۳ – سیستم تعمیرات و خدمات:

سیستم  تعمیرات و خدمات نگاهی متفاوت و سیستمی به مجموعه های خدمات پس از فروش و تعمیرات داشته است، در این سیستم سعی شده است فرایندهای کاری این اصناف مکانیزه و هوشمند سازی شود تا ضمن افزایش کارایی و دقت عمل ، روال کاری، ثبت و پیگیری کارها ساده سازی شود.

آنچه این سیستم را از دیگر محصولات متمایز می کند ارتباط اتوماتیک و پیوسته آن با نرم افزار حسابداری محک است‌َ، شکل زیر شمای کلی فرایند  این سیستم را تشریح می کند:

این سیستم برای کلیه مجموعه های خدمات تعمیراتی مانند موبایل،لوازم خانگی، خدمات پس از فروش لپ تاپ و کامپیوتر و سایر مشاغل مرتبط کاربرد خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم اتوماسیون خدمات و تعمیرات

۴ – سیستم تولید و چاپ بارکد:

خودتان برای محصولاتتان بارکد تولید و چاپ کنید، نرم افزاری کاربردی برای انواع صنف های تولیدی، پوشاک، آرایشی و بهداشتی، صنایع بسته بندی، انبارها، کارخانجات و هر کسب و کاری که برای کنترل و پیگیری نیاز به بارکد خواهد داشت. با این نرم افزار به ساده ترین شکل ممکن  و با ساده ترین ابزار بارکد تولید خواهید کرد و نیازتان به دیگران را از بین می برید:

 • قابلیت اتصال به نرم افزار محک و دریافت لیست کالاها
 • قابلیت تولید بارکد در انواع استانداردهای بارکد
 • قابلیت چاپ بر روی انواع کاغذهایMPL، A4 وبرچسب بارکد
 • سازگار با انواع چاپگرهای معمولی و همچنین چاپگرهای چاپ بارکد 
 • قابلیت ذخیره تنظیمات جهت عدم نیاز به طراحی مجدد

اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم

۵ – سایر امکانات اضافه شده و اصلاح‌های انجام شده در این نسخه:

 

 • امکان استفاده از بخش فروش سریع جزئیات:

فروش سریع جزئیات برای کابرانی که نیاز به مشاهده جزئیات موجودکالا در هنگام فروش دارند امکانی اساسی به حساب می آید که در آن می توانند هنگام فروش کالا جزئیاتی را که ثبت کرده اند مشاهده کنند و در همان فرم اقدام به ثبت کالا کنند.

توجه: فعال سازی این بخش از منو تنظیمات انجام می گیرد.

 • امکان اضافه کردن ۴ سطح تخفیف در فاکتور فروش
 • امکان چاپ سطوح تخفیف در فاکتور فروش
 • تنظیماتی شدن پیغام تغییر قیمت کالا
 • اصلاح سند اتومات بخش تولید متغیر .
 • افزایش سرعت ثبت فاکتور فروش و ثبت گروهی اسناد اتومات.
 • رفع چندین خطای اعلام شده توسط نمایندگان و کاربران گرامی.

در نسخه های آتی چه امکاناتی ارائه خواهد شد؟

تیم تولید و توسعه شرکت مشاور نرم افزار محک به نمایندگی از گروه شرکت های محک مفتخر است به اطلاع تمامی نمایندگان و مشتریان عزیز برساند که این شرکت در نسخه بعدی خود امکانات و سیستم های زیر در اختیار کاربران عزیز خواهد گذاشت:

۱ – سیستم چند ارزی (Multi Currency System):

با سیستم چند ارزی نرم افزار حسابداری حسابداری محک مرزها را خواهیم شکافت:

 پشتیبانی نرم افزار حسابداری محک از ارزهای مختلف ارائه ای کاربردی از شرکت مشاور نرم افزار محک خواهد بود که در نسخه بعدی  به کاربران عرضه خواهد شد .سیستم چند ارزی امکان پوشش دهی بر فرایندهای حسابداری و تجاری  با ارزهای مختلف را  فراهم می آورد،این سیستم به گونه ای طراحی شده است تا تمامی نیازهای اصناف در ارتباط با معاملات ارزی مخصوصا در بخش بازرگانی تحت پوشش خود قرار دهد.

۲ – دسته بندی:

سیستم کاربردی برای شرکت های بخش

    سیستم دسته بندی ایجاد دسته های مختلف برای کالاها و اشخاص را فراهم می آورد و  انتخاب چندین زیر سطح برای آنها را  میسر می کند.توسط این سیستم می توانید کالاها و اشخاص  خود را به مدل های مختلف طبقه بندی کنید و عملیات مد نظر خود را با آنها انجام دهید برای مثال می توانید دسته ای از فروشندگان را برای خراسان ایجاد کنید، از این دسته تعدادی را در مشهد قرار دهید و سپس تعدادی را به منطقه ای خاص تخصیص دهید، همچنین می توانید طبقه بندی های دیگر با عناوین دیگر  برای کالاها و یا سایر اشخاص اعم از پرسنل،مشتریان،تأمین کنندگان و… داشته باشید.

