نخستین شماره نشریه داخلی محک منتشر شد

داخلی سایت 1030x376 1 845x321 - نخستین شماره نشریه داخلی محک منتشر شد

۱۶ خرداد ماه و همزمان با نهمین همایش نمایندگان شرکت محک اولین نسخه نشریه داخلی محک منتشر شد، نشریه ای که قرار است نسخه چاپی آن به صورت فصلنامه ارایه شود و نسخه الکترونیکی آن که شامل اخبار و رویداد های محکی است به صورت ماهانه در اختیار مخاطبان خود قرار گیرد. در ادامه می توانید سرمقاله این نشریه را ملاحظه نمایید تا در جریان علت و نحوه شکل گیری این نشریه قرار گیرید.

نشریات درون سازمانی را می‌توان نقطه مهم ارتباط و تعامل کارکنان و مدیران دانست، به عبارتی دیگر این نشریات تاثیر‌گذار‌ترین نقش را در فعالیت‌های درون سازمانی بر عهده دارند. درطول سال ها و با بزرگ شدن سازمان ها نیاز به چنین نشریاتی در درون سازمان بیش از پیش احساس شد. سرمایه اصلی هر سازمان، نیروی انسانی آن است و بدون وجود کارکنان راضی و آگاه به عنوان شرکای خلاق در حیات سازمان، داشته‌های سازمان و موسسات چیزی جز دستگاه‌ها و ابزارهای در حال استهلاک نیست. کارآیی نیروی انسانی سازمان منوط به همبستگی و ارتباطات مناسب درون سازمانی است، به عبارتی دیگر، مرتبط بودن اهداف کارکنان با سیاست‌های کلان مدیریتی، انطباق رفتار بدنه سازمان با انتظارات و درک صحیح کارکنان از موقعیت فعلی و اهداف و چشم‌انداز‌های سازمان از جمله راه‌های ایجاد همبستگی در ارتباطات مناسب درون سازمانی است. یکی از بهترین روش‌ها برای شکل‌گیری این الگو با اثر‌گذاری مطلوب در دوره زمانی مناسب، انتشار نشریه درون سازمانی است. انتشار این نشریات با درک نیازهای ارتباطی خود، برآوردهای کارشناسی و تخصصی را ارائه می‌دهد. انتشار نخستین نشریه درون سازمانی در سال ۱۸۴۰ در یک کمپانی انگلیسی صورت گرفت که وظیفه تنظیم روابط با کارمندان، جامعه، وسایل ارتباط جمعی و… را برعهده داشت.

نشریه وال‌استریت ژورنال ‌(wallstreetjournal) در خصوص نشریات سازمانی چنین می‌نویسد: نشریات سازمانی بلندگوی مدیریت سازمان به حساب می‌آیند و در حال حاضر ارزش و بهای آن‌ها کمتر مورد توجه و شناخت قرار گرفته است، چنین نشریاتی عنصر اصلی و شناخته شده تبلیغات سازمانی به شمار می‌روند.

نشریات درون سازمانی را می‌توان نقطه مهم ارتباط و تعامل کارکنان و مدیران دانست، به عبارتی دیگر این نشریات تاثیر‌گذار‌ترین نقش را در فعالیت‌های درون سازمانی بر عهده دارند.

انجمن جهانی روابط عمومی در تعریف روابط‌عمومی تاکید بر مفاهمه دارد، تفاهمی که در درون سازمان بین مدیران و کارکنان و در بیرون سازمان، میان سازمان و کسانی که با آن سر و کار دارند، باید وجود داشته باشد یا به وجود آید. بر اساس همین تعریف و با عنایت به وظایف روابط‌عمومی برآن شدیم تا نشریه داخلی شرکت محک را با همت و تلاش کارکنان واحدهای مختلف راه اندازی نماییم. به این امید که بیش از پیش شاهد همبستگی بین مدیران، کارکنان و مشتریان باشیم.

نشریه ای که پیش روی شماست صرفا در راستای ارائه اطلاعات از سطوح بالای سازمان به سطوح پایین نمی باشد بلکه با هدف تأمین یک حس سازمانی برای کسانی است که بخشی از آن سازمان بوده و حتی برای افرادی که ممکن است با سازمان ناآشنا باشند. این نشریه را با توجه به محتوای و تنوع مطالب می توان در زمره نشریات عمومی به حساب آورد که به صورت فصل نامه در انتهای هر فصل منتشر خواهد شد.از آنجایی که این نشریه متعلق به تک تک شما عزیزان می باشد لطفا جهت همکاری مطالب خود به همراه نام و شماره تماس به ایمیل crmmahak@gmail.com ارسال نمایید.

سید امیر موسوی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *