اصول کار تیمی

,
اصول کار تیمی

گزارشگری ازمایکل دل، مدیر عامل شرکت دل که یکی از بزرگترین شرکت های کامپیوتری جهان است ،می پرسد :

“کدام رقیب بزرگترین خطر برای شرکت شماست ؟”

مایکل دل پاسخ میدهد :

“بزرگترین تهدید برای ما از سوی کارکنان می آید.”

در اقتصاد پرشتاب و مبتنی بر دانش امروز ،کارکنان ارزشمندترین سرمایه های سازمان هستند. ولی اگر همین سرمایه های ارزشمند درست مدیریت نشوند می توانند به بزرگترین تهدید برای سازمان تبدیل شوند .

بزرگترین تهدید برای ما از سوی کارکنان می آید

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

تحقیقات نشان داده است پرچالش ترین و مشکل ترین بخش وظایف مدیران ارشد ،اداره کارکنان و مدیریت منابع انسانی است .

وظیفه یک مدیر بیشینه سازی مشارکت کلیه کارکنان است و این امر مهم حاصل نخواهد شد مگر با ایجاد و توسعه فرهنگ کار تیمی در یک سازمان .

اهمیت تشکیل یک تیم به طور صحیح در یک سازمان کمتر از تولید محصول نیست .

ضعف فرهنگ کارتیمی نه تنها باعث عدم موفقیت کسب و کارها و سازمان هاست بلکه از آن میتوان به عنوان یکی از موانع توسعه ملی نام برد .

واقعیت این است که تیم بزرگ و موثر نمی توان ساخت مگر اینکه بازیکنانی بزرگ داشته باشیم. مثلی معروف می گوید :”با وجود بازیکنانی خوب ممکن است بازی را ببازیم اما بدون آن ها نمی توان بازی را برد.”

حال چگونه میتوان به بازیکنانی خوب دست یافت؟

حال چگونه میتوان به بازیکنانی خوب دست یافت؟

اول باید دید که خودمان چگونه میتوانیم بازیکن خوبی شویم .همیشه این شمایید که باید گام اول را بردارید .کارایی تیم با بهبود کارایی اعضای آن افزایش میابد . با ارتقای خویش ارزش تیم خود را بالا میبرید اما از یاد نبرید اگر در رهبری تیم نقش داشته باشید اهمیت این امر حیاتی خواهد شد.

در ادامه به خصوصیات و ویژگی هایی می پردازیم که با تمرین و تقویت آنها می توانید به عضو بهتر و موثرتری برای تیم خود تبدیل شوید .

۱٫ سازگاری و انعطاف پذیری

کار تیمی با خشکی و عدم انعطاف پذیری سازگار نیست .اگر بخواهید با دیگران کار کنید و در تیم عضو موثری باشید باید از انطباق بر تیم ابایی نداشته باشید .

۲٫ هم دستی و هم داستانی

چالش های بزرگ ،کار تیمی بزرگ می طلبد و ضروری ترین صفتی که تیم را در کارهای دشوار موفق می سازد همکاری توام با همدلی اعضای آن است .همکاری توام با هم دلی یعنی با جان و دل با یکدیگر کار کردن .

۳٫ تعهدپذیری

بسیاری از مردم تعهد را از دریچه احساس خود می نگرند .احساس شان راهنمای انجام تعهد آنهاست. اما تعهد امری احساسی نیست بلکه ریشه ان در منش ماست .منشی که تحقق اهدافمان را ممکن میسازد. به خاطر داشته باشید تعهدی پایدار است که بر مبنای ارزش ها باشد .

۴٫ برقراری ارتباط موثر

جان کلام این است که کار تیمی میسر نخواهد شد مگر این که اعضا با یکدیگر ارتباط موثر داشته باشند . اگر ارتباطی نباشد تیمی در کار نیست بلکه جمعی از افراد هستند که دور هم جمع شده اند.

۵٫ لیاقت و با کفایتی

ویژگی های مشترک آدم های لایق و با کفایت این ها هستند:
تعالی طلبند، با متوسط ها نمیسازند، به جزییات میپردازند، کیفیت کار را حفظ می کنند .برای افزایش کاردانی و کفایت خویش دنبال تخصص بروید. کار خود را به پایان برسانید و به اجرای کار بیشتر توجه کنید .