در مجموع اگر نیاز به ایجاد یک سلسله مراتب در بخش کالا و اشخاص دارید این قسمت را به شما پیشنهاد می کنیم.

۳ – برچسب گذاری:

با این سیستم می توانید کالا ها و اشخاص را با برچسب های رنگی مختلف ازهم جداسازی کنید و گروه هایی با ویژگی های یکسانی ایجاد نمائید،آنها را فیلتر کنید و با هر گروه رفتار مد نظر خود را انجام دهید.تقسیم بندی کالاها و اشخاص کمک شایانی به شما در مدیریت بهتر فروش و ارتباط با مشتری خواهد کرد.

۴ – بهبود امکان تجمیع، ترکیب و تبدیل فاکتورها:

    عملکرد این امکان در نسخه های آینده بهبود خواهد یافت و کارایی آن در مجموعه های مختلف مشهود خواهد بود. فرض کنید می خواهید اطلاعات مشابه در یک فاکتور را در فاکتور دیگر وارد کنید با امکان ترکیب فاکتورها به یکدیگر دیگر نیاز نیست دوباره کالاها را وارد کنید فقط کافیست نام خریدار را عوض کنید و ویرایش مورد نظر را انجام دهید. و یا فرض کنید نیاز دارید چندین  فاکتور یک مشتری را تبدیل به یک فاکتور کنید با امکان ترکیب چند فاکتور به راحتی می توانید این کار را با سرعت بالا انجام دهید، همچنین با امکان تبدیل فاکتورها به یکدیگر می توانید فاکتور خرید خود را به فروش تبدیل کنید. و یا عکس این عملیات را انجام دهید علاوه بر این موارد تجمیع فاکتورها را غیر از فاکتور فروش در پیش فاکتورو فاکتور خرید نیز در دسترس خواهید داشت.

۵ – افزایش کارایی:

  بهبود کارائی نرم افزار محک از نظر سرعت عمل در ثبت ها، فرایندها و پایداری سیستم.

تیم تولید و توسعه گروه مشاور نرم افزار محک با استفاده از راهکارهای جدید و علمی سعی دارند تا در نسخه بعدی این مجموعه کارائی وپایداری متفاوتی را ارائه دهند. افزایش سرعت نرم افزار، دقت بالا در اجرای دستورات کاربر، پوشش بیشتر بر فرایندهای مجموعه ها و اصناف از جمله مواردی است که در این نسخه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

۶ – گالری عکس جدید و استفاده از RSS:

   تغییر گالری عکس در نرم افزار به عنوان یک امکان جذاب  و گسترش موارد کاربرد آن  برای مثال اضافه شدن  امکان دانلود و یا آپلود عکس، همچنین استفاده از تکنولؤژی RSS  جهت دریافت اخبار  آب و هوا ،نرخ ارز، مهم ترین رویدادهای ایران و جهان و … در هنگام کار  کردن با نرم افزار.

۷ – ایجاد تغییراتی در پیامک رسان:

  تغییرا ت جدید در پیامک رسان محک در بخش مسابقه و نظر سنجی نیاز به روشن بودن سیستم تا پایان فرایند را مرتفع می کند و این امکان را در اختیار شما می گذارد تا این فرایند را به صورت آنلاین انجام دهید. همچنین ارسال پیام زمانبند و نیز بخش پاسخ خودکار را  علاوه بر حالت فعلی می توانید به صورت آنلاین اجرا کنید.

 

دغدغه‌های حسابداری خود را به محک بسپارید

 1. فکر می‌کنید بهترین راه حل برای مدیریت مالی کسب و کار شما چی هست؟
 2. شما نیار دارید تا همیشه مانده حساب‌ها خود را در هر لحظه کنترل کنید؟
 3. شما نیاز دارید تا چک‌ها و حساب‌های بانکی خود را مدیریت کنید و موعد هیچ پرداختی را فراموش نکنید؟
 4. شما نیاز دارید تا موجودی کالا‌های خود در انبار را به صورت دقیق داشته باشید؟
 5. شما نیاز دارید آمار درآمدها و هزینه‌های خود را داشته باشید؟
 6. و در آخر شما نیاز دارید تا سود و زیان کار خود را در پایان هر ماه حساب کنید؟
 7. دنبال بهترین راه حل میگردید؟
 8. تردید نکنید! طعم جدید از حسابداری را با نرم افزار حسابداری محک تجربه کنید.