۶٫ قابل اعتماد و مطمئن

آیا یاران تیم می توانند روی شما حساب کنند؟ به انگیزه های شما اعتماد دارند؟ به تصمیم هایی که می گیرید اطمینان می کنند ؟در انجام وظایف خود استوارید؟ آیا اتکای به نفس دارید ؟پاسخ به این سوالات فاکتورهای قابل اعتماد بودن را روشن خواهد ساخت .

۷٫ انضباط

حفظ انضباط در کارهای کوچک نتیجه میدهد و کار بزرگ را در دسترس قرار میدهد .توفیق تیم در گرو انضباط اعضای آن است .اشخاص باید در سه زمینه انضباط ایجاد کنند تا به درد تیم بخورند .با انضباط بیاندیشند .انضباط در احساسات و عواطف داشته و انضباط لازم برای اقدام و عمل را رعایت کنند .

۸٫ بالابردن دیگر اعضای تیم

هدف و غایت زندگی فتح و پیروزی نیست هدف زندگی رشد و تعالی و خیر رسانی است .

۹٫ اشتیاق

هیچ چیز جای اشتیاق را نمیگیرد .تیمی که محفل مشتاقان باشد نیرویی شگرف میابد .انسان در هر کاری که اشتیاق داشته باشد توفیق میابد .

قصد و هدف مشخص

۱۰٫قصد و هدف مشخص

اشخاص موفق مقصد و هدف مشخص دارند پراکنده و اتفاقی کار نمی کنند می دانند که چه می کنند تیمی موفق می شود که اعضای آن برای رسیدن به مقصد مصمم باشند و هوش و حواسشان به کار باشد .

۱۱٫احساس رسالت

تیمی که ماموریتی برای خود نمی شناسد بعید است که بتواند رسالتی را احساس کند .تیمی که راهی و مقصدی در پیش ندارد تیم نیست.

۱۲٫ آمادگی

آمادگی از جایی آغاز می شود که بدانید برای چه چیزی آماده می شوید .

ارزیابی ،مسیریابی ،نگرش و اقدام و عمل مسیری است که برای آمادگی باید طی کنید .

۱۳٫ معاشرت و ارتباط

تیم به آدم هایی نیاز دارد که اهل ارتباط و حشر و نشر باشند. ارتباط کلید پیوند اعضای تیم است .در ارتباطات و مناسبات تیمی به احترام تبادل تجربه های مشترک ،بده و بستان ،اعتماد و رشد متقابل اهمیت بدهید .

۱۴٫رشد و ارتقای فردی

کسانی که پیوسته به فکر ارتقای سطح دانش و بینش خود هستند از سه چیز غافل نمی مانند. آمادگی ،تفکر و تامل و به کار بستن دانسته ها .
برتری بر دیگران هنر نیست .ترقی این است که خودتان هر آن برتر از گذشته خویش باشید .

۱۵٫ازخودگذشتگی

برای تقویت روحیه از خودگذشتگی در تیم :
بخشنده و گشاده دست باشید. سیاست بازی را کنار بگذارید .وفادار باشید و به وابستگی متقابل بیش از استقلال ارج نهید .
وفاداری اتحاد می آورد و اتحاد به کامیابی منجر میشود .

مشکل گشایی

۱۶٫مشکل گشایی

بیشتر مردم مشکلات را می بینند اما شمار کسانی که هدف ها ببیند اندک است. آن کس که به جای مشکل به راه حل می اندیشد میتواند تحول بیافریند و تیم با این افراد است که رشد می کند .

۱۷٫روحیه پیگیری

پایداری و سماجت در کار راه کامیابی را می گشاید. حتی کسانی که استعداد ندارند و از ویژگی های ضروری دیگر برخوردار نباشند اگر روحیه پیگیری و استقامت داشته باشند می توانند کمکی برای تیم باشند .

برگرفته از کتاب ۱۷ اصل کار تیمی نوشته جان ماکسول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *